14. 7. 2020 09:48 − 17339× − 101

Pech s Uhlem vyhráli Rallye Bohemia

EuroOil team s Václavem Pechem a Petrem Uhlem na voze Ford Focus WRC, zvítězili po dramatickém souboji na Rallye Bohemia.

Do úvodního závodu Mistrovství České republiky v automobilových soutěžích vstoupili se staronovým vozem překvapivým vítězstvím již na první rychlostní zkoušce.

V průběhu těžké sobotní etapy vybojoval vedení na osychající trati Fin Jari Huttunen, těsně pronásledovaný Janem Kopeckým a Pechem. Ztráta obou pronásledovatelů na konci dne byla pouhých 0,6 a 2,1 sekundy a slibovala do další etapy velké drama.

Hned na první nedělní rychlostce se po chybě Huttunen propadl na třetí pozici. Do čela se dostal Pech s náskokem desetinky vteřiny na Kopeckého, který ale zase v následující vložce byl o 4 desetiny rychlejší. Při tomto jejich souboji všichni s velkým napětím čekali na průjezd nejdelší 22 km dlouhé zkoušky „Radostín“. Ten zvládl lépe Pech a usadil se v čele s náskokem 6,2 sek. Po servisní přestávce na letišti v Hoškovicích, zbývaly čtyři měřené zkoušky. Obě posádky ve svých průběžných komentářích popisovaly tempo na hranici svých možností. To dokazují i neuvěřitelně vyrovnané časy v závěrečných zkouškách, ve kterých si vítězství Pech s Kopeckým rozdělili na polovinu, kdy jednotlivé ztráty mezi nimi nebyly větší než 0,8 sek.

„O takovém závodu a vítězství jsme jenom snili. Za celý EuroOil team jsem velice šťastný. Auto nám padlo rychle do ruky, jako bychom z něho před 15 lety ani nevysedli,“ říká s úsměvem V. Pech. „Teď nás čeká příprava na Valašskou Rallye, kde bude určitě opět těžké udržet krok s konkurencí,“ dodává.

Komentářů celkem: 101
14. 7. 2020 10:16
0 1
Gratulace !!
(Takhle nějak má vypadat tisková zpráva, vy Prchalové ze ŠM)
14. 7. 2020 10:36
0 1
Vašek jel famózně, ale stále zůstává alibistou, jakým vždy byl. Je úžasné jak vám tady tečou nervy z tiskovek a obecně působení ŠM a pak Vašek napíše: "...kde bude určitě opět těžké udržet krok s konkurencí..." A následuje aplaus smajlík

