Jakub "kuře" Kura - eWRC.cz
2. 8. 2020 20:02 − 2853× − 1

Turecká rally posunuje své datum a otevírá cestu Ypres

Druhou z nových soutěží v letošním kalendáři by měla být belgický Ypres rally, která mohutně v zákulisí bojuje o zařazení do šampionátu.

Jak se již dříve objevovaly informace, jednou z podmínek nutných k tomu, aby se do MS letos podívala Ypres rally, byla změna termínu konání Turecké rally a to se tento týden stalo. Soutěž s centrem v přímořském letovisku Marmaris se tedy o týden posunuje na nový termín 18. – 20. záři, čímž bude zajištěno, aby se Ypres vešlo pěkně doprostřed mezi Estonskou rally a právě tu Tureckou. Pro organizátory soutěže v zemi půlměsíce by změnami neměli mít způsobeno velmi potíží, jelikož soutěž by se měla odjet po stejných vložkách jako vloni, avšak dokladem letošní velmi specifické sezóny je to, že dodnes turečtí organizátoři nezveřejnili Rally Guide, která má být dostupná čtyři měsíce před rally, avšak nyní, ani ne dva měsíce před startem, informace nejsou veřejnosti dostupné.

Nový ředitel WRC Promoter GmbH Jona Sibel k situaci posunu Turecké rally řekl: "Posun data konání nám otevírá prostor proto, abychom mohli, když budeme chtít, přidat další soutěž do kalendáře MS. Jsme nesmírně vděční turecké federaci za jejich flexibilitu v těchto těžkých časech pro náš sport." Za stranu organizátora Turecké rally dodal prezident tamní federace: "Marmaris, který je populárním dovolenkovým letoviskem v Turecku, je otevřen a těší se na turisty. Soutěžící a diváci se nemusí obávat přijet. Soutěž samotná se pojede s opatřeními s ohledem na koronavirus. Abychom zajistili, že na soutěži bude bezpečno pro soutěžící i fanoušky, budou uplatněny metodiky FIA a Promotéra stran veřejného zdraví. Rozhodně nám bude potěšením přivítat potřetí v Turecku cirkus MS a uděláme vše pro to, aby soutěž proběhla bezpečně a úspěšně za daných podmínek," říká Eren Üçlertopragi.

Jak dodává server Dirt Fish, posun data konání Turecké rally umožnil vstup Ypres rally, která by již měla mít dohodu s promotérem MS hotovu, avšak doposud zatím není nic oficiálně podepsáno a na definitivní oficiální oznámení si budeme muset ještě několik dní počkat. Pokud se tak povede, bude mít Thierry Neuville domácí soutěž a vzhledem k angažmá dalších Belgičanů okolo MS by mohla soutěž získat silnou pozici.

Komentářů celkem: 1
2. 8. 2020 23:38
0 0
no to jsou žvásty dnešní doby...
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!