23. 9. 2020 13:14 − 5361× − 0

Právě vychází magazín Rally 7/2020

Nové číslo časopisu Rally opět přináší spoustu zajímavého čtení.

Obsah

Jan Kopecký – „Doufám, že maličkosti, které se nyní snažíme najít, nám pomůžou zrychlit“

Jan Kopecký pro letošní sezonu spojil síly se spolujezdcem Janem Hlouškem. První polovina sezony jim přinesla dvě druhá místa.

Pačejov vstupuje do „velkého mistráku“

Premiéra pačejovských organizátorů v rámci „vyšší ligy“ se neúprosně blíží, ze stříhaného metru už zbývá jen posledních pár dílků a nervozita vrcholí. Při čtyřiceti již proběhlých ročnících bylo vždy dobře patrné, že svůj koníček dělají s radostí a že dokážou své úsilí dotáhnout do zdárného konce, přechod mezi dvoudenní podniky si však žádá ještě o něco více snahy a větší objem finančních zdrojů. I to byly samozřejmě důvody trochu vyzpovídat jednoho z hlavních organizátorů soutěže Václava Štípka.

Rally Vyškov – Po čtrnácti letech opět Semerád

„My Vyškov milujeme,“ pronesl na cílové rampě Böttcher rally Vyškov 2006 s trochou nadsázky vítězný Josef Semerád. V té době ještě nemohl tušit, že právě Rally Vyškov bude první soutěží, kde se v galerii vítězů „setká“ s jedním ze svých potomků. Zasloužil se o to mazácký výkon jeho syna Petra, který konkurenci zasadil úder v obou průjezdech nejtechničtějšího úseku soutěže.

Mitsubishi Mirage Open N – Open N má nahradit produkční vozy, nikoli se stát „skoro WRC“

Vozy kategorie Open N / Proto vzbudily po prvních českých startech zaslouženou pozornost. Za prozatím jediným vozem značky Mitsubishi stojí dublovická společnost Auto Cars.

Co dnes dělá? Adam Kobliha – „Rally je pro mě uzavřená kapitola“

Letos uplynulo šest let od momentu, kdy Adam Kobliha ovládl při Barum Czech Rally Zlín evropské „dvoukolky“.

Zdeněk Vrátníček – Čtyřicet let na scéně

Silnou generaci jihomoravských soutěžáků, jež závodí od 80. let, reprezentují Petr Vlašín, bratři Řihákové a v neposlední řadě i Zdeněk Vrátníček. Právě on má v uplynulých měsících řadu důvodů k nostalgické náladě. Zatímco loni oslavil životní jubileum, letos si při příležitosti zářijové Rally Vyškov připomenul 40 let od chvíle, kdy právě na této soutěži za volantem moskviče zahájil soutěžní kariéru.

Jiří Janeček „70“

Sedmdesáté narozeniny oslavil nedávno Jiří Janeček.

Alpine A 110 RGT – Velkolepý návrat Alpinek

Rok po představení soutěžní verze reinkarnovaného modelu legendární Alpine A110 se atraktivní francouzské vozy postaraly na Rallye Mont­‑Blanc o senzační výsledek. Dlouholetý tovární jezdec Renaultu Emmanuel Guigou dojel se sportovním vozem se zadní poháněnou nápravou celkově třetí a porazil většinu speciálů kategorie R5.

Přeplňované motory v rally

V současné době je většina moderních motorů pro navýšení výkonu, snížení spotřeby a emisí doplněna turbodmychadly. Tento trend kopírují i vozy pro rally a atmosférické motory mizí také z nižších tříd.

WRC: X. Rally Estonia – Ott Tänak přetavil domácí výhodu ve výhru

Téměř stylem start–cíl opanovali Estonskou rally domácí hvězdy Ott Tänak a Martin Järveoja (Hyundai i20 WRC).

Estonci ve WRC aneb Pobaltí středobodem rally

Malý pobaltský stát Estonsko má jen 1,5 milionu obyvatel a postrádá vlastní výrobu automobilů. Přesto se ocitl na absolutním vrcholu rallysportu.

Baja Poland

Mistr Dakar – Stéphane Peterhansel
Král pouště – Nasser Al­‑Attiyah

Autokros – Rallykros CZ + WRX
Autokros Nová Paka
Dobřany RacerBuggy
Kartcross Sedlčany
Martin Babák – Po dvaceti letech v „republice“
Steven Laubach – „Mým snem je evropský titul“
Styn Jaspers – „Mým vzorem je Max Verstappen“

ZSE + MMČR v rallykrosu – Slomczyn, Sedlčany

WRX – Finský návrat

Dva závody mistrovství světa v rallykrosu ve Finsku ukázaly, že šampionát sice má svého favorita, ale i ten dokáže chybovat, a tak další průběh slibuje zajímavé souboje. Další dva podniky světového šampionátu vyhrál Johan Kristoffersson a Niclas Grönholm.

Komentářů celkem: 0
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!