16. 7. 2020 06:18 − 1080× − 1

Další úspěšná "Bohemka" Štolfy s Hawlem

Letošní Rally Bohemia je v cíli. V rámci této soutěže, která zahájila oficiálně letošní sezónu, se jela i Rally Bohemia Historic.

Na start se postavilo celkem pětatřicet posádek a čelu startovního pole vévodily především silné vozy Ford, Opel a BMW několika modifikací. Ve startovním poli nechyběla ani posádka zkušených matadorů Jindřich Štolfa – Zdeněk Hawel. A dá se říci, že jejich start a především technika byla pro mnohé překvapením.

"Zpočátku to vypadalo, že na Bohemce vůbec neodstartujeme, variantou byl i start s mojí Škodou 130 L, ale nakonec došlo k dohodě a zapůjčení soutěžního Favorita od Vlastimila Čuřína. Se značkou Škoda Favorit jsem toho docela dost v minulosti najezdil, takže jsem se na návrat za volant tohoto vozu hodně těšil. Musel jsem si trochu zvykat na přední náhon a také na řízení bez posilovače," přibližuje své pocity Jindřich Štolfa.

"Při pohledu do startovní listiny nám bylo jasné, že umístění do desátého místa pro nás bude úspěchem a vše jsme tomu podřídili," připojuje se Zdeněk Hawel.

O čelo bojovali zejména Neumann, Kotrmon, Navrátil, Janota, Enge a vpředu se pohyboval i Hejhal. Zkušený Štolfa se rozjížděl a vyrovnanými výkony se postupně posouval vzhůru výsledkovou listinou. První den posádka zakončila třemi sedmými místy a celkově byla po první etapě a jedenácti erzetách desátá. I díky odstoupení několika favoritů nakonec náročnou soutěž dokončila na šestém místě, když se jim v neděli podařilo dosáhnout na erzetách dvakrát na šesté místo.

"Auto fungovalo naprosto bez chyb, připraveny byly pěkné, ale náročné erzety. Z celé soutěže mám výborný pocit, podařilo se nám zajet velmi dobrý výsledek. Prostě hodně vydařená soutěž", doplnil spokojený Štolfa.

Nelimitoval Tě fakt, že jsi závodil s vypůjčeným autem? "Stát se může samozřejmě všechno, ale já se snažím, jak se svým, tak s půjčeným autem zacházet slušně. Takže mě to nijak výrazně neomezovalo."

Překvapení na posádku čekalo i po vyhlášení výsledků. Původně vítězná posádka byla vyloučena a Štolfa s Hawlem si tak odvážejí z Mladé Boleslavi skvělou pátou příčku, třetí místo ve skupině a vítězství ve třídě E1.

"O takovém umístění se nám před startem ani nesnilo. Bylo to opět krásné svezení. Děkujeme celému týmu i sponzorům za podporu. Určitě se pokusíme letos ještě někde odstartovat," zakončil hodnocení letošní Rally Bohemia Zdeněk Hawel.

Foto: Zdeněk Kolář

Komentářů celkem: 1
16. 7. 2020 21:32
0 0
Myslím, že tento vůz je pro Jindru to pravé. To co s ním předváděl v dobách továrního závoděnísmajlík

Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit (nahoře nad menu)!

reklama