11. 11. 2020 14:24 − 5741× − 7

50 let příběhů jde do prodeje

Organizátoři Barum Czech Rally Zlín měli sice v srpnu pauzu, avšak nedá se říct, že by nějak zaháleli.

Kromě prací na nadcházejícím ročníku stále populárnější rally se pustili také do tvorby knihy k jejímu nadcházejícímu jubileu. Jak již název napovídá, jedná se o sumář uplynulých 50 let zlínské soutěže. Kniha měla mít původně svou premiéru v létě při padesátém ročníku, avšak po jeho odvolání nakonec posunuli premiéru na letošní vánoce. Oficiálně bude uvedena do prodeje 1. prosince 2020.

„Práce na knize započaly již začátkem roku, avšak byly to jen prvotní nástřely,“ sdělil Miloslav Regner. „Bohužel přišlo, co přišlo, najednou bylo vše jinak a my hledali, jak rally zachránit. Naše kniha tedy musela jít stranou. Práce jsme obnovili až v posledních několika měsících, aby byla připravena k distribuci fanouškům pod stromeček.“

Kniha je již vytištěna a v současné době se pracuje na vazbě celé knihy. Nedočkaví fanoušci však mohou využít předprodeje a mít knihu u sebe mezi prvními. Ten již nyní běží v oficiálním e-shopu www.visitrally.cz, kde najdete i zajímavé vánoční balíčky.

I třetí kniha z originální edice pořadatelů barumky bude unikátem a jistě se stane sběratelsky vyhledávaným artiklem. Je doslova našlapaná skvělými fotografiemi, jež zachytily v průběhu let jedinečnou atmosféru soutěže, proměny soutěžní techniky i divácká místa, která byste dnes jen těžko poznali. Nechybí ani zajímavé příběhy, o kterých většina fanoušků nikdy neslyšela. Například se dozvíte, jak putoval pohár barumky Evropou a proč jej někteří jezdci nechtěli vrátit. Společně se ohlédnete za „strážnickým safari“, za roky, kdy se jezdci vypravili soutěžit do slovenských hor, nebo zjistíte, proč musely z itineráře zmizet okruhové zkoušky, aby se později opět objevily a daly vzniknout městské speciálce v ulicích Zlína. Kniha je opět dvoujazyčná, takže si v ní počtou i ti, kteří mluví anglickým jazykem.

Všechny tři knihy z edice Barum Czech Rally Zlín mají také společné jmenovatele, když za nimi stojí dlouholetý spolupracovník Jakub Hofbauer a rallyový nadšenec a velký znalec historie barumky Michal Forst. „Nová kniha není encyklopedií, která by popisovala všechny jednotlivé ročníky a jejich výsledky, spíše by se dala považovat za fotoalbum, které ukazuje, jak se tvář barumky v průběhu uplynulých téměř padesáti let měnila. Opět se nám podařilo z archivu vydolovat některé nové a dosud nepublikované snímky, Michal pak přidal většinu textů, jejichž poutavý styl vás doslova vtáhne a přenese do dob minulých. Pevně doufáme, že nová kniha fanoušky barumky zaujme,“ sdělil Jakub Hofbauer.

Sledujte tedy bedlivě sociální sítě a web organizátorů, slíbili, že se brzy znovu ozvou s podrobnostmi o oficiálním uvedení knihy, který bude doprovázen i malým bonusem.

Komentářů celkem: 7
11. 11. 2020 15:24
0 0
Tož to su zvědav. Žlutomodrá rally nasadila laťku vysoko, ale pokud sami autoři tvrdí, že se půjde spíše po příbězích a ne jednotlivých ročnících, tak by to mohlo být zajímavé. Každopádně v knihovně chybět nesmí smajlík
11. 11. 2020 17:05
0 0
Nevím, jestli by nebylo lepší počkat až po tom 50ém ročníku. Těch knih o barumce už opravdu bylo na trhu několik.
12. 11. 2020 10:31
0 0
Filmů o Titaniku taky bylo už hodně, ale všichni znají jen ten s Leonardem smajlík
12. 11. 2020 10:34
0 0
Spíš je blbý, že kniha už nejde objednat a e-shop hlásí "vyprodáno". Tedy, když chce člověk jen knihu, když ten balíček, tak to jde. Ale já šátek a permici nevyužiji. Tak uvidíme no.
12. 11. 2020 11:36
0 0
Původně napsal WRCko
Filmů o Titaniku taky bylo už hodně, ale všichni znají jen ten s Leonardem smajlík
Kniha je opět dostupná smajlík
12. 11. 2020 12:17
3 0
Za posledních deset let vychází již čtvrtá kniha, jejímž tématem je bohatá historie a barvitá současnost barumky. Důležité je, že každá z těchto publikací je jiná. Před deseti lety jsme připravili útlou knihu napsanou tak, aby se četla jedním dechem. A byla také hezká na pohled. Pět let nato vznikla její aktualizovaná a obohacená verze. Před více než třemi lety spatřila světlo světa obsáhlá publikace plná faktů a výsledků, mapující ročník po ročníku. A teď? No zase něco jiného! V nové knize, která bude mít téměř 250 stran, najdete poměrně málo textu. A když - tak půjde o svébytná a silná témata, na která se dobře vzpomíná - třeba na legendární místa na trati barumky, jako byly okruhy, strážnické písky anebo třeba vracák u Pržna. A taky je tam malá pocta lidem, bez kterých by se barumka nikdy nedostala až na práh padesátého ročníku. Ale co je tím nejdůležitějším, je spousta fotek. I těch dosud nepublikovaných. Ale hlavně takových, které čiší atmosférou doby a při kterých si každý může znovu zažít ten svůj příběh z barumky. To je význam nové knihy, která vám má znovu udělat radost. A mimochodem - historie barumky je natolik pestrá, že bych si dokázal ještě tak dvě, tři další knihy představit. A zase by byly jiné... Michal Forst
8. 1. 2021 19:48
0 0
Tak jsem se konečně dostal k této knize. Je hezká jen je škoda že u několika fotek jsou špatně uvedena data.
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!