Jakub "kuře" Kura - eWRC.cz
18. 12. 2020 09:49 − 7417× − 4

Oliver Solberg novou akvizicí Hyundai

Zatímco letos střídal syn Mr. Hollywooda speciály koncernu VAG, na příští dva roky se upsal Hyundai.

Poslední dny kolovaly světem internetu spekulace o tom, že by Oliver Solberg mohl pro nadcházející sezónu utvořit tým s Andreasem Mikkelsenem do WRC2/3, avšak dnes přišla zpráva, že mladý Švéd podepsal dvouletou smlouvu s týmem Hyundai, kde v příštím roce doplní za volantem i20 R5 a posléze i20 N Rally2 O-C Veibyho. Nahradí tak v sestavě týmu Nikolaye Gryazina, jenž letos s Hyundai moc úspěchů nezískal. Na švédského jezdce čeká kompletní program startů ve WRC2, kde bude jistě chtít navázat na kvalitní letošní výsledky, když zazářil zejména v Estonsku, kde zvítězil ve WRC3. Svou rychlost však prokazoval i v ERC, kde do posledního závodu bojoval o titul absolutního mistra Evropy a nakonec si z Kanárských ostrovů odvezl titul pro nejlepšího juniora.


… ještě za volantem škodovky

"Je to pokračování snu, k jehož úplnému splnění mi však ještě kousek chybí. Spojení s Hyundai je fantazie. Pojedu s týmem obhájce titulu ve značkách a tím se plní velká část mého snu. Už jenom mít možnost říkat: Jsem jezdec Hyundai motorsportu… mě dělá radost. Za to, že jsem se v kariéře dostal až sem vděčím množství lidí, samozřejmě mé rodině a všem z týmu okolo mě, ale nemůžu opomenout ani šéfa Hyundai motorsportu Andrea Adama a týmového manažera Alaina Penasse. Oni jsou ti, kdo mi dali tuto šanci. Podpis u Hyundai je pro mě další krok v kariéře a je to rozhodně její další krok. Ale nakonec je to jako se vším v kariéře doposud, dnes můžeme dohodu oslavovat, ale zítra musíme začít tvrdě makat, abychom ze spolupráce z mistry světa získali co nejvíce," říká ke svému novému angažmá Oliver Solberg.

K podpisu nové týmové akvizice dodává Andrea Adamo: "Jsme potěšení, že můžeme Olivera přivítat v naší rodině Hyundai. Oliver má sice velmi známé příjmení, avšak již nyní dokazuje svými výkony kvality, kterými disponuje, což ilustruje například výhra ve WRC2 v Estonsku. Jsme si jistí, že mladý talentovaný jezdec jako je Oliver ukáže svůj potenciál nejen v naší R5, ale následně i v Hyundai i20 N Rally2, která vyjede na tratě v půli sezóny," dodává šéf Hyundai motorsportu.

Komentářů celkem: 4
18. 12. 2020 10:23
Upraveno 10:24
0 0
Málo platné, ale Hyundai asi jako jediná automobilka dělá poslední dobou něco smysluplně a koncepčně...smajlík Myšleno tedy v motorsportu...
18. 12. 2020 10:39
0 0
Když padla možnost ŠM, trošku se dalo čekat, že prostě půjde k nějaké jiné továrně smajlík
18. 12. 2020 10:55
Upraveno 10:57
0 0
Zdeso: Tak do ŠM Oliver jít ani neměl, pouze do podporovala a navíc sama ŠM oznámila pouze podporu. Proto u ŠM ukončilo účinkování i Honzíkům, tak pochybuju že by místo nich vzali Olivera. Navíc u Hyundai má více možností + bonus některý závod s WRC. Takže asi proto takové rozhodnutí. u M-sportu by asi moc nepochodil, tam se očekává že pojedou jezdci s nabitou madrací a Toyota má sestavu jasnou.
18. 12. 2020 22:02
1 0
Aby těch změn nebylo málo, tak Latvala se stal šéfem závodního týmu Toyota. Mäkinen bude mít pouze poradní roli.
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!