5. 8. 2020 22:10 − 2794× − 8

Italský sraz Hyundaiů

Po hlavním italském mistrovství odstartoval i další tamní šampionát, jehož hlavní záměr je obsažen už v samotném názvu.

C.I.WRC umožňuje stájím vlastnícím vozy královské kategorie najít pro tuto techniku uplatnění. Úvodní díl letošní sezóny ale zaujal něčím úplně jiným, byť z poloviny to rozhodně s vozy WRC souviselo. Tovární tým Hyundaie teď nemá moc prostoru, kde se prezentovat, a tak jeho italský šéf Andrea Adamo vyslal své svěřence na italskou misi. Nejprve se zúčastnil Dani Sordo Rally Stars Roma Capitale, což byl vložený závod k soutěži ME určený trojici speciálů WRC aktuální generace. Pierre-Louis Loubet, který kvůli pauze světového šampionátu ještě nemohl odstartovat svůj program obsahující starty ve vybraných světových soutěžích za volantem Hyundaie i20 Coupe WRC, v Římě vyhrál první etapu. V té druhé už jeho značkový kolega Sordo na žádné zkoušce nezaváhal a svého mladšího soupeře o rovných čtyřicet vteřin porazil. Domácí Pedro si nenechal ujít příležitost ukázat se za volantem Fordu Fiesta WRC, ale hrál vysloveně druhé housle. Během dvou soutěžních dnů nasbíral na vítězného Sorda obrovskou ztrátu třinácti minut.

O týden později vyrazil Pedro i na start Rally di Alba, ale ani tam si výsledkově nepolepšil. Ve vložené klasifikaci speciálů WRC poslední generace skončil opět poslední. Na rozdíl od římské soutěže se ale na startu objevil jezdec, se kterým Pedro mohl svést přímý souboj. Manuel Villa s obdobným Fordem Fiesta WRC ale nakonec zajel přeci jen lépe a svého krajana porazil o třičtvrtě minuty. Tovární Hyundai na start postavil i20 Coupe WRC pro své dvě hvězdné posádky Neuville – Gilsoul a Tänak – Järveoja. Belgičan mohl po více než čtyřech měsících znovu potrápit svého týmového kolegu a na povrchu, kde se cítí jako ryba ve vodě, začal nejrychleji. Estonec sice vyhrál druhý test, ale i kvůli menším zkušenostem s korejským vozem na asfaltu v těch dalších na Neuvilla nestačil. Belgičan tento duel vyhrál o 22,4 sekundy, podstatnější ale bude, kdo vyhraje následující měření sil. To by se mělo na začátku září odehrát v Tänakově domovině a ve hře už tam budou mistrovské body do klasifikace MS. Francouzská stáj 2C Competition do Itálie přivezla další dvojici i20 Coupe WRC. Domácí Luca Pedersoli debut v korejském voze dokončil na čtvrtém místě a Loubet opět dostal příležitost najíždět cenné kilometry před svým vstupem mezi ty nejlepší ve světovém šampionátu. Neuvilla s Tänakem na Rally di Alba zrovna netrápil, ale skončil hned za nimi.

Vozům WRC předešlé generace (do roku 2016) je určena hlavní klasifikace šampionátu C.I.WRC, ovšem úvodní soutěže letošní sezóny se zúčastnily pouze dva exempláře. Simone Miele si počínal celou rally lépe a přitom se svým Citroënem DS3 WRC vyhrál pouze třetí zkoušku. Corrado Fontana se zprvu nemohl dostat do formy, ale pak i on zaznamenal na RZ 6 nejrychlejší čas a stáhnul soupeřův náskok na 4,1 sekundy. Další dvě zkoušky zajel lépe pilot Citroënu a do závěrečného měření sil šel s náskokem 8,7 vteřiny. I v posledním testu musel jet naplno a bohužel se nevyvaroval chyby a svůj vůz přetočil. Fontana za volantem Hyundaie i20 NG WRC zkouškou prolétnul nejrychleji ze všech a v úplném závěru Mieleho vedoucího od začátku rally porazil. Kdo však čekal, že se jednalo o duel o vítězství, musel být zklamán. Fontana porážkou Mieleho docílil pouze posunu na šestou příčku. I když je šampionát určený hlavně pro vozy WRC, na startu se sešla tak silná sestava jezdců ve vozech R5, že proti nim neměli tito dva Italové šanci.

