14. 2. 2021 14:10 − 5276× − 4

Filip Mareš podporuje Slepého banditu

Auto poprvé řídil ve 13 letech, říká si “Slepý bandita za volantem” a spolu s Robertem Kotlabou vytvořil v loňském roce rychlostní rekord.

V květnu letošního roku by rád něco podobného zopakoval na Masarykově okruhu. Jde o Petra Halušku, nevidomého závodního jezdce, který se s Filipem Marešem poprvé setkal už v roce 2019.

“S Petrem jsem se poznal při natáčení pořadu Ukaž Káru. I přes svůj handicap je Petr do motorsportu nadšený a proto jsme od té doby v pravidelném kontaktu. Zavoláme si, řekneme si kdo z nás co plánuje a když to jen trochu jde, snažím se Petrovi přispět alespoň radou, předáním kontaktu nebo doporučením. Jeho přístup je zkrátka i pro mě v mnohém inspirací a jsem proto rád, že teď můžu spolu se svým partnerem, společností MOL Česká republika, podpořit jeho plánovaný projekt na Masarykově okruhu v Brně.”

“S Filipem jsem měl možnost svezení v jeho “erpětce” během jeho testování před závody. Dodnes se mi při vzpomínkách na jízdu tají dech a rád si celý zážitek díky pořadu Ukaž Káru připomínám,” ohlíží se za společnou jízdou Petr Haluška a pokračuje: “Chci poděkovat Filipovi a zástupcům společnosti MOL ČR za jejich podporu. S Filipovou pomocí se podařilo zajistit prémiové palivo MOL EVO 100 Plus, což nám velmi pomůže při našem plánovaném pokusu o zajetí rekordu na Masarykově okruhu v Brně, o který bych se chtěl pokusit letos v květnu.”

Nevidomý Petr Haluška je nejen závodníkem, ale především také iniciátorem projektu Nevidomí za volantem, který si za svůj hlavní cíl klade realizaci pohyblivého závodního a leteckého simulátoru pro nevidomé a slabozraké v Praze. “Jsme velcí nadšenci a fanoušci do automobilového sportu. Milujeme stroje, co voní benzínem nebo naftou. Naší vášní je řízení všeho, co má alespoň čtyři kola, motor a volant. Jsme však nevidomí a slabozrací a řídit skutečný vůz, díky našemu handicapu nemůžeme. Proto jsme se rozhodli zážitek z řízení zprostředkovat podobně handicapovaným lidem. Prostřednictvím projektu „Nevidomí za volantem“ proto za pomoci platformy Startovač.cz rozjíždíme projekt Simulátoru pro nevidomé. Čerstvou novinkou je také navázání spolupráce s nadací Světluška.”

Komentářů celkem: 4
16. 2. 2021 07:45
0 0
No, charita je jistě dobrá věc, ale občas ten reklamní podtext hodně ční....
Fox
16. 2. 2021 13:59 Upraveno 14:01
0 0
Já teda žádnou charitu nevidím, jen PR, připomínající Babišovu návštěvu očkovacího centra v Brně, na jehož vzniku neměl ani ten nejmenší podíl. Pomoc se zajištěním paliva ? MOL ho dodá komukoliv, kdo ho buď zaplatí, nebo jeho pomocí zviditelní dodavatele.
16. 2. 2021 17:20
0 0
Nevím, nevím, měl jsem možnost vyzkoušet si profesionální simulátor nákladního auta a pocity jsou natolik odlišné od skutečnosti, že se mi udělalo špatně od žaludku, v podstatě mořská nemoc.
16. 2. 2021 21:42
0 0
Souhlasím s Foxem.Velmi nepovedené PR-velmi trapné!
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!