15. 9. 2020 10:12 − 6264× − 2

Nečekané vítězství ve Vyškově

Náročné dva víkendy má za sebou posádka Petr Semerád – Jiří Hovorka.

Minulý týden vyrazili do Maďarska na Eger Rallye poměřit síly s domácí špičkou. Ale tam nešlo moc o výsledek, jako spíš o další sbírání zkušeností na neznámých tratích a pilování rozpisu. “Eger byl super na rozjetí před Vyškovem. Samozřejmě charakter tratí je diametrálně rozlišný, ale sedět každý týden v autě člověku pomůže být stále ve střehu a nevypadnout ze závodního rytmu. V cíli jsme brali krásné 4. místo absolutně, což nás všechny potěšilo.”

Pak se tým City Taxi Racing i s perfektně připravenou Fabií R5 od Topp-Cars Rally přesunul do Vyškova, aby posádka zabojovala o další důležité body do hodnocení Poháru 2+. Po výhře v Příbrami a druhém místě na Valašce ho totiž měla skvěle rozjetý. Rallysprintová konkurence se ale ještě rozrostla. Jaromír Tarabus s Danem Trunkátem si z Itálie zapůjčili vůz WRC a Honza Černý si do Vyškova přijel otestovat nastavení před Pačejovem.

Rally Vyškov je v rodině Semerádů oblíbenou soutěží. Pepa Semerád ve Vyškově vyhrál v roce 2006, Petr tam zase v roce 2018 opanoval klasifikaci RSS a položil tak základ k titulu ve sprintech.

Petr Semerád do soutěže vstoupil 4. místem na úvodní Podivické zkoušce. “Na začátku jsem udělal pár chyb, protože jsem prostě chtěl až moc. Poté jsem se snažil zklidnit a najednou nám tam padaly náramné časy.” Už na RZ2 Ivanovická brána šel do čela soutěže a tam nakonec vydržel až do konce, i když Míra Tarabus s vozem WRC zrychloval. Jako klíčový se znovu ukázal výkon na druhém průjezdu Ivanovické brány, která posádce velmi seděla. V poslední zkoušce už stačilo si vítězství jen pohlídat a mohlo se ve Vyškově slavit.

"Byla to krásná soutěž, souboj s nádherným WRCčkem s Mirkem a Danem jsme si moc užili. Jsem nadšený, že se nám podařilo je porazit, asi s tím nikdo nepočítal. Druhou sekci jsem se opravdu snažil a jel jsem co jsem mohl, ale bez zbytečného rizika a krizovek,” svěřil se v cíli šťastný Petr. “Velká gratulace Mirovi s Danem, jeli krásně. Musím velmi poděkovat našim partnerům za podporu. Doufám, že jsme nezklamali.”

Zajímavostí je, že tým City Taxi Racing nasadil ve Vyškově už 4 vozy. Jak si posádky vedly, to zhodnotila manažerka týmu Veronika Zemánková. “Vyškov byl pro náš tým City Taxi Racing zatím ten nejzajímavější a také opravdu velmi úspěšný. Na startu jsme měli čtyři posádky a všechny jsme přivítali také v cíli ! Pro svůj debut ve světě rallye si Vyškov vybrali naši další piloti s vozy Opel Adam Cup a Ford Fiesta R1. Nejúspěšnější byla samozřejmě posádka Petr Semerád – Jiří Hovorka, kteří nám vynahrazují rozpačitý začátek sezóny a jsme moc rádi, že se rozhodnutí o rozšíření startů Petra a Jirky o Sprintrally ukázalo jako ta nejlepší cesta. Inu občas přece jen platí, že vše špatné je pro něco dobré. Klukům moc gratulujeme a držíme palce do Pačejova !”

Další soutěží tak bude pro posádku Petr Semerád – Jiří Hovorka Invelt Rally Pačejov na konci září.

Komentářů celkem: 2
15. 9. 2020 10:41
0 0
Popravdě? Pro většinu z nás to nebylo až tak "nečekané" smajlík Každopádně veliká gratulace.
15. 9. 2020 13:04
0 0
Nečekané ? Spíše očekávané smajlík ! Ale určitě zasloužené vítězství ! I já gratuluji
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!