A i zde hrála prim korejská značka, když do rally odstartovalo celých 16 speciálů i20 R5. A mezi nimi nechybělo ani několik vozů připravených pro špičkové jezdce ze světových kolbišť. Sordo, který jel týden předtím v Římě s WRC, byl jedním z nich. Rychleji než on ale do rally vstoupila jiná trojice jezdců Hyundaie. Luca Rossetti opustil řady Citroënu, se kterým vloni bojoval o italský titul, a spojil síly se svou někdejší stájí Team Hyundai Slovenija. Spojení to bylo úspěšné, když někdejší italský šampión zajel druhý nejrychlejší čas v RZ 2 a celkově mu po první sekci patřila třetí příčka. Na druhou sekci Ital zvolil nevhodné pneumatiky, se kterými nebyl schopen odolat tlaku ze strany Sorda. Španěl se na třetí příčku posunul už po RZ 4, ale ani před závěrečnou sekcí neměl vyhráno. Stále musel odolávat obrovskému tlaku ze strany Rossettiho a bronzovou příčku uhájil jen o 3 vteřiny. Jari Huttunen využil pauzu MS nejprve ke startu na Rally Bohemia a teď se objevil s Hyundaiem připraveným jinou stájí i v Itálii. První sekci dokončil na druhém místě za Craigem Breenem, který zajel nejrychleji ve dvou ze tří úvodních zkoušek. Huttunen se sice lépe cítí na šotolině, ale jak dokázal už na Bohemce, rychle dokáže zajet rovněž na zpevněných cestách. V Rally di Alba na vedoucího Breena pořádně tlačil po celý den. Ir už nestartoval s pneumatikami MRF Tyres jako v Římě, ale na Michelinech stejně jako jeho nejbližší soupeři. Krásný duel s finským soupeřem nakonec Breen vyhrál a úspěšně tak zakončil svou letní italskou misi. Hyundai v Rally di Alba ovládnul vloženou klasifikaci pro nová WRC, mezi starší generací vozů WRC vyhrál také pilot Hyundaie a v absolutním pořadí se na prvních čtyřech příčkách seřadily výhradně posádky v i20 R5. Nejrychlejší ze zbytku světa byl v Rally di Alba mladý Francouz Anthony Fotia, který Volkswagen Polo GTI R5 do cíle dovezl na pátém místě.

Komentářů celkem: 8
6. 8. 2020 00:14
0 0
Žádné nenávistné komentáře o podlém sousedovi z Nošovic ? Fakt ?
6. 8. 2020 06:50
0 0
Fox: tuhle rétoriku ale volí právě onen soused. Proč na ni naskakovat?? smajlík
6. 8. 2020 07:15
Upraveno 07:18
1 0
Jak je možný, že jsou WRC až za R5? Dokonce o generaci mladší, než ten (některými) nenáviděný veterán od Plzně? S WRC porazí R5 přeci každý zobák (hlavně kvůli krouťáku). Nebo že by to v Čechách líp jelo? Nebo je to tím, že v ČR máme dvoulitr, a tohle jsou jen šestnáctky? Nevím...
6. 8. 2020 08:44
0 0
Hyundai NG i20 WRC je jeste specka 2016 tj. 1,6tka 33mm restriktor 2,5baru, mechanicke diferaky. Je to "temer" R5tka.
6. 8. 2020 09:07
0 0
Zřejmě dobrej oddíl.smajlík
6. 8. 2020 11:43
0 0
Zrejme. A zrejme Fontana a Miele taky nejsou uplne spickovy piloti.
7. 8. 2020 09:45
0 0
Původně napsal nokian
Fox: tuhle rétoriku ale volí právě onen soused. Proč na ni naskakovat?? smajlík
Omlouvám se, že reaguji s takovým zpožděním. Hledal jsem nějakou "tuhle rétoriku" od jihokorejské automobilky proti nějaké značce z koncernu VW, ale nic jsem nenašel. Na rozdíl od místních znalců, co její název neumí vyslovit jinak než "hnůjdaj". Asi by trochu měli zapracovat na svých jazykových schopnostech...
No nic, hezký den přeji smajlík
10. 8. 2020 10:23
0 0
Fox: Pokud nějaká automobilka ve své mediální komunikaci soustavně, vypočítavě a dlouhodobě porušuje veškerá morální i výslovně psaná pravidla reklamního sdělení, pokud ve své komunikaci dlouhodobě a úmyslně staví na závisti, lžích, nacionalizmu, ubohosti a buranství, pokud vědomně ignoruje všechny nálezy AČK o porušení komunikačního kodexu, nemůžete se vážený pane divit, že ani když nalijí obrovaké peníze do sportovního programu a najmou nejlepší lidi z Evropy, není vztah slušných a vzdělaných lidí k této značce jakkoli pozitivní.
A některým z nás bude trvat dlouhá léta, než – pokud vůbec – na tato podlá zvěrstva budeme schopni zapomenout a budeme na značku Hyundai koukat jako na seriozního výrobce automobilů. V současné době je to vyloučené, a to bez ohledu na úspěchy jejich itasko-francouzkého týmu na poli motoristického sportu. Někdo z nás prostě amorální zvěrstva těžko rozdýchává, zatímco někdo má ty morální hranice vytyčeny vělmi měkce a nemá problém amorální křiváky volit třeba i do svého čela.

Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit (nahoře nad menu)!

reklama