10. 3. 2021 19:29 − 4314× − 6

Centrum jihočeské rallye letos na letišti

Koronavirové dění výrazně ovlivňuje přípravy 48. ročníku Rallye Český Krumlov, který by se měl uskutečnit ve dnech 21. a 22. května 2021.

Organizátoři se musí oproti minulým letům kvůli pandemii potýkat s novými problémy, před nedávnem se jim však podařilo vyřešit klíčovou otázku týkající se umístění centra soutěže.

Od roku 2007 hostilo Rallye Český Krumlov výstaviště v Českých Budějovicích, kam pravidelně mířili nejen skalní fanoušci motoristického sportu, ale v hojném počtu také obyvatelé krajského města. V minulých letech tak vzniklo výjimečné zázemí, kde kromě přejímek a servisu všech týmů mohli diváci na jednom místě vidět shakedown a především atraktivní rychlostní zkoušku. Jenže v lednu se na výstavišti otevřelo očkovací centrum a Krizový štáb Jihočeského kraje tam konání rallye nepovolil.

Poté, co varianta přesunu centra rallye na Lipno kvůli stavebním úpravám centrálního parkoviště nevyšla, zamířili pořadatelé z ÚAMK Automotoklubu Rallye Český Krumlov a týmu ČK motorsport do rozhlehlého areálu Letiště České Budějovice. „Oceňujeme vstřícný přístup vedení letiště, díky kterému máme adekvátní náhradu za výstaviště. Pro servisní zázemí dostaneme k dispozici stojánku, formální a technické přejímky včetně zázemí pro novináře a VIP hosty budou situovány do zbrusu nového terminálu, využít můžeme také další plochy,“ představuje novinky Pavel Kacerovský, hlavní pořadatel Rallye Český Krumlov.

„Vítáme možnost poskytnout zázemí pro konání 48. ročníku Rallye Český Krumlov. Myslíme si, že pro všechny fandy automobilového sportu je informace o přípravě konání tohoto závodu dobrou zprávou. Profesionalita a zkušenosti pořadatelů jsou pro nás zárukou, že i přes současnou obtížnou situaci budeme moci smysluplně propojit automobilové a letecké prostředí a vytvořit tak pro všechny zúčastněné příjemný zážitek,“ komentuje přesun centra rallye do areálu v Plané u Českých Budějovic náměstek ředitele letiště Robert Kala.

Letiště České Budějovice se nachází na hlavním tahu mezi krajským městem a Českým Krumlovem, koncept tradiční automobilové soutěže proto může kopírovat minulé ročníky. Do itineráře se vešel tucet rychlostních zkoušek na šesti náročných úsecích, chybět bude pouze erzeta na výstavišti. „Musíme touto formou ještě jednou poděkovat všem zastupitelům a dalším klíčovým úředníkům. Na zamýšlené tratě jsme získali navzdory této složité době povolení od všech dotčených obcí a Lesů České republiky,“ doplňuje ředitel soutěže Luboš Šalát.

Komentářů celkem: 6
10. 3. 2021 21:58
0 3
jj...,pro novináře a víajpáky...,a já vosel byl na tom,že rally a ostatně všechny sporty jsou pro fans a diváky...
10. 3. 2021 22:57 Upraveno 23:00
0 0
No ja zazemi pro fans zazil jen v San Marinu (loni bylo zavreny), kde to byl v sobotu dopoledne takovej zazitek, ze jsem si ho radsi odlozil az do vinice smajlík
10. 3. 2021 23:17
0 0
Původně napsal di baiardo
jj...,pro novináře a víajpáky...,a já vosel byl na tom,že rally a ostatně všechny sporty jsou pro fans a diváky...
Naprosto souhlasím. I my chceme dělat rallye pro zážitek diváků a fanoušků, když to situace dovolí. Bez médií a důležitých hostů to ale také nejde.
11. 3. 2021 10:12
5 0
Původně napsal di baiardo
jj...,pro novináře a víajpáky...,a já vosel byl na tom,že rally a ostatně všechny sporty jsou pro fans a diváky...
A Ty si myslíš, že se v těch omezeních chce snad pořadatel vyžívat a radovat z toho, že bude moct někoho selektovat? Pro ně je to naopak spousta práce a nákladů navíc a nic jim to (kromě problémů) nepřinese. Dokážu pochopit, že jsou lidi už ze všech těch omezení vzteklí a otrávení, ale být jedovatý na pořadatele, který je taky jen oběť této doby, je naprosto mimo mísu! smajlík
11. 3. 2021 13:23
0 0
Původně napsal di baiardo
jj...,pro novináře a víajpáky...,a já vosel byl na tom,že rally a ostatně všechny sporty jsou pro fans a diváky...
Dnes není nic zadarmo... Tak proč by vip nemelo mít výhody? Zase zavidis?
12. 3. 2021 06:03
0 0
to nowismajlík: jsem z Krumlova(i já přemýšlel kam s tím, stejně "blbé nápady"),moc na výběr nemáme! Snad s diváky a přejme tomu! Naprostý souhlas a nejsem nijak zainteresován, pouze fanssmajlík
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!

Je aktivovaný AdBlock nebo jiný blokátor reklam!
Pokud chcete náš web používat, vypněte ho prosím. Děkujeme!