Jako jeden z dvou našich nejrychlejší pilotů s nejrychlejším autem nemůže mít jiný cíl než první nebo druhé místo, kdekoliv u nás pojede.
14. 7. 2020 10:47
1 0
To je pravda, ale to neznamena, ze i to druhe misto by bylo lehke vybojovat. Kdyby to tak bylo, tak muze byt druhy kdokoliv.
14. 7. 2020 10:55
0 0
Jedním slovem , paráda. Není co dodat. WRCa do starého železa nepatří a to je moc dobře.smajlík
14. 7. 2020 12:06
1 2
Tak tu máme po letech technologicko-materiální nadvlády továrny další tříletou nadvládu jiného druhu. Bohužel druhu horšího. Počet WRC zlegalizovaných pro CZ mistrák je konečný a tak se nikdo z konkurence k této technice již nedostane. Tomu se říká monopol. A považuji to sportovně za daleko horší, než dosavadní "monopol" Škody Motorsport. Nic proti Vaškovi a smekám před jeho výkonem, ale tahle WRC vyjímka pro sport a i třeba eventuální vstup dalších posádek, sponzorů, kteří by chtěli aspirovat na celková vítězství, není dobře.
14. 7. 2020 12:17
0 0
Nemyslím si že ten Vaškův Focus vyhraje všude kde přijede aby to byl takový monopol na jednu stranu. Továrna je furt továrna ta má taky to co v životě žádný soukromník mít nebude ať techniku, zázemí i finance.... To by muselo zmizet z mistráku obojí
14. 7. 2020 12:18
0 0
Monte Christo: Fakt ti přetahovaná o vteřinky (desetinky) připadá jako nadvláda? smajlík Navíc, pokud si v posledních několika letech nějaké soutěže u nás navštívil, tak určitě víš, že ten Focus před letošní Bohemkou nespadl z nebe, ale že tady již pár let (pominu-li jeho reinkarnaci) úspěšně startuje... smajlík
14. 7. 2020 12:32
0 4
standak: Ano, je to nadvláda stejného druhu jako ta továrna, co s ní jede o ty desetiny (s tím rozdílem, že továrna jede stejné technické předpisy jako zbytek světa). To dotažení na továrnu je zcela jednoznačně tou technikou (viz. Vašek vloni - znovu při vší úctě k němu). Ano, Ford nespadl z nebe, mě se ta vyjímka ale nelíbila už když z ní těžil Honza Dohnal... navíc to auto pak regulérně shořelo a vlastně tu nemělo být... a to byla tehdy další věc, která mi přišla prapodivná. Prostě netrpím tou fascinací WRC a upřednostňuju souboje v rámci standardních pravidel bez vyjímek. Přijde mi to férovější.
14. 7. 2020 13:00
0 0
Já bych to nepitval,je to zbytečný, třeba Vašek už dlouho jezdit neplánuje a po všech těch letech chce prostě ještě jednou uspět celkově než pověsí volant na hřebík a zvolil cestu jakou zvolil,holt proti takovému zázemí jako má továrna to jinak asi nejde a když chceš uspět musíš sáhnout po tom maximálním co ti předpisy dovolí.
14. 7. 2020 13:11
5 0
Tak ja jsem, zejmena za hledackem, rad za kazdy jiny auto nez Fabii, letos se to konecne trochu rozprostrelo. Vencu loni dotahli ty ctyri jezdci sirsi spicky, tezko rict, jestli to bylo technikou nebo rukama. Snad nikde ve svete uz stary WRCa R5 nijak nedeklasujou, jedou prinejlepsim rovinu i proti soukromnikum. Asinovi ocividne silnejsi auta sedej, at uz to bylo R4, Mini nebo Porsche a je super, ze nekdo dela veci jinak nez vsichni ostatni a pritom na top urovni.
Zadny vyjimky bejt nemely, at tu klidne jezdi vsechno, na co kdo sezene prachy, kdyz mu to i s nevyhodou na soutezi s koeficientem 1.5 bude stat za to.
14. 7. 2020 13:15
0 3
Maxifavoš: Vašek má program na tři roky. Tj. tři roky tu bude tohle WRC monstrum, na který nestačí ani nejlepší R5 v rukách mistra světa a který si nikdo z konkurence nemůže pořídit, i kdyby chtěl a měl na to (a to je ten monopol) a to já vidím jako opravdu nešťastné pro CZ mistrák, motivaci konkurence, sponzorů atd...
14. 7. 2020 13:26
0 0
Já pořád nechápu kde bereš jistotu že všechny RZ všech podniků budou tomu autu sedět, že to zvládne i Vašek, přeci jen jak sám řekl hecl ho Honza jestli podrží skok podržel a do konce RZ nevěděl kde má ruce.... To WRCo není taková jakž takž pohoda za volantem oproti té R5, navíc Honza ji zná jak vlastní boty, nemyslím si že u něj hrozí že se objeví situace kterou by nečekal a mělo to nějaký následek,to jde vidět z jeho jízdy.... Co musel dělat Lukyanuk a Griazin na Barumce ? Vždyť to byla jízda stylem mozek jsem vypnul.Nebo Huttunen tady na Bohemce ? Výlet do brambor atd.... Tak to prostě dopadá když chceš jet rovinu s Honzou.... To prostě normálně nejde,to musíš fakt jít na maximální hranu a byť je Vašek skvělý jezdec,na tohle už nemá roky aby nechal mozek v servisu a jel hop nebo trop
14. 7. 2020 13:42
1 0
Já sem napriklad presvedcenej, ze Cooper byl rychlejsi než minimalne prvni r5 Fabia, což mi prijde husty. A jak za Coopera tak teď za Fikuse sem mooc rad. Bojovat proti továrně, ještě s tim co natestuji, je hrozne slozity. A jak trefně nekdo psal, když váhově navíc nekdo jezdi vlastne ve trech smajlík) Bude to skvela sezóna a verim ze ty další dvě taky ;)
14. 7. 2020 13:54
8 0
Monte Christo: ty tady mluvíš o nějaký férovosti a monopolech atd. vzhledem k Pechovo 14 let starýmu WRC. Ale že tady nepřetržitě už hezkých pár let vyhrává každej českej mistrák jedinej tovární tým ve startovním poli, s autem, který je samozřejmě jiný, než klientský, to je naprosto v pořádku ? O tom, že Honza s tou R5 má nacouváno víc než Vašek s čimkoliv najeto dopředu se ani bavit nemusíme. Ty fair play.
14. 7. 2020 14:11
Upraveno 14:11
0 0
Vsude na svete jsou radi, kdyz jim tam muze jet WRCo, jenom v Cechach se najdou lidi, kterym to vadi. Ja se asi pokadim smichy. Na kazde super zprave se musi najit neco na hov.... smajlíksmajlíksmajlík
14. 7. 2020 14:13
0 3
Maxifavos a subaru: CZ mistrák není jen továrna vs. Pech... resp. by to tak být nemělo... ale teď už to tak bude... a až se na to ŠM vykašle (a že to visí ve vzduchu dle mého příští rok)... zbyde jen WRC vs. zbytek světa a bude to úplně stejná situace, na kterou teď všichni nadávají: Jeden tým s obrovskou výhodou vs. zbytek světa. Poznámky o stáří auta jsou úsměvný... z toho roku je možná tak ta kastle (a ani ta vlastně už po tom požáru možná ani ne). Nakonec o tom, že to WRC má sakra výhodu svědčí jeho náskok v cíli Bohemky na Mareše nebo Černého, se kterými Pech vloni tvrdě bojoval. Letos jim s WRC prostě a celkem jednoduše ujel. Opět: Nic proti Vencovi, ale to WRC není férový nástroj v boji proti ostatním ze špičky.
14. 7. 2020 14:32
0 0
Ok ale furt to nic nemění na tom, že byť jestli Vašek oznámil tříletý program jak jsi psal,že bude dodržen.... Pokud odejde Motorsport a sním i Honza Kopecký, může se klidně stát, že Vašek nebude chtít pokračovat, když nebude s kým bojovat a objeví se třeba jen sporadicky někde pro ten zážitek opět se posadit za volant.... Nemyslím si totiž že Vašek je z těch co by v takové situaci chtěl těžit z výhody a sbírat vítězství
14. 7. 2020 14:57
0 0
Dříve mu to nevadilo, proč by mělo teď?
14. 7. 2020 15:27
10 0

