13. 4. 2021 23:16 − 2080× − 0

Náročná Virtual Rally Bohemia 2021 v cíli

Druhý ročník Rally Bohemia uskutečněný ve virtuálním světě je za námi.

Stejně jako v loňském premiérovém ročníku se jednalo o soutěž v simulátoru Richard Burns Rally, do které se mohl přihlásit kdokoliv z veřejnosti, ale i ostřílení závodníci skutečné rally. I letos čekala na absolutního vítěze cena v podobě V.I.P. vstupenky na Rally Bohemia 2021.

Jezdci tentokrát mohli poměřit své síly na osmi rychlostních zkouškách o celkové délce 95,8 km. Převážně asfaltová soutěž s častým střídáním rytmu v kombinaci s proměnlivým počasím představovala pro jezdce nemalou výzvu. Právě počasí během první sekce mělo za následek velké množství chyb a odstoupení. Druhá sekce, která se již odehrála za sucha a ve vysokých rychlostech pak prověřila nervy i nejzkušenějších jezdců.

Do letošního ročníku se přihlásilo úctyhodných 346 závodníků a závodnic ze všech koutů světa, kteří soupeřili v celkem 9 pořadatelem vypsaných kategorií: RC2, RC3, RC4, RC5, RGT, WRC, H/A, H/4, H/2.

Celkové stupně vítězů ovládli jezdci nejpočetnější kategorie s vozy R5 resp. Rally2, kterým se snažily sekundovat vozy starší specifikace WRC. Velmi pěkný souboj o absolutní vítězství sváděli v průběhu celého závodu Adrian Klimas z Polska společně s obhájcem vítězství Dennisem Zeťákem ze Slovenska. O krutosti rally se však loňský vítěz přesvědčil na vlastní kůži, když několik stovek metrů před koncem poslední RZ musel z důvodu havárie odstoupit a z první pozice tak přenechat vítězství polskému rivalovi. Absolutním vítězem Virtual Rally Bohemia se tak stal Adrian Klimas jedoucí s vozem Škoda Fabia R5 evo. Na druhé pocizi se umístil tentokrát nejrychlejší z českých závodníků Šťepán Paulát před třetím Oscarem Estevezem z Portugalska.

Vítězové jednotlivých kategorií:

RC2: Adrian Klimas (POL)
RC3: Vladimír Dlouhý (CZE)
RC4: Michal Ungeheuer (POL)
RC5: Alex Soberon (ESP)
RGT: Rubens Goni (ESP)
WRC: Vojtěch Uhlíř (CZE)
H/A: Bartek Dziok (POL)
H/4: Jan Morávek (CZE)
H/2: Jochem Phlypo (GER)

Kompletní výsledky závodu jsou dostupné na adrese http://rbr.onlineracing.cz/index.php?act=tourmntres2&torid=6e28843ed97bd7d334b6391dd68d2cad&stage=8&retired=1.

Virtuální závodění se již stalo nedílnou součástí Rally Bohemia a nabízí tak další prostor pro prezentaci naších partnerů.

Diváci se již mohou těšit na 49. ročník skutečné Rally Bohemia, která se uskuteční v temrínu 8.-11.7.2021.

Komentářů celkem: 0
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!