Jakub "kuře" Kura - eWRC.cz
22. 11. 2020 10:30 − 2615× − 0

Chris Ingram zpět v evropském šampionátu

Úřadující evropský šampion Chris Ingram letos zatím sedí doma a poprvé se do závoďáku posadí až na Kanárských ostrovech.

Když vloni po dramatické poslední vložce Maďarské rally mohl slavit zisk titulu, určitě si Chris Ingram letošní sezónu představoval jinak, než jak nakonec probíhá. Manchesterský rodák plánoval s Fabií R5 starty v MS, realita v podobě čínské chřipky však znamenala stopku těmto záměrům a zatím jediný start s Fabií Proto na Race Retru. Nyní však budou Chris Ingram s Rossem Whittockem zpět, a to když se ukáží při Rally Islas Canarias s vozem připravovaným TOKsportem. Potud žádná změna oproti minulým dvěma letům, avšak poměrně nečekaná bude značka a specifikace auta, do kterého úřadující evropští šampioni usednou, jelikož namísto obvyklé Fabie R5 pojedou s předokolkou Renault Clio Rally5, což je nejnovější speciál francouzské značky pro soutěže a přírůstek do nejslabší kategorie rally aut dle pyramidy FIA.

Francouzský speciál si už odbyl premiéru v ERC v Maďarsku, kde jej Ola Nore jr. dovezl k vítězství ve třídě RC5 a druhý Renault z dílem Toksportu pilotovaný Italkou Rachele Somaschini cíl nespatřil z důvodu její zdravotní indispozice. Avšak norský jezdec potenciál vozu naznačil, jelikož se mu povedlo se slabším autem dokončit na třetím místě v ERC3 Junior mezi speciály třídy RC4 a celkově být čtvrtou nejrychlejší dvoukolkou. Nyní se na Kanárech očekává větší konkurence, jen ve třídě RC5 je přihlášeno 5 exemplářů Clia a na Ingramovi bude ukázat potenciál vozu. "Celou svou pozornost zaměřuju na to, abych dal dohromady smysluplný program pro rok 2021, avšak tohle je skvělá šance si sednou zpět do závoďáku, navíc na rally kterou mám opravdu rád. Rok jsem v autě neseděl, takže je pro mě obrovským potěšením být zpět v týmu a je super, že mohu Toksportu pomoct ve vylepšování Clia, aby bylo připraveno na uprgrade do Rally4 specifikace příští rok," říká ke svému startu Chris Ingram.

Když se podíváme na minulé výsledky Chrise Ingrama, na Kanárech mu to zjevně svědčí, ostatně loni zde položil základ pro výsledné úspěšné tažení za evropským titulem, když dojel druhý absolutně a podobně o dva roky dřív dokázal s Adamem R2 vyhrál juniory, aby následně na konci roku slavil svůj první titul. Jak se mu povede letos, to je otázka, ale když má jezdec zhodnotit svůj vztah k Rally Islal Canarias, dodává stručně a výstižně: "Na Kanárské ostrovy mám hromadu skvělých vzpomínek."

Komentářů celkem: 0
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!