Jakub "kuře" Kura - eWRC.cz
6. 1. 2021 11:12 − 9263× − 9

Kdo platí, ten jede aneb M-Sport se 2 auty

Dlouho nás ohledně jezdecké sestavy napínal britský M-Sport, ale nyní už je jasno a jednička týmu je poměrně překvapivá.

Pouze jeden jezdec letos odjede s Fiestou WRC všechna kola světového šampionátu a bude tudíž pomyslnou jedničkou v sestavě cumbrijského týmu. Oním jezdec je možná překvapivě Gus Greensmith, který již letos sedlal třetí Fiestu a nejlépe zajel páté místo v Turecku. Pro mladého rodáka z Manchesteru tedy letos přijde díky kompletnímu programu řada šancí na vylepšení ono dosavadního maxima. Ve druhém autě Brita na střídačku doplní Teemu Suninen a Adrian Fourmaux, Francouz si však střihne i kompletní WRC2 s Fiestou Rally2, takže se dá předpokládat, že se bude ve WRC s Finem střídat právě podle toho, kdy bude mít povinnosti v doprovodném šampionátu. Na Rallye Monte Carlo, pokud se pojede, pak budou M-Sport reprezentoval Greensmith se Suninenem. "M-Sport dlouhodobě podporuje mladé jezdce, což je věc blízká srdci Malcolma Wilsona a na tomto přístupu se nic nemění ani v roce 2021, kdy budeme dále pomáhat rozvoji Guse, Teemu a Adriena. Všichni tři jsou talentovanými piloty a připravili jsme program tak, abychom z každého dostali to nejlepší a současně jim pomohli v dalším rozvoji kariéry," říká šéf M-Sport Ford WRT Rich Millener

Jako jednička tedy nastoupí Gus Greensmith, který ke své nadcházející sezóně říká: "Mám radost, že mohui reprezentovat M-Sport a jsem nesmírně vděčný za možnost odjet celou sezónu. Jde o splnění klukovského snu a už se nemohu dočkat první soutěže. Loňská sezóna nám dala ochutnat, co nás čeká letos a jsme připraveni do toho teď dát vše a zaměřit se na zlepšování v průběhu roku a ne jen v otázce mých jezdeckých schopností, tak i ve všem ostatním, abych mohl mít úspěšnou kariéru v MS," říká manchesterský rodák a čerstvá jednička M-Sportu.

Jak již bylo řečeno, o druhé auto se bude střídat dvojice jezdců a na Monte vedle Greensmitha začne Teemu Suninen, který v sestavě M-Sportu není žádným nováčkem. "Víme, že Teemu nepostrádá rychlost a to ukázal už při svých prvních startech s Fiestou WRC a bylo pro nás důležité najít cestu, jak zajistit, aby s námi pokračoval i letos. Podařilo se nám pro něj zajistit střídavé starty s WRC a jeho cílem budou vybrané soutěže, kde může být s Fiestou konkurenceschopný. Je škoda, že už vedle něj nebude sedět Jarmo, ale Teemu se za dobu jejich spolupráce hodně naučil a jsem si jistý, že získané zkušenosti letos využitje," říká Rich Millener.

V porovnání s výše jmenovanou dvojicí bude v kokpitu Fiesty WRC nováčkem Adrien Fourmaux, který zatím se speciálem nejvyšší kategorie odjel jen Rallylegend v San Marinu, kde v rámci WRC klasifikace vyhrál. V závěru sezóny pak zejména v ERC na Kanárech ukázal tempo s Fiestou Rally2, když bral první místo. "Už se nemůžu dočkat až začneme bojovat o čelo ve WRC2. Loni jsme byli několikrát blízko vítězství a věřím, že máme vše, co je potřeba k tomu, aby se nám to letos povedlo. No a samozřejmě se těším na starty s WRC, zažít závody s nejlepší technickou a zase o něco lépe porozumět tomu, co je potřeba k dosažení vrcholu v rally." K angažování slibného Francouze dodává Rich Millener: "Adrien nás loni zaujal a jsme nadšení, že mu letos můžeme nabídnout další kompletní sezónu ve WRC2 s Fiestou rally2 a k tomu přidat několik startů s Fiestou WRC. Chceme mu zajistit co nejvíc startů půjde, abychom společně dále ukazovali schopnosti Fiesty i jezdce." Závěrem pak Millener dodává, že v týmu se najde místo i pro případné třetí auto se špičkovým pilotem, avšak zatím nic není dojednáno a sestava sestává z výše uvedených jezdců. Hodně se nabízí Andreas Mikkelsen, který by letos krom startů s Fabií Rally2 chtěl opět okusit i ligu nejvyšší, ale jak a zda vůbec toto spojení dopadne, to ukáže teprve budoucnost.

Komentářů celkem: 9
6. 1. 2021 12:42
0 0
Lappiho je škoda. Ale lepši platící než zadnísmajlíksmajlík
6. 1. 2021 14:48
0 0
Co se dá dělat, loni nikdo moc nevydělával, takže se tomu nedivím. Hlavně že ford pojede, třeba kluci někde překvapí smajlíksmajlík
6. 1. 2021 17:08
0 0
Snad to Malcolm ustojí a nebude to mít stejný scénář jako u Citroenu. Ti taky na zhoršenou ekonomiku reagovali tím, že nasadili jen dva vozy a pak......
6. 1. 2021 19:06
0 0
Malcom to ustojí, už ustál mnoho jiného. Mezi M-sportem a Citroen racing je dost rozdílů, zejména ten, že fungování M-sport není přímo závislé na automobilce. Citroen odešel nejen z finančních důvodů, ale také částečně proto, že se jim investice do motorsportu přestala vyplácet. Nebyly výsledky, na které byly zvyklí, a které by si představovali. Loeb už byl v důchodu, Ogier odešel do Toyoty, všichni kvalitní jezdci byly rozebraní, šance na dobré výsledky zhasla, tak nač to živit z peněz automobilky.
9. 1. 2021 12:36
0 0
smajlík 3 auto že by Botas ? smajlík
9. 1. 2021 17:10
0 0
Re: Kuda 08 -
M - Sport podporuje mladé jezdce. Valtteri má 31 let a tudíž už má dost přetočený tachometr.smajlík
9. 1. 2021 23:21
1 0
Pepane, to je pravda, ale jak víme z českých autobazarů, není problém tachometr přetočit zpět kvůli zisku smajlík
9. 1. 2021 23:36
0 0
Původně napsal Pepan A1
Re: Kuda 08 -
M - Sport podporuje mladé jezdce. Valtteri má 31 let a tudíž už má dost přetočený tachometr.smajlík
Na instagramu se objevili fotky z testu tak kdo ví. Hlavně u M-sportu to teď je ,, kdo platí, ten jede " smajlík
10. 1. 2021 11:30
0 0
Původně napsal mrkenny
Pepane, to je pravda, ale jak víme z českých autobazarů, není problém tachometr přetočit zpět kvůli zisku smajlík
Pravda. Jak znám české bazaristy, tohle by pro ně neměl být velký problém.smajlík
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!