16. 7. 2020 14:35 − 2828× − 0

Rexteam na Bohemii se dvěma vozy v Top10

Domácí soutěž byla pro jenišovický Rexteam doslova zatěžkávací zkouškou.

Na startu se představili hned dva vozy připravované v jejich dílnách a premiéru v zázemí týmu si odbyl také nový servisní truck. Tvrdá práce z letošní dlouhé zimy se ale vyplatila a celý tým mohl v cíli slavit nejen bezproblémový průběh závodu, ale především dvojnásobné zastoupení v „TOP10“. Škoda Fabia Rally2 Evo posádky Mareš/Bucha dokončila Rally Bohemia na 4. příčce, Cvrček s Prokorátem s další Fabii R5 pak uzavřeli elitní desítku.

Věroslav Cvrček ml.: „Start na Rally Bohemia se dvěma vozy R5, byl splněný plán rozvoje týmu, ale zároveň i velká výzva. Přípravě obou vozů jsme se věnovali naplno. U auta Filipa Mareše jsme ladili spousty detailů i zásadních věcí při testech, protože se jednalo o zbrusu nové auto. Zapotřebí bylo pořídit a připravit i velké množství náhradních dílů. Přípravě mé Fabie R5 naopak předcházela velká repase, včetně celolaku, repase transmisí i podvozku. A hlavně velké revizi motoru, kterou skvěle provedla firma Vančík Motorsport. S nastavením tohoto auta jsme již měli zkušenosti a při soutěži jsme si potvrdili, že nám funguje skvěle. Bohužel se jednalo o první soutěž sezony a já s Tomášem jsme neměli šanci si na auto zvyknout. Na druhou stranu, dokončili jsme bez jakýchkoliv problému každou RZ v celkem stabilních časech kolem desátého místa. Pozitivní je i ztráta na vítěze RZ přepočítaná na kilometr, která se často pohybovala kolem 1s/km, několikrát i pod. Nejvíce si cením druhého průjezdu dlouhé RZ Radostín, kde jsme dostali 0,85s/km od kluků, kteří jeli naprosto na doraz a bojovali o vítězství v soutěži. Samozřejmě máme touhu se dále zlepšovat, takže se budeme snažit zajistit co nejvíce startů i v dalších soutěžích,“ nechal se v cíli slyšet desátý nejrychlejší pilot bohemky a dodal: „Nakonec jsme rádi, že se naše domácí soutěž vůbec konala. Soutěž byla nádherná, náročné tratě v krásném prostředí, skvělá atmosféra. Za daných podmínek pro nás asi nemohla dopadnout lépe. Chtěl bych poděkovat všem členům týmu, kteří během závodu a přípravy předvedli skvělou a obětavou práci a díky tomu pro nás bohemka proběhla bez jediného problému.“

Slova chvály našel při premiéře v jenišovickém týmu také mladoboleslavský jezdec Filip Mareš: „Spolupráce s Rexteamem fungovala po celý závod bez problémů. O auto patřící Entry Engineeringu bylo špičkově postaráno a my jsme tak během závodu nemuseli řešit jediný technický problém a mohli se soustředit jen na náš výkon. Za to všem z týmu ještě jednou děkujeme. Teď už ale pomalu upíráme zraky k Rally di Roma Capitale, kde bychom se měli za necelé dva týdny společně představit,“ prozradil nejbližší plány nejen pro sebe, ale i pro Rexteam, Filip Mareš.

Komentářů celkem: 0

Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit (nahoře nad menu)!

reklama