4. 10. 2020 08:21 − 5600× − 0

Rallye Kroměříž se jede, byť s nutnými restrikcemi

Doba covidová se odrazí i ve složení závodního pole.

Rallye Kroměříž se v neděli 4. října pojede jako třetí a zřejmě poslední závod letošní sezóny Českomoravského poháru rallye. Na posádky čekají tři sekce po třech rychlostních zkouškách a dohromady téměř 76 závodních kilometrů. Což je o osm víc než loni.

Druhý ročník závodu, za nímž pořadatelsky stoji především Jaroslav a Josef Urbanovi, Marek Šimík a Michal Sum, doznal oproti loňské premiéře změn právě především ve složení rychlostních zkoušek. „První rychlostní zkouška je částečně jiná, druhá je úplně nová a polovina trati třetí je rovněž vedena úplně jinak než loni,“ přibližuje Jaroslav Urban, a dodává: „Podle možností bychom rádi každý rok rychlostní zkoušky měnili. Tak, aby to bavilo závodníky, diváky i nás.“ Co by organizátoři určitě rádi změnili ihned, jsou povinné restrikce vůči divákům. Těm nebude povolen vstup do servisní zóny a pořadatelé si podle Urbana chtějí pohlídat i svá divácká místa u tratí.

Do závodu se přihlásilo 136 posádek. Raritou, vynucenou současnou dobou, je skutečnost, že se na start postaví výhradně čeští jezdci a spolujezdci. Pravidla se tvořila přibližně před třemi týdny podle tehdejší covidové situace a výhledu na příští týdny. Bylo velmi pravděpodobné, že se zahraniční posádky buď nedostanou vůbec přes hranice České republiky, nebo s nutností poté absolvovat karanténu. Proto pořadatelé museli přistoupit k tomu, že se závodu zúčastní pouze tuzemské posádky. „Je nám velmi líto, že jsme museli zklamat závodníky především z Polska a Německa, kteří u nás v Českomoravském poháru pravidelně startují a chtěli přijet zase. Museli jsme jednat s předstihem a jinou možnost jsme v podstatě neměli, “ uvedl Marek Šimík, ředitel ČMPR. I přes absenci zahraničních hostů byl převis zájmu posádek nad propustností tratě tak veliký, že bylo zapotřebí zavést ještě pravidlo, že přednost před lokálními posádkami a jezdci z mistráku dostávali pravidelní účastníci poháru.

První závodní vozidlo do úvodní rychlostní zkoušky Rallye Kroměříž odstartuje v neděli 4. října v 7:53. Vítěze závodu bychom měli znát po 16. hodině.

Komentářů celkem: 0

Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit (nahoře nad menu)!

reklama