22. 8. 2020 17:48 − 2696× − 6

Opožděné švédské léto

Ze švédského mistrovství zatím byla odjeta jedna jediná soutěž, a sice první a jediný zimní podnik.

Nejrychleji se tam prezentoval Mattias Adielsson se Škodou Fabia R5 a za zády udržel další tři piloty českých vozů. Mattias Ekström založil soutěžní divizi své stáje EKS, pořídil Fabie Rally2 evo a hned při prvním startu dojel druhý. Koronavirus bohužel plány někdejšího mistra světa v rallycrossu a DTM změnil a z účasti ve švédském šampionátu v rally sešlo. Druhý zástupce stáje EKS z Rally Vännäs Thomas Thunström na startu EC Snapphanerallyt ale nechyběl a nechyběla tam ani dvojice vozů WRC české značky. Za volant Octavie WRC Evo3 se dokonce posadil několikanásobný švédský šampión Mats Jonsson. S dnes už historickým vozem se ale do top ten těsně nevešel. Carl Samzelius jel s Fabií WRC daleko pomaleji a ve čtvrté zkoušce odstoupil s poruchou převodovky. S ještě starší technikou vyrazil vstříc pětašedesáti šotolinových kilometrů úřadující švédský šampión Patrik Flodin. Stejně jako v zimě usednul za volant Volva 940. S jedním z nejnovějších soutěžních vozů naopak debutoval Per-Gunnar Andersson. Někdejší tovární jezdec Suzuki cíl Rally Vännäs, kde startoval se starším Fordem Fiesta R5, neviděl. Teď s novou Fiestou Rally2 chtěl soutěž nejen dokončit.

Ještě před startem soutěže byly zrušeny hned čtyři zkoušky plánované na úvod harmonogramu. Dosti prapodivně se tak začínalo pátým testem a na jeho šesti kilometrech zajel nejrychleji Andersson. Lídr mistrovství Adielsson si od něho nechal nadělit deset vteřin. V následujícím testu ale převodovka jeho Fabie R5 řekla dost. Andersson si díky tomu upevnil svou vedoucí příčku a ještě mohl začít kalkulovat s tím, jak jednoduše se mu může podařit v průběžném pořadí na Adielssona dotáhnout. V soutěži se minimálně v jejím počátku nedařilo ani dalšímu jezdci, který v prvním podniku vystoupal až na pódium. Z desáté pozice se ale Thunström dokázal během jednodenní soutěže procpat až na bednu. Podruhé v řadě tedy bral body za třetí příčku. Andersson neměl ani ve zbytku soutěže žádného vážnějšího soupeře, vyhrál všechny rychlostní zkoušky a radoval se ze zaslouženého triumfu. Po odstoupení v zimní Rally Vännäs to pro něho znamenalo významnou vzpruhu. Ani přes bezpochyby skvělý výkon se ale hvězdou soutěže nestal. Něco naprosto senzačního se totiž podařilo Flodinovi. Ze svého starého Volva vymačkal snad i to, co v tom voze nikdy nebylo, a už po třetí odjeté zkoušce se vyhoupnul na senzační druhou příčku. V soutěži, kde odstartovalo osm vozů R5 a dvě WRC, to bylo něco neuvěřitelného. A neuvěřitelné bylo i to, že si Flodin tuto parádní druhou příčku dokázal udržet až do samého závěru rally.

Komentářů celkem: 6
22. 8. 2020 20:43
Upraveno 20:43
0 0
Nemáte tam chybu u toho Flodina? smajlík nechápu, jak to mohl dokázat.
22. 8. 2020 21:20
0 0
Zázraky se dějí i v dnešní době.I když ze sféry sci-fi.U mě Flodin palec jednoznačněsmajlíksmajlíksmajlík.
23. 8. 2020 21:38
0 0
No, vono ta kara nebude asi zrovna seriouka: https://www.youtube.com/watch?v=03S8vqXykNI
Kdyz se k tomu pridaj ty pazoury, tak ty 2s/km na extovarniho jezdce v R5 vlastne nejsou ani tak moc prekvapivy smajlík
Kdyby se u nas tak chtel treba zase nekdy ukazat smajlík
23. 8. 2020 22:00
0 0
Dokonalé. smajlík
23. 8. 2020 23:49
0 0
Sériovka to není, ale pořád je to zadokolka smajlík
24. 8. 2020 16:27
0 0
Původně napsal Kenny_pce
No, vono ta kara nebude asi zrovna seriouka: https://www.youtube.com/watch?v=03S8vqXykNI
Kdyz se k tomu pridaj ty pazoury, tak ty 2s/km na extovarniho jezdce v R5 vlastne nejsou ani tak moc prekvapivy smajlík
Kdyby se u nas tak chtel treba zase nekdy ukazat smajlík
https://www.youtube.com/watch?v=0cU5wnhLd3U další onbord Flodin...se sekvencí a levou nohou na brzdě, krásná učební ukázka. Nejezdil ten kluk v dětství motokáry?
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!