Vlastimil Resl - eWRC.cz
25. 9. 2020 10:01 − 4420× − 0

Enge Racing v Pačejově zavzpomíná na Břetislava Engeho

Náhlý odchod Břetislava Engeho do závodníckého nebe změnil plány týmu ENGE racing pro INVELT Rally Pačejov 2020

Tým se bude soustředit pouze na start posádky Tomáš Enge – Lucie Engová. Ta po dvou úžasných výsledcích bojuje s vozidlem Ford Escort RS 2000 MK2 o titul v kategorii D MČR HA. Posádka svou účastí zároveň uctí památku svého táty a špičkového závodníka Břetislava Engeho. Všichni v týmu věří, že by si to Slávek přál a pomyslně na ně jistě bude dohlížet a fandit ze závodnického nebe.

Druhý týmový vůz Škoda 130 LR, se kterým Břetislav Enge v minulosti dosáhl na úžasné výsledky (např. 2x absolutní vítězství posádky Břetislav Enge – Lucie Engová na Rally Bohemia Historic v letech 2016 a 2017) na Pačejově startovat nebude. Tudíž ani posádka Milan Poživil – Richard Nesvadba, která s tímto vozem v letošním roce startovala, se této rally nebude aktivně účastnit. Závodní speciál bude využit k pietní vzpomínce rally komunity na tohoto vynikajícího a mimořádného závodníka.

Vozidlo bude vystaveno v rámci slavnostního startu rally, v sobotu 26. září od 19.30 hodin v Horažďovicích. Zároveň zde budou přítomny obě posádky týmu Enge Racing (T. Enge – L. Engová, M. Poživil – R. Nesvadba). Vůz bude dále k vidění v neděli 27. září v servisní zóně INVELT Rally Pačejov 2020 a to na servisním stanovišti týmu ENGE racing.

Tým Enge racing děkuje pořadatelům INVELT Rally Pačejov 2020, především řediteli rally panu Pavlu Štípkovi, za podporu a umožnění této vzpomínky.

Komentářů celkem: 0
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!