4. 8. 2020 06:51 − 4093× − 0

41. Invelt Rally Pačejov zveřejňuje zvláštní ustanovení

Pořadatelé z Automotoklubu Pačejov obdrželi schválená zvláštní ustanovení k 41. ročníku INVELT Rally Pačejov.

Jak již příznivci automobilových rally ví, pačejovská soutěž vstupuje v letošním roce mezi „velké“ dvouetapové podniky MČR. Pojede se v hodně netradičním termínu 26. – 28. září 2020. Pořadatelé využili prodlouženého víkendu. Poprvé v historii MČR se tak pojede ve formátu neděle – pondělí. Tento krok má ušetřit nějaký ten den dovolené pořadatelům, ale i posádkám a jejich doprovodům.

Pro posádky SONAX Mistrovství ČR v rally soutěž začne ve čtvrtek 24. nebo v pátek 25. září výdejem itineráře. V pátek a v sobotu jsou na programu seznamovací jízdy. V sobotním podvečeru bude připravena testovací rychlostní zkouška shakedown. Sobotní večer bude patřit tradiční předstartovní šou na Mírovém náměstí v Horažďovicích. V neděli 27. září prověří posádky osm rychlostních zkoušek v oblíbeném diváckém formátu 2+4+2. Servisní parkoviště bude tradičně umístěno na letišti u obce Lnáře. Soutěž vyvrcholí v pondělí 28. září šesti rychlostními zkouškami. Pokud vše půjde podle plánu, objeví se vítězná posádka na cílové rampě v půl druhé odpoledne. Pro vozidla, která nemají vypsanou třídu v MČR je tradičně vypsán Pohár pořadatele. Jeho účastníci absolvují stejný program jako posádky MČR.

Pačejovská rally je dlouhá léta také zaslíbena historickým automobilům. Sjíždí se jich tady tradičně velké množství. Pro podnik AUTOKLUB Mistrovství ČR v rally historických automobilů pořadatelé připravili úvodní nedělní etapu. V této etapě jsou zařazeny pouze rychlostní zkoušky s dobrým asfaltovým povrchem. Pro posádky historických vozidel soutěž začne v pátek 25. září v podvečer výdejem itineráře. V sobotu absolvují seznamovací jízdy a přejímky. Zájemci mohou svá vozidla vyzkoušet i na shakedownu. V neděli pak na ně čeká stejná trať, jako pro soudobá vozidla, jen večer místo do nočního servisu zamíří na cílovou rampu. Pro posádky historických vozidel, kterým by se jednoetapová rally zdála málo, bude na druhou etapu vypsán Pohár pořadatele pro historické automobily. Tento pohár bude zveřejněn v prováděcích ustanovení před rally. Zájemci o start musí tento záměr vyplnit v přihlášce rally. Do Poháru pořadatele HA se mohou přihlásit pouze posádky, které budou zároveň přihlášeny do nedělního podniku AUTOKLUB MČR v rally HA. Jedním z důvodů, proč druhá etapa INVELT Rally Pačejov není součástí MČR HA, ale jen Poháru pořadatele, jsou rozbité úseky na některých rychlostních zkouškách, zejména na kultovní erzetě „Muničák“. I ve startovním poli historických vozidel jsou však posádky, kterým rozbitá trať nevadí a rády si na ní zazávodí. Právě pro ně bude tento pohár vypsán. Zbývá dodat, že nedělní etapu absolvují také účastníci České trofeje v rally pravidelnosti.

Letmý pohled do časového harmonogramu prozradí, že na posádky čeká mnoho nových úseků rychlostních zkoušek. I díky koronavirové krizi a nefungujícím úřadům se bohužel nepovedlo zařadit do trati rally několik velmi atraktivních úseků. I tak se v dnešní těžké době povedla zajistit velmi atraktivní trať se čtrnácti rychlostními zkouškami. S loňským ročníkem bude shodná pouze jediná. Některé rychlostní zkoušky využívají úseky, kde se nikdy nezávodilo, jiné budou pamatovat jen posádky, které jezdí více než dvacet let.

V Pačejově se tradičně myslí také na diváky. Bude připraveno 13 divácký míst s dobrým přístupem a občerstvením. Harmonogram rally je stvořen tak, aby divák v pohodě a bez stresu stihl navštívit několik diváckých míst každý den. K výběru vstupného pačejovští pořadatelé ani letos nepřistoupili. Doufejme, že vstřícnost pořadatelů bude diváky odměněna slušným chováním a dodržováním všech pravidel. Další podrobnosti k 41. INVELT Rally Pačejov budou průběžně zveřejňovány na www.rallypacejov.cz. Elektronický přihlašovací systém pro posádky bude spuštěn v nejbližších dnech.

Komentářů celkem: 0
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!

Je aktivovaný AdBlock nebo jiný blokátor reklam!
Pokud chcete náš web používat, vypněte ho prosím. Děkujeme!