24. 9. 2020 14:43 − 6437× − 3

Pech před Pačejovem na „Václava“

Václav Pech jun. se v prostředí motorsportu pohyboval odmalička a není divu, že chtěl po vzoru svého otce také závodit.

Václav senior byl ale k závodění syna velice zdrženlivý a juniorovi povoloval „jen“ rallyecross o víkendech. Nakonec však po naléhání syna a jeho okolí povolil jednu jedinou rallye nedaleko Plzně v Pačejově. Tam Václav Pech jun. odstartoval v roce 1996 v otcově Škodě 1000 MB v kategorii historických závodních vozidel. Spolujezdce mu dělal kamarád Petr Uhel, a že to nebyla jejich jediná rallye, již dnes víme.

„Pamatuji si na to jako by to bylo včera. Nic jsem pořádně za volantem neuměl a Petr vedle mě pouze tušil, co asi takový spolujezdec má dělat. Byla to divoká jízda, ale velice poučná. V jedné zatáčce jsem škrtl o zídku a zadní blatník se přimáčkl na kolo. Auto začalo zpomalovat a dovnitř se valit dým. Rozhodl jsem, že zastavíme a Petr rychle odtáhne blatník od kola. Chudák v zápalu boje poslechl doslova i přesto, že byl blatník třením o kolo rozpálený. V cíli rychlostky jsme víc ošetřovali Petrovi všechny prsty na rukou, než opravovali embéčko,“ vzpomíná na první start v Pačejově Pech jun.

Široká motoristická veřejnost netrpělivě očekává další díl Mistrovství České republiky v rallye, kterým bude o tomto víkendu rallye Pačejov. Letošní ročník se takto pořádá poprvé v historii soutěže a z velké části na zcela nových, pro posádky neznámých tratích. Slavnostní představení posádek proběhne v sobotu večer na náměstí v Horažďovicích, odkud i odstartuje první vůz v neděli ráno. Posádky čeká 14 rychlostních zkoušek a trať dlouhá 436 km. Cíl závodu je naplánovaný na sváteční pondělní odpoledne. EuroOil teamu zve do Pačejova všechny fanoušky motorsportu.

Komentářů celkem: 3
24. 9. 2020 18:25
0 0
Když se podíváme na tituly MČR tak mezi první sérií 2007 a druhou 2013 bylo 6 let a druhá série končila rokem 2014 tak vychází počátek další série titulů na rok 2020! Takže přeji a věřím v hodně dobrý výsledek na i Pačejově.
24. 9. 2020 22:05
0 0
Já si to také pamatuji jak dneska my jsme jeli s totožným autem ten samý Pačejov a zhruba po půlce nám bylo všem jasné že o těch klukách ještě hodně uslyšíme.
Jsem rád že jsem se nespletl a klobouk dolů co ti kluci za těch hromadu let dokázali. Už tenkrát s tím embesem jeli neskutečněsmajlík
24. 9. 2020 23:25
0 0
Tak Vendo bedna a úplně nahoře. V Klatovech si dojedeš pro titul. Když fabrika prohlásila, že současná technika R5 je někde jinde a staré WRC jí nemůže konkurovat. Držím pěsti a bude to bomba. Věř nebo ne, proti Kopejdovi nikdo nic nemá ale všechny co znám si přejou titul v Plzni.

Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit (nahoře nad menu)!

reklama