TZ
15. 5. 2021 09:18 − 1154× − 0

City Taxi Racing sbíralo na Šumavě důležité kilometry

Dvě posádky týmu City Taxi Racing se postavily na start Rallye Šumava Klatovy.

Jirka Rybák s Jardou Krajčou dojeli až do cíle, Luděk Blanda s Jirkou Hlávkou bohužel odstoupili na startu poslední rychlostní zkoušky.

Tým si na Šumavu pronajal dva vozy Renault Clio od DH Racing. V nabité třídě 5 ale nekoukal na výsledek. Obě posádky teprve sbírají zkušenosti v rally, a tak cílem bylo najet co nejvíce kilometrů a nejlépe bez nehody až do cíle. To se zpočátku dařilo. První problém nastal na první Strašínské zkoušce, kde technika pozlobila Jiřího Rybáka, což vyústilo ve ztrátu 5 minut. Naopak druhý průjezd stejnou zkouškou znamenal minutovou ztrátu pro Luďka Blandu. „Na Mlázovské na tom rozbitém úseku nám kamen udělal díru do vlnovce výfuku. Na dlouhé Strašínské pak došlo k přehřátí výfukového systému a my museli počkat, až to trochu vychladne,“ popisuje důvod ztráty Luděk.

V závěrečné etapě čekala na obě posádky i dlouhá šotolina, na které nikdo z nich zatím nejel. Když už se zdálo, že obě posádky dojedou do cíle, přišel šok na startu poslední zkoušky. Na voze Luďka Blandy praskla na startu poloosa a posádka tak musela odstoupit. „Je škoda, že jsme nedojeli až do samotného cíle, ale najeli jsme spoustu kilometrů a nabrali důležité zkušenosti. A o to nám jde v tuto chvíli především, stále se máme co učit. Jinak ale všechna čest pořadatelům, připravili nádhernou soutěž a my si ji nesmírně užili,“ uzavírá hodnocení soutěže Luděk.

Citry Taxi Racing by se měl ve stejném složení a v rámci sbírání dalších zkušeností postavit na start Rallye Tatry na konci května a v červnu pak na Hustopeče.

Komentářů celkem: 0
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!