Ivo Vybíral - eWRC.cz
21. 2. 2021 18:04 − 2818× − 0

Petice Rally srdcem: Otevíráme druhou tisícovku

15 dní po spuštění petice hlásí Ivo Vybíral přes tisíc živých podpisů, což je velmi překvapující číslo na to, v jaké době se nacházíme.

Jen co jsme zde 7.2.2021 vydali tiskovou zprávu o spuštění petice, tak téměř okamžitě začaly chodit podepsané archy. Poté přišel autoklub s novým systémem rozdělení tříd, který v podstatě věci není vůbec špatným řešením a to, že se pole rozdělí do dvou divizí, z nichž ta první bude složena pouze ze tříd FIA a to od Rally 1 po Rally 5 a bude to tak hlavní divize dle mezinárodních regulí. Druhá divize by měla mít podobné množství tříd, které budou rozděleny podle obsahu motoru a budou zde zařazeny všechny vozy s propadlou mezinárodní homologací FIA + vozy WRC do roku 2016. Všechny vozy budou startovat v pořadí dle výkonnosti a každý vůz může vyhrát absolutně závod. Háček je v tom, že pouze z divize 1 vzejde Mistr ČR a to i v případě, že daný jezdec z divize 2 vyhraje všechny závody.

Rozdělení do dvou divizí není až tak špatný nápad. Musí se nějakým způsobem jít s dobou a jít na ruku FIA. To celé dost dobře chápu, ale pořád je to MČR, tzn. naše mistroství. Kdo chce prorazit do světa, tak ať piluje kilometry s vozem třídy R, ale je tu spoustu pilotů, kterým stačí závodit a vyhrávat na domácím rybníčku, tak proč jim brát tu možnost vyhrát absolutně béčkovou divizi. Naopak, vytvořme takové podmínky, ať má někdo ambice tady přivézt ty nejkrásnější vozy, co kdy na rally startovaly. Jednoduše bychom se měli hlavně starat o to, abychom měli náš mistrák co nejatraktivnější. Každý fanoušek moc dobře ví, kam mezinárodní motorsport a vůbec automobilový průmysl směřuje. Nikoho to nebaví, ani bavit nebude a bude to jen o tom, že se závody stanou pro jezdce ještě více nedostupnými a pro fanoušky neatraktivními. To my tady rozhodně nechceme. Výsledek by z toho byl pro mě takový, že když už jet ve dvou divizích, tak by měli býti taky dva mistři republiky (divize 1 (mezinárodní), divize 2 (národní)), aby tady měl vůbec chuť někdo s WRCčkem nebo Kitem startovat celou sezónu a taky by to byla hezká šance pro nově vzniklou třídu Proto. Ničemu také nepřidal nový zápis do technických pravidel cituji: Bezpečnostní výbava vozu (BVV) – Technická komise AS AČR si vyhrazuje právo úpravy průměru restriktoru a ostatních prvků bezpečnosti vozidla s okamžitou platností ve všech národních třídách a skupinách. Startovat s nejistotou, že mi takřka ze dne na den může někdo změnit velikost restriktoru nebo třeba přidat závaží do auta, se asi nikomu moc líbit nebude.

Pokud máte stejný názor a chcete petici podpořit, tak navštivte webovou adresu www.rallysrdcem.webnode.cz a tam najdete všechny patřičné informace, které k podpisu petice potřebujete anebo oslovte přímo mě, Ivo Vybírala.

Závěrem bych chtěl poděkovat všem fanouškům, sponzorům, závodníkům, prostě všem, kteří zatím takto vyjádřili svůj názor a že nás není málo. Jen doufám, že se alespoň něco z bodů petice podaří prosadit a náš sport bude tak zase tím, co býval. To nutně potřebujeme v těchto zlých časech.

Pro zajímavost – Výběr ze jmen závodníků, kteří již petici podepsali: Miroslav Jakeš, Václav Pech, Petr Uhel, Jan Dohnal, Václav Arazim, Štěpán Palivec, Jaroslav Palivec, Michal Ernst, Antonín Tlusťák, Věroslav Cvrček, Josef Peták, Alena Benešová, Tomáš Pospíšilík, Karel Trojan, Jaromír Tomaštík, Petr a Jiří Bryndovi Jiří Káňa, Lukáš Pondělíček, Pavel Valoušek ml. i st., Jaroslav Pešl, Radek Juřica, René Dohnal, Jiří Pohlídal, Matouš Voldřich, Karel Macek, Zdeněk Pokorný, Sandra Pokorná, Petr Poulík, , Martin Bujáček, Martin Šikl, Miroslav Plíhal, Martin Kožmín, Daniel Zpěvák, Kryštof Zpěvák, Jarda Matoušek, Miroslav Čabaj, Jiří Kašpar, Jan Pilař, Michal Srb, Petr Fiala a další a další, omlouvám se těm koho jsem nejmenoval, ale je vás tolik, že to není ani možné. Denní report sledujte na mém facebooku… všem moc děkuji…… Ivo Vybíral

Znění petice Rally srdcem

My, níže podepsaní občané prostřednictvím této petice žádáme následující:

  • Zrušení omezení bodovat do MČR v rally vozům s prošlou FIA homologací do absolutního pořadí od roku 2022.
  • Rozmanitost a atraktivitu startovního pole, tzn. umožnění bodovat do absolutního pořadí všem závodním vozům s prošlou FIA homologací včetně WRC minimálně do roku 2016 bez jakýchkoli restrikcí.
  • Lepší komunikaci Komise Rally Autoklubu ČR s licencovanými jezdci rally zejména při řešení tak zásadních změn pravidel, které se nás velmi týkají.
  • Omezení střetu zájmu u členů Komise Rally Autoklubu ČR

Znění petice a další informace najdete na: www.rallysrdcem.webnode.cz Za Rally Srdcem – Ivo Vybíral

Komentářů celkem: 0

Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit (nahoře nad menu)!

reklama