Mistrovství ČR v rallye pokračuje na Valašsku

Posádka Kopecký/Hloušek se speciálem ŠKODA FABIA Rally2 evo míří znovu do akce.

› Boj o mistrovské body pokračuje: Jan Kopecký s Janem Hlouškem připraveni na druhý podnik SONAX Mistrovství ČR v rally
› ŠKODA FABIA Rally2 evo nejen v týmu ŠKODA Motorsport, na startu budou opět i zákaznické týmy
› Více než 140 km v 16 rychlostních zkouškách prověří účastníky 39. Kowax ValMez Rally

Mladá Boleslav, 6. srpna 2020 – České mistrovství v rallye pokračuje 2. podnikem v okolí Valašského Meziříčí a Kopřivnice. Technicky náročná 39. Kowax ValMez Rally je zařazena i do seriálu ERT – Central Rally Trophy a uskuteční se o nadcházejícím víkendu na tratích Zlínského a Moravskoslezského kraje. Na účastníky, mezi nimiž bude k největším favoritům patřit posádka továrního týmu ŠKODA Motorsport Jan Kopecký/Jan Hloušek, čeká 16 rychlostních zkoušek o délce přes 140 km.

Zahajovací podnik domácího mistrovství v okolí Mladé Boleslavi demonstroval, že i letošní ročník bude mít vysokou sportovní úroveň. Boj trojice posádek o vítězství byl doslova elektrizující a potvrdil, že český šampionát patří k těm nejkvalitnějším v Evropě. Těsné soupeření o desetiny sekundy je ostatně tou nejlepší pozvánkou na druhé dějství. „Na Valašku se těšíme v očekávání dalších vyrovnaných soubojů o mistrovské body,“ říká jezdec továrního týmu ŠKODA Motorsport Jan Kopecký. „Úvod sezony ukázal, že konkurence je mimořádně silná. O to víc nás to baví a věřím, že si opět na své přijdou i diváci. Za nás mohu slíbit, že uděláme maximum pro to, abychom Valašku vyhráli. Naším cílem zůstává obhajoba českého titulu,“ dodává Jan Kopecký, který čas před soutěží strávil nejen fyzickou přípravou, ale i odpočinkem se svou rodinou.

Dvojice Kopecký/Hloušek s továrním speciálem ŠKODA FABIA Rally2 evo nebude jedinou posádkou, která hájí barvy mladoboleslavské značky. S podporou ŠKODA AUTO Česká republika vyrazí na trať také mladý jezdec Filip Mareš, jenž letos startuje se speciálem ŠKODA FABIA Rally2 evo v domácím šampionátu i ve vybraných podnicích mistrovství Evropy pod stájí Laureta Auto ŠKODA Team. Další dealerskou stáj, konkrétně Samohýl ŠKODA Team, bude zastupovat posádka Miroslav Jakeš/Petr Machů. Také řada dalších týmů pak spoléhá na kvality českých soutěžních automobilů ŠKODA FABIA Rally2 a špičkovou technickou podporu v rámci zákaznického programu. O přední příčky opět zabojují Petr Semerád či Roman Odložilík s privátními vozy ŠKODA FABIA Rally2 evo a na svoji příležitost budou jistě čekat i někteří jiní.

Centrem letošní soutěže se stane zkušební areál Tatry v Kopřivnici, kde bude umístěna servisní zóna a pojedou se tam 4 rychlostní zkoušky včetně shakedownu. Na účastníky čeká celkem 16 měřených testů – z toho 8 v sobotní 1. etapě a 8 v nedělní 2. etapě. Dohromady představují 143,18 km, ovšem během celé soutěže vozy ujedou 534 km. Sobotní etapu tvoří s téměř 13 km nejdelší RZ Lešná, staronovou podobu dostala RZ Bystřička. Úvodním testem této sekce bude RZ Fulnek, naopak tím závěrečným Tatra 1 na kopřivnickém polygonu. Harmonogram nedělní etapy zahrnuje RZ Hájov (část obvyklé RZ Hukvaldy) a Choryně, polookruhovou Juřinku a v obráceném směru si účastníci zopakují závodění na polygonu Tatry. Tam také v neděli 9. srpna kolem 16. hodiny 39. Kowax ValMez Rally skončí.

Věděli jste, že…

… součástí víkendu budou 2 samostatné soutěže? Zatímco Kowax ValMez Rally se jede jako 2. podnik SONAX MČR v rally 2020, sobotní etapa se započítává do tzv. malého šampionátu (Liqui Moly Rallysprint série) pod názvem Kowax Rallysprint. A aby toho nebylo málo, pátek je vypsán také jako jeden z podniků seriálu Autoklub MČR v rally historických automobilů.

Číslo soutěže: 18

Tolik posádek v 60členném startovním poli 39. Kowax ValMez Rally usedne do vozů ŠKODA.

Komentářů celkem: 2
7. 8. 2020 13:36
1 0
On tu ještě neblil FOX něco o lžích? Neuvěřitelné..
7. 8. 2020 14:34
0 1
Nějaký problém s mou maličkostí ? Nějaký mindráček ? Zatím tady bez jediného důvodu bliješ ty.
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!