Jakub "kuře" Kura - eWRC.cz
8. 3. 2021 19:09 − 3150× − 0

Na Olivera letos čeká další dostaveníčko s WRC

Oliver Solberg při svém debutu se speciálem královské kategorie ukázal, že geny obou rodičů se nezapřou.

Arctic Rally Finland byla místem, kde si Oliver Solberg odbyl svůj debut se speciálu královské kategorie a určitě nelze říct, že by se nepotatil nebo nepomámil. Ač těsně před začátkem soutěže musel měnit kvůli opatřením spojeným s čínskou chřipkou spolujezdce, dokázal se Sebem Marshallem na pravé sedačce dojet na sedmé příčce absolutně a zaznamenat několik časů mezi pěti nejrychlejšími ve vložce. Což pro mladého Švéda, jenž započíná svou třetí sezónu ve čtyřkolce, není špatná vizitka a jak se nechává slyšet šéf Hyundai motorsportu Andrea Adamo, Solberga letos ve voze WRC uvidíme znova. "To je jisté. Víc podrobností vám teď dát nemohu a ani neřeknu o kolik rally půjde, protože byste mě v půli roku začali bombardovat otázkami, kde Oliver pojede příště a tak podobně. Psali byste mi zprávy, volali dotazy… Ale já vím jak na vás, budu vám informace dávkovat pěkně po částech tehdy, kdy bude ten správný čas," říká Andrea Adamo k problematice nasazení Olivera Solberga.

No a jelikož mladý Švéd byl týmem podepsán teprve letos, nabízí se otázka, jakou budoucnost by s ním korejská značka, zůstane-li nadále aktivní v šampionátu, mohla mít naplánovanou. Je možné, že by následoval příkladu dalšího talentu Kalle Rovänpera a dostal k dispozici vůz WRC na celou sezónu? "Kdo ví? Základ tam ale je. Před druhými průjezdy jsem měl představu, jaké časy by mohl zajíždět a on je zajížděl. Takže jsem nebyl překvapený, ale měl z toho radost. Věřte mi, když jsem jej viděl na testu, tak jeho přístup ukázal, že už je připravený na krok do vozu WRC. Už loni bylo od Olivera vidět hodně věcí, ale o tom, že jej posadíme do WRC rozhodla power stage v Monaku. Všichni jsme viděli, co udělal a bylo by od nás hloupé, kdybychom mu nedali šanci a nechali jej utéct pryč," uzavírá šéf Hyundai motorsportu,

Jak bylo oznámeno při Solbergově podpisu u Hyundai, jeho hlavním programem jsou starty ve WRC2 s i20 R5 a následně s i20 N Rally2, takže by se mohlo nabízet, co bude mít pro Hyundai větší význam. Jak ale Andrea Adamo dodává, pro značku hrajou roli jak starty ve WRC2, tak Solbergova plánovaná vystoupení s vozem WRC.

Komentářů celkem: 0
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!