10. 7. 2020 09:35 − 2344× − 0

Černý s Černohorským chtějí na Rally Bohemia zabojovat …

… o důležité body do českého šampionátu.

České rallyové mistrovství stojí před letošním prvním závodem – víkendovou Rally Bohemia. Do divácky velmi atraktivního závodu se v Sosnové vydá také posádka Mogul BENZINA Racing21 Teamu Jan Černý a Petr Černohorský, kteří letos pomýšlí zejména na úspěch v celkovém pořadí českého šampionátu.

Jan Černý vstoupí do letošní sezony automobilových rally za volantem závodního speciálu Volkswagen Polo Gti R5, který ponese kromě tradičních partnerů včetně značky MOGUL i společný branding BENZINA a ORLEN. „Naše akvizice na poli motorsportu postupně rozšiřujeme, čehož je nejlepším příkladem partnerství PKN ORLEN s týmem Alfa Romeo Racing ORLEN (ARRO) v královské Formuli 1. V letošním roce jsme společně s ORLEN Teamem podpořili českou posádku Martin Prokop a Viktor Chytka na dakarské rally. Pokračujeme také v podpoře českého soutěžního jezdce Jana Černého, který rozšířil barvy ORLEN Teamu zastřešujícího špičkové závodníky. Věřím, že Honzovi se bude dařit a s naší podporou dosáhne skvělých výsledků,“ uvedl Tomasz Wiatrak, předseda představenstva skupiny Unipetrol.

„Hlavním cílem pro letošní sezónu je úspěch v celkovém pořadí šampionátu. Uvědomujeme si, že před sebou máme hodně práce nejen s novým vozem, ale také s novým týmem. Všechno se musí pomalu sehrát a usadit. Určitě věříme, že úspěch postupně přijde,“ konstatoval Jan Černý, člen Mogul BENZINA Racing21 Teamu.

Příbramský závodník se na novou sezonu poctivě připravoval po celou dobu koronavirové pandemie. Svoji současnou formu demonstroval minulý týden, když zvítězil v úvodním podniku MČR v rallycrossu právě na Autodromu Sosnová. „Celou dobu jsem věřil, že se podaří spustit české rallyové mistrovství, takže jsem se každý den připravoval jako by se mělo zítra závodit. Cítím velký posun v mé fyzické, ale také psychické připravenosti. Jakmile se postupně uvolnila mimořádná opatření, započaly naše předsezónní testy s novým vozem a také týmem Racing21,” popisuje dlouhou pauzu Jan Černý.

„Pauza byla opravdu dlouhá, ale my jsme s Honzou nelenili a tvrdě jsme se připravovali, takže už se nemůžu dočkat startu,” doplňuje spolujezdec Petr Černohorský.

Posádka černého Volkswagenu Polo Gti R5 je připravená na souboje o nejvyšší příčky, avšak nemá v plánu chodit za hranu rizika. „Samozřejmě pojedeme co nejrychleji, ale zůstáváme nohama na zemi. Je to pro nás první velký závod za volantem Volkswagenu a hlavním cílem tak zůstává úspěšně dokončit závod a získat důležité body do šampionátu. Až stopky v cíli nám ukáží, jak moc se nám dařilo,” uzavřel Jan Černý.

Letošní Rally Bohemia odstartuje v pátek diváckou show na Autodromu v Sosnové a bude pokračovat oficiálním zahájením v sobotu v centru Mladé Boleslavi, kde se pojede první rychlostní zkouška – Staroměstská. Touto rychlostní zkouškou také celá Rally Bohemia vyvrcholí v nedělních odpoledních hodinách. Jezdci absolvují celkově 157 závodních kilometrů rozprostřených do osmnácti rychlostních zkoušek v průběhu dvou dní.

Pro aktuální informace, živé vstupy ze závodu a mnoho dalšího sledujte @jancernyrally na sociálních sítích.

Komentářů celkem: 0
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!