1. Rallye Český Krumlov Revival

V termínu Rallye Český Krumlov, která je odložená na podzim, se přesto bude kolem Krumlova závodit.

Projekt, o kterém jako pořadatelé jedné z nejstarších rallye v České republice přemýšlíme již delší dobu. Až letos, rovných padesát let od založení Rallye Český Krumlov, jsme se rozhodli zjistit, zda o tuto sportovně-společenskou disciplínu, která se těší v zahraničí velké popularitě, bude mezi tuzemskými soutěžáky zájem. Premiérovou Rallye Český Krumlov Revival uspořádáme v původním termínu tradiční 48. Rallye Český Krumlov, to znamená 21. a 22. května 2021, jako dvoudenní rallye pravidelnosti podle pravidel Mezinárodní automobilové federace (FIA).

Akce je určena pro historická vozidla vyrobená do roku 1990 včetně, která nemusí být závodními speciály ani otestovanými veterány. Pokud automobil nebude mít kromě standardního technického průkazu žádný jiný doklad o původu (FIA HTP, FIVA kartu, TPHV nebo Průkaz sportovního vozidla), k přihlášce je třeba doložit vyplněný průkaz vozu FIA Historic Regularity Car Pass, opravňující ke startu v mezinárodní rallye pravidelnosti.

Soutěže se může zúčastnit dvoučlenná posádka, kdy jezdec vlastní řidičský průkaz a minimální věk navigátora je 16 let. Oba potom musí být držiteli licence jezdce vydané příslušnou ASN, v případě tuzemských posádek Autoklubem ČR. Akceptovány jsou i takzvané denní licence, které lze získat až během administrativní přejímky před startem. Revival zavede posádky na současné, ale především bývalé rychlostní zkoušky, kde se psala padesátiletá historie českokrumlovské rallye. Itinerář trasy dlouhé zhruba 380 kilometrů zahrnuje dvanáct zkoušek pravidelnosti na různých úsecích, měřených více než 50 procent z celkové kilometráže.

Jak je na mezinárodních rallye pravidelnosti obvyklé, zkoušky se pojedou v běžném silničním provozu na méně frekventovaných komunikacích. Rychlostní průměr předepsaný pro jednotlivé měřené úseky nepřesáhne 50 kilometrů za hodinu a jeho dodržování bude sledováno profesionálním GPS systémem španělského zpracovatele výsledků. 1. Rallye Český Krumlov Revival 2021 je kvalifikačním podnikem do finálového klání FIA trofeje v rallye pravidelnosti historických vozidel, které se uskuteční na podzim v polském Krakově. Rajd Polski Historyczny budou mít právo jet posádky umístěné v první třetině výsledkové listiny jihočeské soutěže. Výše přihlašovacího vkladu odpovídá startovnému do exhibičních jízd Rally legend, bonusem pro účastníky českokrumlovského Revivalu však bude coffee break na trati první etapy, sobotní oběd a originální textil soutěže.

Komentářů celkem: 0
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!