Marek Felt - eWRC.cz
4. 7. 2006 00:00 − 2333× − 1

Sutr s Veselou dojeli na šestém místě

Posádka Jiří Sutr a Petra Veselá startující s vozem Škoda Felicia A5 absolvovala druhý letošní rallysprintový závod.

Tisková zpráva XTG Berdych Team

Posádka XTG Berdych Teamu Jiří Sutr a Petra Veselá startovala v rámci Impromat Rallysprint Kopná s vozem Škoda Felicia 1400. Tento vůz připravuje Jiřímu Sutrovi hlubošský tým Montcar Autosport.

Rokycanská posádka si přijela do okolí Kopné napravit reputaci po nevydařeném závodě v Pačejově, kde dvojice skončila za bodovanými příčkami ve třídě A5. Již samotné seznamovací jízdy však naznačily, že to Jirka Sutr s Petrou Veselou nebudou mít vůbec jednoduché. Soutěž začala pátečním večerním prologem, kde posádka zajela sedmý nejrychlejší čas ve třídě. V dalším průběhu soutěže zajížděl časy kolem šestého místa a stejná příčka mu patřila i v průběžném pořadí třídy. „Z počátku jsme se snažili jet hodně opatrně. Přijeli jsme s cílem neublížit autu a tomu jsme vše podřídili,“ řekl po čtvrté rychlostní zkoušce Sutr.


Foto: Petr Sagner

Ve druhé části soutěže sváděla posádka Jiří Sutr a Petra Veselá souboje o pátou příčku s Adamem Koblihou. Před závěrečnou rychlostní zkouškou ztrácel rokycanský jezdec na svého soupeře 6,1 vteřiny. „Adam Kobliha nám v úvodu soutěže ujel o více než třicet vteřin. Během soutěže se nám jej podařilo stáhnout na šest vteřin a v poslední RZtě jsme chtěli zaútočit na pátou příčku. Bohužel jsem však nedobrzdil do jedné ze zatáček a museli jsme couvat. Ztratili jsme skoro třicet vteřin a tím i páté místo ve třídě. V cíli totiž scházelo necelých osmnáct vteřin. Souboj se nám však líbil a již nyní se těšíme na další start v Pelhřimově,“ dodal k závěru soutěže Jiří Sutr.

Soutěž však končí na cílové rampě a tak posádku vystrašila příhoda na přejezdu do cíle. „Začal se hltit motor. Docela jsme měli strach. Naštěstí to kluci v servisu odstranili, za což jim děkujeme. Chtěli bychom poděkovat také sponzorům za podporu a také Michalu Horovi za radu při seznamovacích jízdách,“ doplnil Sutr v cíli XIV. Rallysprintu Kopná.

Dalším startem posádky bude 28.-29.8. Sprintrally Pelhřimov – Memoriál T. Vojtěcha.

Průběžné pořadí třídy A5:
1. Ducháček 90 bodů
2. Hora 70
3. Sýkora 22
4. Harásek 22
6. Sutr 16

Komentářů celkem: 1
Anonym IP:85.160.79.189
4. 7. 2006 16:53
0 0
Myslím, že Jirka s Petrou podali velmi dobrý výkon na to, že jeli na Kopné poprvé. Viděl jsem čtyři jejich průjezdy a všechny byly moc pěkné. Držím palce do dalších soutěží.
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!