30. 9. 2020 15:05 − 4697× − 1

Václav Pech po Rally Pačejov stále ve vedení šampionátu

Posádka EuroOil teamu Václav Pech jun. – Petr Uhel s Fordem Focus WRC obsadila na Rallye Pačejov druhou příčku.

Invelt Rally Pačejov byla v tomto roce poprvé zařazena do „Velkého“ šampionátu mistrovství České republiky v rallye a díky tomu se na start postavila kompletní domácí špička. V roli lídra klasifikace MČR do soutěže odstartovala posádka EuroOil teamu Václav Pech jun. s Petrem Uhlem.

Jejich Ford Focus WRC se od první rychlostní zkoušky držel na druhé příčce. „V uplynulých dvou soutěžích jsme sváděli hodně tvrdé souboje s Honzou Kopeckým a jeli jsme na úplném maximu. Rozdíly mezi námi byly v desetinách a k jezdecké chybě jsme neměli daleko. Na Pačejově jsem čekal, že Honza bude udávat tempo a my vyčkávat zda budeme stačit. Od úvodní rychlostní zkoušky jsme se ale potýkali se sníženým tlakem turba a náš Ford neměl správný výkon. Za dané situace jsme se mohli soustředit jen na udržení druhé pozice, neztratit důležité body do šampionátu a snažit se závadu odstranit,“ vysvětloval Václav Pech jun.

Nezvyklý termín pro pačejovskou rally, přinesl také dost nevyzpytatelné počasí, kdy během seznamovacích jízd a shakedownu hustě pršelo, potom se v první etapě závodilo na osychající trati a druhý den opět za deště. „Musím poděkovat pořadatelům Rally Pačejov, že připravili pěknou a technicky náročnou trať a premiéra v MČR se opravdu povedla. Rychlostní zkoušky byly hlavně ve druhé etapě navíc pokryté množstvím bláta a vytahaných nečistot, ale naši špioni odvedli skvělou práci a já se na jejich poznámky mohl spolehnout,“ komentoval obtížnost tratě Rally Pačejov Václav Pech jun., který Ford Focus WRC dovedl společně s Petrem Uhlem do cíle soutěže na druhé příčce.

Následující a současně závěrečnou soutěží MČR bude listopadová Rallye Šumava, kde se rozhodne mezi EuroOil teamem a Škoda Motorsport o mistrech České republiky v rallye. Zajímavostí je i to, že Václav Pech jun. a Jan Kopecký jsou historicky nejúspěšnější co do počtu „Šumavských vítězství“, kdy jich oba mají na svém kontě pět.

Komentářů celkem: 1
30. 9. 2020 21:05
0 0
Dokonce tuším, že jak Honza tak Véna mají shodný počet titulů, takže to i v tomto směru bude boj o prestiž.
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!