4. 8. 2020 10:00 − 6430× − 15

Konání Kowax ValMez Rally 2020 není ohroženo

Pořadatelský tým Kowax ValMez Rally a Kowax Rallysprintu potěšil aktuálně zveřejněný „semafor“ epidemiologické situace v okresech.

Z něho vyplývá, že jak okolí Valašského Meziříčí (okres Vsetín, Zlínský kraj), tak i okolí Kopřivnice (okres Nový Jičín, Moravskoslezský kraj) je zařazeno do bílé oblasti, což znamená „nulové nebo zanedbatelné riziko“.

Po dubnovém zrušení Valašské rally ValMez pořadatelé využili termín jednodenní Rally Fulnek k uspořádání svého tradičního závodu. Ve dnech 7. – 9. srpna 2020 se tak v okolí Valašského Meziříčí a Kopřivnice odjede KOWAX ValMez Rally a KOWAX Rallysprint. Situace v Moravskoslezském kraji však byla v posledních týdnech hodně nepřehledná, což organizačnímu týmu přípravy druhého podniku českého šampionátu a zároveň rallysprintů neulehčovalo.

Situace se začalo v dobré obracet po jednáních s Krajskými hygienickými stranicemi Zlínského a Moravskoslezského kraje během minulého týdne. A vše korunovalo dnešní zveřejnění mapy stupňů pohotovosti Ministerstva zdravotnictví.

Většina okresů ČR jsou aktuálně v bílé barvě, tedy se zanedbatelným rizikem. V tomto výčtu jsou podle očekávání i okresy Vsetín a Nový Jičín, kam KOWAX ValMez Rally a KOWAX Rallysprint během víkendu zamíří.

„Z jednání na hygienické stanici ve Zlíně jsme vyšli více než úspěšně. Vedení KHS kvitovalo naše připravená opatření. Za to jsem byl moc rád. Přesto se budeme držet předchozích opatření, zejména ve vztahu ke zrušení startovního a cílového ceremoniálu a zákazu vstupu diváků do servisního areálu na polygonu v Kopřivnici. Právě z polygonu Tatry závodní auta v obou soutěžích odstartují, po závodech zde bude umístěno i závěrečné uzavřené parkoviště.

Diváky však velmi rádi přivítáme kolem tratí rychlostních zkoušek, stejně jako v připravených diváckých sektorech na polygonu v Kopřivnici. V oblíbených diváckých místech budou fungovat ´počítadla´ fanoušků, abychom případně garantovali předepsaný počet tisíce diváků na jednom místě. Budeme rádi, pokud tato statistická data na oficiálních stránkách soutěže budete průběžně vnímat a výběr konkrétního místa pro návštěvu rally tomu přizpůsobíte,“ děkuje za pochopení stavu předseda organizačního výboru rally Jaromír Tomaštík.

Této příležitosti bychom rádi dále využili ke dvěma důležitým oznámením.

První se týká už tradiční spolupráce valašské soutěže a provozovatele čerpacích stanic MOL. Na čerpacích stanicích MOLu v Kopřivnici, v Novém Jičíně a Frenštátě pod Radhoštěm budou v průběhu konání KOWAX ValMez Rally v prodeji prémiová paliva za cenu standardních. Tato nabídka může být atraktivní nejen pro soutěžní týmy, ale také pro fanoušky. Akce potrvá od poledne 6. srpna do nedělní půlnoci 9. 8.

Dále bychom rádi apelovali na návštěvníky rekreační oblasti kolem vodní nádrže Bystřička. V jednosměrné ulici nad Bystřičkou bude od 7. srpna 21:00 hodin platit režim zóny zákazu zastavení a od soboty 8. srpna 4:00 hodin bude tato komunikace uzavřena pro veškerý provoz. Žádáme Vás touto cestou o sounáležitost ve věci dodržení výše uvedených ustanovení.

Informačním kanálem KOWAX ValMez Rally a KOWAX Rallysprintu 2020 je internetová stránka www.valasskarally.cz. Informace k soutěži lze získat rovněž na facebookovém profilu soutěže Valašská Rally ValMez.

