9. 3. 2021 19:07 − 967× − 0

Argentinci mají za sebou už třetí podnik

Loňský ročník tamního mistrovství na dlouhých devět měsíc paralyzoval koronavirus a ve výsledku se odjelo jen pět podniků.

A to ještě jen v rámci třech soutěžních víkendů. Závěrečná čtveřice soutěží byla vlastně pouhá dvojice, u které se každá etapa hodnotila zvlášť. Stejný postup zvolili pořadatelé i v případě první rally letošní sezóny. Přeci jen ve věci pandemie ještě nelze mít nic za definitivně vyřešené a, kdo ví, kdy opět udeří. Stejný plán se týkal i druhého letošního setkání v provincii Buenos Aires. Tamní pořadatelé nakonec ale svou soutěž pojali jako klasický nerozdělený podnik sestávající ze dvou etap s celkovými 147 měřenými kilometry. Naposledy byla Rally Pagos del Tuyu součástí argentinského šampionátu v roce 2012 a nebyla to tehdy vůbec žádná sláva. Nekončící deště oblast doslova zaplavily a z rally se odjel pouze shakedown. Déšť před startem všechny vystrašil i letos, ale naštěstí na samotnou soutěž se už počasí umoudřilo. Posádky tak mohly za slunečního svitu vyrazit vstříc rychlým a méně členitým tratím. Tedy pravý opak tratí, jaké zažily před necelým měsícem v Córdobě.

V nově hodnocené kategorii R5 tam první podnik opanoval Alejandro Cancio. Druhý den ale u jeho škodovky zkolaboval motor a nešlo ani vyloučit, že bude ohrožen start ve třetí soutěži. To se nakonec nestalo a Cancio do Buenos Aires dorazil. Nechyběl ani smolař úvodní rally Martin Scuncio, který první den svůj Hyundai i20 R5 vyválel a druhý den u něho urval kolo. Lídrem klasifikace RC2A se tak stal Jorge Martínez se Škodou Fabia R5. Třetí vůz mladoboleslavského původu znovu přivezl Juan Carlos Alonso. Mezi stále nejpopulárnějšími vozy na argentinské půdě, Maxi Rally po první dvojici podniků kraloval Geronimo Padilla s Volkswagenem Polo MRT. Stejná technika k průběžně druhému místu pak dovezla Gastóna Pastena. Úřadující šampión Nicolás Díaz s Fordem Fiesta MRT vyhrál první den, ale v tom druhém mu zahořel motor. Daleko více ale musel na třetí soutěži dohánět někdejší vícenásobný mistr Federico Villagra, jeho nová Toyota Yaris MRT zatím není rychlá ani spolehlivá. Se spolehlivostí bojují i v týmu, který ještě pár let zpátky na tamní půdě dominoval. Teď Chevrolety Agile MRT moc neposlouchají a Marcos Ligato v prvním soutěžním víkendu nedokončil ani jeden z podniků. Jeho kolega Miguel Baldoni si připsal body alespoň za nedělní druhou příčku.

V shakedownu Rally Pagos del Tuyu obsadil Baldoni druhé místo za Villagrou a v první zkoušce dojel třetí. Úvodním testem prolétnul nejrychleji jeho týmový kolega Ligato, ovšem jeho vystoupení v soutěži nemělo dlouhého trvání. Jeho jízda skončila už v RZ 3. Úspěch stáje Tango tak nesl na svých bedrech Baldoni, který do prvního servisu po třetí zkoušce přijížděl na druhém místě s odstupem 7,8 sekundy za vedoucím Padillou. Mimo hru se tou dobou dostal kromě Ligata i Díaz. Úřadující mistr svůj Ford v RZ 2 převrhnul a před koncem sekce nachytal obří ztrátu blížící se půl hodině. Do odpolední sekce vstoupil skvěle Baldoni, ovšem z nově získaného vedení jej v RZ 5 znovu srazil Padilla. V tomto gardu už oba piloti dojeli až do cíle sobotní etapy. Na provizorní bedně je po prvním dnu doplnil Villagra, který mohl být vcelku spokojený se zrychlením své Toyoty. V absolutním pořadí tato skupina bojovala jen o třetí příčku za nedostižnou dvojicí se speciály Rally2. Škodovácký duel sice začal rychleji domácí Cancio, ale Chilan Martínez mu zdatně sekundoval a v půlce etapy ztrácel jen 4,4 sekundy. V druhé sekci pak vyhrál dvě ze tří zkoušek a večer už šel spát s odstupem jen 2,7 vteřiny.

Nedělní etapa už byla vyloženě ve znamení Martíneze, který šel hned v první zkoušce do čela soutěže a to si vítězstvím ve všech čtyřech rychlostních zkouškách udržel až do cíle. Cancio na něho v neděli sice nestačil, ale i tak dopadnul lépe než na druhém podniku, který nedokončil. Dominanci české značky Škoda ztvrdil třetím místem Alonso. Scuncio s Hyundaiem se stal jediným jezdcem kategorie Rally2, který se musel smířit s porážkou od slabšího vozu MRT. V této kategorii se hned ráno dostal do potíží Baldoni a v první sekci nechal více než tři a čtvrt minuty. Chevroletům tedy štěstí nepřálo ani tentokrát. V první čtveřici se tak nakonec objevila hned trojice vozů Volkswagen. Gaston Pasten s jedním z nich předvedl drtivý finiš a druhá příčka mu utekla jen o osm desetin. Takhle se mohl z druhého místa a nejlepšího výsledku od loňské úvodní rally radovat Villagra. Druhý triumf v řadě si však připsal Padilla a všem svým soupeřům v průběžném pořadí výrazně odskočil.

Stav šampionátu RC2A: 1. Martínez 162, 2. Cancio a Alonso 124, 4. Alvaréz 97, 5. Castro 59

Stav šampionátu RC2B: 1. Padilla 154, 2. Pasten 107, 3. Villagra 90, 4. Baldoni 81, 5. Díaz 80

Komentářů celkem: 0
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!