12. 2. 2021 12:14 − 2188× − 0

Jari Huttunen se připojí k Hyundai Motorsport ve WRC2

Finský jezdec zahájí sezónu 2021 na prvním ze dvou plánovaných finských závodů v letošním kalendáři WRC.

Jari Huttunen, držitel mistrovského titulu WRC 3, se stal novou posilou stáje Hyundai Motorsport pro sezónu 2021 v seriálu WRC 2, kde se objeví po boku další Seveřanů Olivera Solberga a Ole Christiana Veibyho.

Finský jezdec zahájí sezónu 2021 na prvním ze dvou plánovaných finských závodů v letošním kalendáři WRC. Stane se tak na konci tohoto měsíce, kdy se uskuteční Arctic Rally Finland s centrem v Rovaniemi (26. – 28. února). Arctic rally je novým závodem ve světovém šampionátu. Zasněžené a zledovatělé úseky severní části Finska budou pro Jariho Huttunena a Mikka Lukku skvělou příležitostí, aby dokladovali své jezdecké dovednosti ve voze i20 R5. Jejich cílem je zopakovat vynikající výsledek, kterého dosáhli za volantem Hyundaie na tratích Švédské rally 2020, která proběhla v podobných podmínkách. S vozem vyrobeným společností Hyundai Motorsport Customer Racing dojeli do cíle na desátém místě absolutně a jako nejlépe hodnocená posádka ve třídě RC2.

Tento výsledek se ukázal jako důležitý začátek jejich pozoruhodné sezóny 2020 ve spojení s modelem i20 R5. Tento první ze dvou loňských triumfů v kategorii WRC 3 nastartoval cestu pro jejich mistrovský triumf s vozem připravovaným týmem Kowax 2Brally. Ve spolupráci se společností Hyundai Polska Huttunen a Lukka také ovládli národní šampionát, když zvítězili na dvou závodech ze tří a zkrácenou sezónu zakončili mistrovským titulem.

V letošní sezóně bude posádka i celý tým pokračovat ve stejné sestavě, s neměnným cílem bojovat o nejvyšší sportovní vavříny WRC 2.

Na Arctic Rally Finland 2021 se Huttunen objeví společně s Veibym, ale ve startovní listině nebude chybět ani Oliver Solberg, který bude debutovat na mistrovství světa v nejsilnější kategorii s vozem Hyundai i20 Coupe WRC. Švédský jezdec, který absolvoval Rallye Monte Carlo mimo hodnocení WRC2, pak oficiálně zahájí svůj WRC 2 program na Portugalské rally.

V plánech pro zbytek sezóny budou všichni tři nominovaní jezdci mezi prvními, kteří po homologaci začnou závodit ve speciálu Hyundai i20 N Rally2. Zároveň bude každá ze zmíněných posádek WRC 2 v nadcházejících měsících zapojena do vývoje automobilu.

Jari Huttunen (jezdec týmu Hyundai Motorsport ve WRC 2): "Jsem velmi šťastný, že mohu být součástí týmu Hyundai Motorsport ve WRC 2 pro sezónu 2021. V loňském roce jsme v každé rally, které jsme se účastnili, stáli na stupních vítězů WRC 3 a bojovali o to, abychom vyhráli celý seriál. Nyní máme ve WRC 2 stejný cíl, protože máme před sebou řadu stejných soutěží, pojedeme se známým autem, ve spolupráci s týmem Kowax 2BRally, se kterým jsme s Mikkem odvedli v roce 2020 opravdu dobrou práci.

Právě toto spojení nám umožnilo získat titul WRC 3 a budeme se snažit na to navázat. Těším se na účast na finské Arctic Rally, ale také na další závody, které nás v sezóně čekají. Být týmovým kolegou Olivera a Ole Christiana je skvělý pocit. Oba jsou vynikajícími jezdci, takže už čekám na šanci porovnat se s nimi na tratích rychlostních zkoušek. Mým sportovním cílem je soutěžit ve světovém šampionátu v autě specifikace WRC, stejně jako Oliver teď na Arctic Rally ve Finsku. Jeho výkon bude do jisté míry pro mě zajímavým ukazatelem.“

Andrea Adamo (šéf týmu Hyundai Motorsport): „Po skvělých výsledcích v roce 2020 byl pro Jariho Huttunena postup do WRC 2 jediným možným krokem. Dosáhl na prvenství ve WRC 3 a v mistrovství Polska, předvedl vynikající rychlost a všestranné jezdecké kvality na sněhu, šotolině i na asfaltu. Není pochyb o tom, že bude i v této sezóně ve skvělé formě.

Během posledních několika měsíců jsme tvrdě pracovali na plánu spolupráce, s cílem odměnit ho za jeho vynikající výsledky, takže je skvělou zprávou, že můžeme potvrdit, že se Jari připojil k týmu Hyundai Motorsport ve WRC 2 pro rok 2021. Věřím, že na finské Arctic Rally může bojovat o vítězství, a tak odstartovat další úspěšnou sezónu.

Náš tým nyní disponuje skvělou sestavou s třemi extrémně ambiciózními jezdci. Očekáváme, že každý z nich může bojovat o titul, ale zároveň budou spolupracovat a soutěžit mezi sebou, aby se neustále dále rozvíjeli."

Komentářů celkem: 0
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!