Komentářů celkem: 15
4. 8. 2020 11:45
Upraveno 11:46
0 0
Jen maličkost, aby se přepsalo v článku pod druhou fotografií z 9.7 na 9.8 smajlík. Některé to třeba může zmást smajlík. Jinak Valmezu se určitě zůčastním když je Barumka mimo.
4. 8. 2020 13:15
0 0
Mam obavy, že ten prodej jednotlivých lístků způsobí docela problémy u příjezdů k RZ, kdy se nebude stíhat obsluhovat ten nápor přijíždějících aut. A vůbec si nedovedu představit, co se stane, až se řekne: "máme plno, otočte se a jeďte pryč", zvlášť když to bude na nějaké užší příjezdové cestě. Btw to počítadlo bude fungovat jak? Budou se počítat prodané lístky? A bude pak někdo počítat lidi, kteří odjeli mezi průjezdy, aby se i statisticky uvolnilo místo pro druhý průjezd a nestalo se, že bude podle čísel plno, i když v reálu poloprázdno?
4. 8. 2020 13:46
1 0
Všechna čest Jaromírovi Tomaštíkovi za to, že to nezabalil a dotáhl to v rámci té všeobecné hysterie (někdy snad až šikany) až k realizaci druhého podniku českého mistráku. Je to buldok!smajlík
4. 8. 2020 15:06
0 2
Martin K: Zeptám se, to se na to měl Jaromír raději vykašlat? Musí dodržet určitá pravidla, která si nevymyslel. Každému musí být jasné, že přejíždět mezi diváckými místy nebude tak snadné, na druhou stranu jsem pochopil, že se tato opatření vztahují pouze na divácká místa a těch není při pohledu do průvodce tolik.
4. 8. 2020 15:46
1 0
kondec: Kde píšu, že se na to měl vykašlat? Jen bych rád věděl, na co se mám připravit, aby se to dalo nějak plánovat. A ktomu by bylo dobré vědět, jak bude ten systém fungovat - jestli se dá čekat, že mezi průjezdy to číslo klesne nebo jestli bude jenom růst, protože odjíždějící diváci se nebudou počítat, jak aktuální budou údaje na stránkách atd. To se snad dá pochopit, ne? Nebo už se člověk nemůže ani zeptat, aby se to někoho nedotklo?
4. 8. 2020 17:43
0 1
Bohužel to nějaké bude. Nikdy se takto lidi na příjezdu k RZ řešit nemuseli, takže já bych se vypravil buď hodně dopředu a neřešil přejíždění, nebo se diváckým místům úplně vyhnul. A Tomáš předpokládám nejpozději v pátek ještě připraví nějakou zprávu, kde popíše podrobněji, jak to bude fungovat, zda se bude i odpočítávat apd..
5. 8. 2020 08:34
0 0
Takže jestli to chápu, diváci se budou počítat jen v DM, místa označení jako tip budou tohoto ušetřena? Ať vím, jak plánovat, kam jet smajlíksmajlík
5. 8. 2020 09:03
0 0
Nemate nejakej tip na druhej den? Viz dotaz na foru.
5. 8. 2020 16:06
0 0
Kdo a jak započítá diváky, kteří budou spát na trati?
5. 8. 2020 16:25
0 0
Michalin STR8..Dron smajlík Stejně to je nesmysl.. počítat lidi na daném úseku trati.
6. 8. 2020 07:26
0 0
Ja to hlavne moc nechapu. Vstavam v 5 rano a jedu 160km na DM Perná. Ale ja nechci zustat v DM ale zajit do rychlych useku.
Takto mi hrozi ze tam prijedu, nekdo rekne ze jsem cislo 1001 a muzu jet domu? I kdyz nechcu byt s ostatnima v DM? Trosku mam obavy jestli vubec vyjet, nakonec skoncim na cely den nekde na koupalisti. Da se v Bystricce vykoupat?smajlík
6. 8. 2020 09:26
Upraveno 09:29
1 0
Já myslím, že to zbytečně řešíte. Pochopte, že média a některé další instituce potřebují slyšet, že ta opatření budou. Realita bude jako vždy jiná... smajlík pochybuju, že by (zejména tento) pořadatel chtěl někoho od někud vyhánět nebo ho nepustit k trati na jiné místo (snad krom toho polygonu, ale tam většina z nás stejně nechodí)
6. 8. 2020 11:35
0 0
Wladimeer: Konečně rozumný názor a uklidnění situace. Opatření jsou podobná jako na bohemce a nikde sem žádnou hysterii po závodě neviděl. Budeme rádi, že se jede a s pořadateli se určitě rozumně domluvíme. smajlík rally zdar.
6. 8. 2020 12:08
1 0
Upřímně si ani nemyslím, že bych na české rally zažil mnoho míst, kde by v jednom DM bylo víc jak 1000 lidí.. Takže bych se toho taky vůbec nebál.

Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit (nahoře nad menu)!

reklama