1. 4. 2021 21:24 − 6021× − 2

Sezóna 2021 ve znamení sportovní pestrosti

Soutěžní tým Racing21 se intenzivně připravuje na svojí již šestou závodní sezónu.

Ta bude z hlediska programu velmi pestrá a zároveň přizpůsobená současným podmínkám s pořádáním jednotlivých sportovních podniků doma i v zahraničí. Tým se také v zimní přestávce přestěhoval do zcela nových administrativních a servisních prostor.

Od začátku letošního roku má soutěžní tým Racing21 své zázemí v Červeném Újezdě západně od Prahy. V budoucnu má tento objekt sloužit nejen servisním aktivitám spojeným s motorsportem, ale bude to rovněž místo pro setkávání s fanoušky, prezentaci historických vozů a nebude zde chybět ani kompletní vybavení pro různé prezentační a školící akce klientů z řad firem.

Soutěžní jezdec a manažer týmu Racing21 Vojtěch Štajf nyní představil zejména plánované aktivity v soutěžní sezóně 2021. I přes orientaci na manažerskou činnost v týmu zůstává i pro letošní rok stále aktivním soutěžním jezdcem, se záměrem dokonce rozšířit spektrum svého působení v současném motorsportu. Minulou sezónu věnoval tento pražský jezdec částečně startům v Poháru 2+ při MČR Rallysprint sérii, a na účast v tomto šampionátu se zaměří i v letošním roce. Jeho spolujezdcem bude opět zkušený navigátor František Rajnoha. „Jednodenní české soutěže jsou přesně tím, co vyhovuje mým plánům na letošní rok. Rozšiřování činností a aktivit týmu vyžaduje stále více času pro jeho řízení, ale se závoděním ještě nechci úplně končit. Proto jsem se opět dohodl s Františkem na startech ve vybraných soutěžích Autoklub Rallysprint série. Plánujeme střídat dva vozy, a to Polo GTI R5 nebo Fabii R5. Jelikož je nyní o pronájem našich vozů Polo GTI R5 celkem vysoký zájem, budeme se tak letos objevovat spíše v kokpitu Fabie R5 na základě chystané spolupráce s týmem Duck Racing Petra Kačírka,“ vysvětluje část svých letošních plánů Vojtěch Štajf.

Svoji dřívější spíše sporadickou aktivitu v oblasti historických závodních automobilů posune Vojtěch Štajf v roce 2021 do nové, prestižnější roviny. Jako jediný reprezentant ČR pro šampionát FIA Mistrovství Evropy v historických rallye se zúčastní minimálně čtyř jeho podniků. Na sedadle spolujezdce doprovodí Vojtěcha Štajfa v tomto šampionátu legenda automobilových soutěží 80. a 90 let Vladimír Zelinka, jehož bohatých zkušeností využil Štajf, mimo jiné, již v rámci dvou startů ve slavném závodě La Carrera Panamericana v letech 2014 a 2015. „Historie motorsportu mně doslova učarovala, a i kvůli tomu dokonce vlastním několik pěkných youngtimerů, které vloni zdobily české setinové rally soutěže. Jako kluk jsem doslova hltal příběhy slavných vozů, a ještě slavnějších jezdců. Proto jsem se nakonec rozhodl věnovat se historikům aktivně. Prvním startem bude domácí Vltava, a to s vynikajícím vozem Opel Kadett C GT/E 16V z roku 1975 od Ctirada Hájka, kterému bych chtěl touto formou poděkovat za skvělou příležitost. Na start s vozem, který proslavil legendární jezdec Walter Röhrl, se nesmírně těším. Bude to pořádná výzva a měřítkem pro mě určitě bude Mirek Janota se stejným autem. Do našich dílen už z Itálie dorazil i další historický skvost, za jehož volantem bych se chtěl někde na Evropě také ukázat. O jaké auto konkrétně jde ale zatím prozrazovat nechci, překvapení pro fanoušky si necháme na později,“ objasnil Štajf své plány v evropských soutěžích historických vozů.

Pomyslnou třešničkou na dortu v letošních aktivitách týmu Racing21 by se měl stát start ve druhém ročníku FIA Motorsport Games, a to ve dnech 29. – 31. října v okolí francouzského Marseille a na nedalekém okruhu F1 Paul Ricard. V programu je 18 disciplín motorsportu a Racing21 by reprezentoval Českou republiku v kategorii historických rallye. „Účast na této netradiční akci, která je především oslavou motoristického sportu ve stylu olympijských her, beru především jako prestižní záležitost. I proto budu velmi rád reprezentovat Česko v souboji s velkými světovými jmény všech možných disciplín,“ vysvětlil pražský jezdec svůj program v letošní sezóně a dodal: „V roce, který má symbolické zastoupení v názvu našeho týmu, jsme s našimi reklamními partnery vsadili na pestrost a rozmanitost domácích i zahraničních aktivit, které můžeme průběžně přizpůsobit stále trvajícím vládním opatřením proti šíření koronaviru. Doufejme, že složitá situace se bude letos již pouze lepšit a fanoušci motorsportu si tak konečně přijdou na své.“

Poprvé se letos představí Vojtěch Štajf s navigátorem Vladimírem Zelinkou na voze Opel Kadett C GT/E 16V v rámci Historic Vltava Rallye ve dnech 7. – 9. května 2021. Letošní premiéru s vozem kategorie R5 v Autoklub Rallysprint sérii si odbude s navigátorem Františkem Rajnohou a ve spolupráci s týmem Duck Racing na soutěži 26. Carlson Rallysprint Kopná, která se nově koná 21. – 22. května 2021. První zahraničním startem s historickým vozem by měla být červnová 54. Mecsek Rally v Maďarsku. Kromě obou zmíněných programů se na vybraných podnicích s vozy Polo GTI R5 objeví smluvní jezdci týmu Racing21.

Komentářů celkem: 2
2. 4. 2021 11:14
0 0
Vojta nechce letos moc naznacovat, ale ten historicky skvost je "z Itálie" nebo jen "dovezen z Itálie"? smajlík
3. 4. 2021 13:35
0 0
Tipoval bych legendární Lancii Deltu HF int. Že by souboj s "Luckym"?
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!