23. 12. 2020 13:30 − 3426× − 0

Rally is not Dead

Nová kniha vychází zatím jen v elektronické formě.

Je volně ke stažení na www.forforever.cz (nebo přímo na úschovně) ve spolupráci s eWRC.cz a autosportfoto.sk. Rally is not Dead navazuje na předchozí bestselery Čtyři tváře a Beránek. Dějová linka předchozí dvě knihy spojuje. Opět se setkáte s Pítem, Rendym, Ronym a dalšími oblíbenými hrdiny a znovu vás čeká pohled na rally z té méně známé strany. Knihu nádherně doplňují stovky fotek slovenského fotografa Tibora Szabosiho.

Touto formou zároveň chceme pokračovat v projektu For Petr Gross, který realizujeme s Nadačním fondem Generace 21. Pokud chcete Petra podpořit v jeho rehabilitaci po těžké havárii z roku 2014, můžete svůj dar poslat na účet č.246658101/0300 s variabilním symbolem 7772020. (Nadační fond vám na požádání pošle potvrzení pro snížení daně z příjmu. Požádat o potvrzení můžete na info@kvartus.cz.)

Petr Poulík: „Jdu zcela vědomě s kůží na trh. Kniha je nevybroušená, syrová a velmi reálná. Její verze pro tisk bude vyžadovat ještě spoustu hodin práce. Bohužel v tomto podivném roce jsem jí víc nedokázal dát. Spisovatel jsem jen ve volných chvilkách. Plním však slib daný čtenářům. Rally is not Dead k Vánocům – a to za minutu dvanáct. Hodnotu zvyšují fotografie jednoho z nejlepších slovenských fotografů a mého dlouholetého příteleTibora Szabosiho, kterého jsem oslovil a on výzvu přijal. Mnoho z fotek, nebylo doposavad nikde publikováno, některé bych nazval vzácné. Ještě teď se divím, že tento skvělý člověk, profesionál a perfekcionalista se se mnou do to tohoto bláznivého projektu pustil. Děkuji mu a vzkaz pro všechny ,,hater“: Odpovědnost za nedostatky leží plně na mé osobě."

Tibor Szabosi: "S Petrom Poulíkom sa poznám snáď dvadsať rokov. Tohto roku som aj vďaka livestreamu Rally is not dead oživil po dlhých rokoch spojenie s Petrom a konečne som si našiel čas aj na zadováženie štyroch kníh z jeho portfolia. Po každej prečítanej knihe, šiel som systematicky v poradí v akom vyšli, som s Petrom nadšene preberal detaily. Tú dobu, o ktorej píše v knihách, som totiž prežil medzi jej aktérmi. Bolo to príliš živé a intenzívne. Pred dvomi mesiacmi sa mi Petr ozval a vraví „Už dva dni rozmýšľam, či ti mám zavolať, ale bál som sa, že ma pošleš …..“. To čo chcel bolo niečo na čo som hneď kývol. Išlo o ilustračné fotografie do jeho najnovšej knihy Rally is not dead. Nazval ju podľa livestreamu, pomocou ktorého sme prekonávali koronakrízovú núdzu o socializáciu v dobe, keď každý z nás sedel doma. Myšlienka bola ušľachtilá „Má to byť darček všetkým fanúšikom rally, aby nestratili vieru, že sa raz znova začneme stretávať a tešiť sa zo športu, ktorý máme radi“. A preto som rád, že Vám ju dnes môžeme predstaviť a s touto myšlienkou Vám ju venovať pod vianočný stromček. Rád by som sa pripojil k Petrovi Poulíkovi v podpore projektu For Petr Gross a pripomenul že môžete pomôcť aj Gabrielovi Tamášovi, ktorý sa zotavuje z ťažkej havárie a Váš príspevok môže byť nápomocný pri jeho ďalšej liečbe."

Číslo transparentného účtu na podporu liečby Gabriela Tamása: SK41 0900 0000 0051 7269 0426

Komentářů celkem: 0
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!