Vlastimil Resl - eWRC.cz
29. 7. 2020 16:24 − 1420× − 1

První závod skončil pro tým v barvách Spolku Ichtyóza vítěztvím

Jubilejní 40. ročník BOHEMIA DRIVE Rally Příbram byl prvním závodem letošního poháru Čermák a Hrachovec ADAM Cup.

Ten vyhrála posádka Jaroslav Petráš, Milan Klička. Kromě první a poslední erzety vyhrál tým YGY Racing v barvách Spolku Ichtyóza všechny rychlostní zkoušky v konkurencí devíti identických vozů Opel Adam Cup. Spolek Ichtyóza sdružuje pacienty postižené vzácným genetickým onemocněním kůže. Kromě osvětové činnost Spolek podporuje pacienty i sbírkami a nákupem krémů, mastí a dalších potřeb.

I když náskok vítězné posádky byl v cíli skoro minutový, jednoduchá rally to nebyla. „V takto skvělý výsledek jsme na začátku soutěže vůbec nedoufali. Stále se považujeme za nováčky v Adam Cupu, s Milanem jsme jeli první společný závod a na gumách značky Hankook, které jsme nestihli otestovat,“ shrnul jezdec Jaroslav Petráš. Jedním z rozhodujících faktorů se ukázala právě volba směsi pneumatik. „Na Hankooky jsme si zvykli velice rychle a jsme jejich výkonností velice spokojeni. Tímto bychom chtěli poděkovat dodavateli firmě MK Racing za rady a tipy, které nám poskytli.“ Kvůli pomalému defektu musela posádka měnit kolo na přejezdu mezi RZ 6 a 7, přesto se jí povedlo obě vyhrát.

„Celkově se nám rally Příbram opravdu líbila a určitě to pro nás nebyla jednoduchá soutěž. Výsledkem jsme nadšení a těšíme se na zbytek sezóny! Myslím si, že soupeři nám v dalších podnicích nedají nic zadarmo,“ shrnul za celý tým jezdec. Další účastí bude „Valaška“ Kowax Rallysprint, který se koná 7.- 8. srpna. Přípravy na závod i jeho průběh můžete sledovat na instagramu týmu: rally_ichtik.

Komentářů celkem: 1
29. 7. 2020 22:12
0 0
To si piš, že nedáme smajlík Každopádně klukům patří velká gratulace a uznání. Nejlépe z nás všech pochopili gumy a jeli od začátku tak jak se má.
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!