11. 5. 2021 11:00 − 5111× − 4

Rally Bohemia 2021 zahajuje příjem přihlášek

Do svého osmačtyřicátého pokračování letos vstupuje populární Rally Bohemia.

V loňském roce se k pořadatelům „Bohemky“ obracely oči všech zainteresovaných. Po vynucené pauze byla prvním podnikem domácího šampionátu a náročnou zkoušku ustála na výbornou. Nyní jsou schválená Zvláštní ustanovení nadcházejícího ročníku Rally Bohemia pro Mistrovství ČR soudobých a historických vozidel, Legend a připravené jsou také Zvláštní ustanovení pro ECO energy Rally Bohemia. Dnešním dnem je zahájen příjem online přihlášek.

Rally Bohemia se koná tradičně v první polovině července a tratě rychlostních zkoušek zavedou posádky opět do Středočeského a Libereckého kraje. Centrum soutěže v Mladé Boleslavi doplní Liberecké zázemí pro Eco Rally. Rally Bohemia je proslulá unikátními a technicky náročnými rychlostními zkouškami a pořadatelé neúnavně vyhledávají nové lokality. "Snažíme se obměňovat některé pasáže nebo celé erzety. Pro letošní rok jsme připravili opět velmi náročné rychlostní zkoušky na Liberecku, kde se uskuteční první etapa soutěže. V neděli se vrátíme na Boleslavsko a tady se posádky mohou těšit na převážně nové erzety,“ odhaluje formát podniku ředitel rally – Petr Pavlát a doplňuje: „V pátek se přesuneme do areálu Autodromu v Sosnové, kde se uskuteční shakedown a odpolední show. Věřím, že se diváci opět budou moci setkat s jezdci osobně, tak jak to mají nejraději. V následujících dvou etapách čeká posádky soudobých vozidel sto šedesát kilometrů rychlostních zkoušek, historici odjedou sto čtyřicet ostrých kilometrů a legendy ještě o šestnáct méně. ECO energy Rally Bohemia je koncipována jako jízda pravidelnosti, o délce tři sta sedmdesát šest měřených kilometrů.“

Pro servisní zázemí soutěže bude opět využit rozlehlý areál letiště v Hoškovicích a fanoušci „Bohemky“ se mohou těšit na mnoho novinek. „Pochopitelně nás mrzí omezení, která se v průběhu loňské a také letošní sezóny zásadně dotýkají nejen pořadatelů, ale hlavně všech fanoušků rally. Proto máme připraveno několik novinek, aby mohli všichni sledovat aktuální dění nejen na trati. Ale to bych teď předbíhal, přípravy stále probíhají. Rád bych také informoval posádky o nutnosti zaslání přihlášky online systémem,“ vysvětluje ředitel soutěže.

Spolupořadatelem osmačtyřicátého ročníku Rally Bohemia je Statutární město Mladá Boleslav. Vedení města patří velké poděkování za vstřícnost a podporu, obzvlášť v této složité době. V roce stodvacátého výročí týmu ŠKODA Motorsport se tak můžeme těšit na velmi atraktivní a prestižní podnik.

Letošní ročník Rally Bohemia se uskuteční v termínu 8. – 11. července 2021. Více informací na www.rallybohemia.cz.

Komentářů celkem: 4
11. 5. 2021 11:41
0 0
Tak držíme palce s diváky, snad konečně. smajlíksmajlíksmajlík
11. 5. 2021 15:04
0 0
Koukám, že tiskovka je bez odkazu na web, to už se dneska tak často nevidí. smajlík https://www.rallybohemia.cz/2021/cs/ Kudy se jede ta poslední RZ? Z harmonogramu to takhle poznat nejde.
11. 5. 2021 15:37
0 0
RZ Klášter by měla startovat u obory Klokočka směrem na Maníkovice, cíl by měl být před Mohelnicí nad Jizerou.
11. 5. 2021 22:22
0 0
Nevíte, proč už Škodovka nesponzoruje domácí podnik?
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!