Chlapi jste blázni ???
Konečně po ,,covidové" pauze je rally zpět smajlík . Rally Bohemia - dle mého názoru na velmi vysoké pořadatelské i sportovní úrovni se soubojem o vteřinky až do cíle závodu - může být rally krásnější ?
A většina z Vás zde i u předchozího článku (tiskovky o Kopeckém) stále jen remcá a stěžuje si snad na vše možné ....jednomu vadí monopol škodovky, špatně napsané tiskovky, dalšímu alibismus Pecha, jinému, že startují WRCčka atd., atd., atd....
Ta česká povaha většiny našeho národa, to věčné stěžování si, žalování a remcání je vážně smutná, ubohá !
Ano zakažte v ČR start WRCček (já byl šťastným a bylo pro mne zážitkem vidět Pecha i Vojtěcha), zakažte startovat Škodovce (mě se líbí, že ve startovkách bývá spousta vozidel Škoda R5 ) když tu má monopol a co dál ? Nebude jednodušší pro vás zrušit rally absolutně aby jste si mohli doma hrát o víkendech s autodráhou ?
Pokud jezdíte sledovat rally, čtete zde o ní články a to vše ve vás probouzí zlobu a negativismus s tendencí veřejně vše ještě ventilovat, doporučuji návštěvu odborného lékaře z oblasti psychiatrie !
Gratulace Pechovi, těším se na další závody !
14. 7. 2020 15:43
1 0
Re: balci79 - smajlíksmajlíksmajlík

Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit (nahoře nad menu)!

reklama