Jakub "kuře" Kura - eWRC.cz
5. 2. 2021 20:14 − 4012× − 3

Kalendářové rošády začínají

Stačilo pouhých pět týdnů nového roku, abychom se dočkali prvních změn v původně ohlášeném kalendáři ERC.

Asi jen největší optimista by na začátku letošní sezóny věřil, že se vše odehraje tak, jak se na konci minulého roku kalendáře naplánovaly a schválily. Jak se dnes ukazuje, optimismus nebyl na místě, neboť čínská chřipka úřaduje i v roce 2021 a k prvním změnám kalendáře byl donucen evropský šampionát, když hned tři úvodní soutěže mění termín. Původně úvodní podnik sezóny Rally Serras de Fafe e Felgueiras se přesunuje na termín konce září, Rally Islas Canarias pro jistotu volí podobně jako vloni termín v závěru roku. Sezónu tak dle nejnovějších plánů otevře Azores Rallye o prvním květnovém víkendu a poté by přes léto měl dle aktuálních plánů pokračovat šampionát dle původního návrhu.


Foto: fiaerc.com

Jean-Baptiste Ley ke změnám uvedl: "Udělali jsme vše možné i nemožné pro to, aby jsme zachovali původní kalendář a vyhnuli se nepříjemnostem spojeným s přesunem soutěží. Avšak odklad začátku sezóny a přesun některých soutěží na pozdější část roku se ukázal jako jediná možnost s ohledem na to, aby byla zajištěna bezpečnost a zdraví všech i s ohledem na vývoj pandemie a s ním spojené těžkosti, které řeší organizátoři jednotlivých soutěží kvůli národním lockdownům," vypočítává zástupce promotéra ERC Eurosport Events.

A koordinátor mistrovství Evropy pokračuje: "I přes značnou snahu se nemám nepodařilo udržet návaznost soutěží ve Fafe a na Azorských ostrovech. Logistická podpora pro ty, kdo se vydají závodit na ostrovy, však zůstává a soutěž samotná je více než dobrým místem pro zahájení sezóny. Tím, že se Azory pojedou v původním termínu Rally Islas Canarias doufáme, že se podaří minimalizovat komplikace pro jezdce, týmy a média. Datum navíc zapadlo do kalendáře portugalské ASN pro lokální a národní šampionát. V případě Fafe pak platí, že kdo si počká, ten se dočká. Organizátoři na Kanárských ostrovech vloni připravili fantastické finále sezóny i navzdory všem omezením a věříme, že letos nachystají ještě lepší podnik," uzavírá Jean-Baptiste Ley.

Komentářů celkem: 3
5. 2. 2021 20:31
2 0
Když vidím, jaký se za rok udělal "pokrok", nabízí se otázka - dočkáme se jubilejní Barumky alespoň do roku 2023 včetně? smajlík
5. 2. 2021 20:48
1 0
4. prosince jsem si dělal legraci z této situace, když jsem větu Romana Kresty: "Na jubilejní Barumce nebudu chybět, ale ještě nevím v jakém autě" parafrázoval slovy, že na jubilejní Barumce nebude chybět, jen ještě neví v jakém roce...a už je to tu smajlík
6. 2. 2021 21:55
0 0
liposh-Dobře si pamatuji. Asi to tak opravdu bude. No myslím,že v české kotlině je to minimálně do léta ztracený snad nebude ještě hůře.
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!