Jakub "kuře" Kura - eWRC.cz
16. 9. 2020 14:39 − 2583× − 0

Ze závěru ERC bude švihák lázeňský

Aby měl evropský kalendář alespoň šest podniků, byla do něj nově doplněna belgická Spa Rally.

Jak jsme zmiňovali ve včerejším článku o kalendáři MS a veletočích s jeho podobou, nejinak je tomu i u šampionátu starého kontinentu, kde se taktéž objevují podniky, které nepatří mezi obvyklé destinace. I když. Zrovna v případě Spa Rally můžeme mluvit o tom, že se ERC vrací do Belgie, kde vždy bývala kvalitní konkurence a současně lze historické okénko doplnit tím, že před několika dekádami byla Boucles de Spa jednou z evropských klasik. A nyní se tedy vrcholový rallysport do regionu vrátí a vzhledem k tomu, že soutěž bude mít své zázemí na okruhu ve Spa-Francorchamps, nabízí se otázka, nakolik si bude trasa podobná se závěrečnou etapou Ypres rally, která se s MS na ikonický okruh vydá o několik týdnů dříve. Nevíme sice, zda se evropské posádky v plném tempu projedou Eau Rouge jako ty světové, ale jedno již bylo oznámeno, evropané si užijí minimálně trať rallycrossového okruhu, který by se měl spolu s obslužnými komunikacemi okruhu tvořit noční vložku.

Za Spa Rally řekl z zařazení soutěže do kalendáře ERC Christian Jupsin: "Tento projekt jsme řešili již dříve. Zařazení Spa do kalendáře nebylo dříve možné, ale odložení Spa Rally na prosinec kvůli protiepidemickým opatřením vytvořilo příležitost k jednání s Eurosport Events ohledně zařazení do kalendáře ERC. Mám nesmírnou radost, že jednání došla ke zdárnému konci a pro celý DG Sport je fakt, že organizujeme finální závod ERC, obrovským oceněním a naplněním dlouhodobé práce. Společně s okruhem Spa-Francorchamps, městem Spa a samosprávami v jejich katastru se pojedou rychlostní zkoušky vám můžu garantovat, že Spa Rally 2020 bude velkou oslavou rallysportu, na kterou jen tak nezapomeneme."

Jean-Baptiste Ley pak jako zástupce promotéra dodal: "Se Spa Rally jsme jednali již dříve a vždy nás ohromovalo jejich dlouhodobé plánování, pozornost k detailům a silné organizační zázemí DG Sportu. Je pro nás velkou radostí, že se povedlo dlouhodobé jednání o zařazení Spa Rally do kalendáře ERC přetavit v realitu a nabídnout tak spektakulární závěrečný podnik letošní sezóny." Závěrem tedy nezbývá než dodat, že kdo si chce užít vrcholový rallysport na evropské půdě, měl by zvážit výlet do Belgie, kde se v rozmezí čtyř týdnů pojede jak MS, tak ERC.

Komentářů celkem: 0
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!