Kontakt Škoda Team zahájil sezónu úspěšně

Premiérová sezona nově vzniklého dealerského týmu ŠKODA začala na Valašské Rally.

Tam posádka Věroslav Cvrček – Tomáš Prokorát představila Škodu Fabii R5 v žlutomodrých barvách turnovské firmy KONTAKT. O servis vozu se opět výborně postarali mechanici z Rexteamu. V průběhu soutěže se naše posádka pohybovala okolo desátého místa. Výsledkem bylo nakonec skvělé sedmé místo v MČR rally vybojované až v poslední rychlostní zkoušce.

Věroslav Cvrček: „Do první soutěže této sezony jsme vstupovali s velkým respektem a naším hlavním cílem bylo nasbírat co nejvíce zkušeností pro zbytek sezony. Měl jsem velmi dobrý pocit z našeho rozpisu a přestože byla většina úseku pro nás neznámá a při tréninku byly povoleny pouze dva průjezdy, od začátku soutěže se naše časy v jednotlivých RZ pohybovaly kolem desátého místa. Každým odjetým kilometrem jsme získávali větší jistotu a snažili se jet lépe a lépe. Na závěr se nám celkem povedla RZ Bystřička, kde jsme si jízdu opravdu užili a povedlo se nám přeskočit Romana Odložilíka v celkovém pořadí.“

Druhou soutěží v podniku MČR byla Rally Šumava Klatovy. Rexteam velmi důsledně připravil Fabii R5 a naše posádka důkladně zanalyzovala data a videa z předchozí Valašské rally. Mnoho změn ve stylu jízdy si Věroslav Cvrček vyzkoušel na testu těsně před závodem.

Věroslav Cvrček: „Byl to můj první pořádný test na opravdové trati. Bylo skvělé začít seznamovací jízdy s čerstvými dojmy ze závodního auta. Téměř celá trať Rally Šumava pro nás byla nová. Jednotlivé úseky byly tak krásné, že jsme se nemohli dočkat samotného závodu. Již při páteční testovací zkoušce se nám povedl zajet slušný čas. V sobotu jsme hned na druhé rychlostní zkoušce zajeli sedmý čas s malou ztrátou na vedoucí posádku. Další dvě rychlostní zkoušky nebyly úplně dokonalé a plynulé, ale časy nebyly špatné. Druhá sekce byla již lepší a první etapu jsme dokončili na sedmém místě."

"Do druhé etapy jsme vstoupili sedmým a šestým časem absolutně s mnohem menší ztrátou na čelo než v předchozích zkouškách, z čehož jsme měli velkou radost a jízda byla díky tomu mnohem uvolněnější. Nakonec to bylo opět sedmé místo, za které jsme vděční. Ceníme si toho, že fungovala technika, vyhnuli jsme se defektům a jiným chybám. Největší radost ale máme z časů v nedělní etapě, které nám potvrdily, že naše práce mezi závody má smysl a správný směr. Samozřejmě v tom budeme pokračovat, nyní s ještě větším zápalem. Naprosto úžasné byly šotolinové úseky, kterých bylo na této soutěži mnoho a jízda s Fabií R5 byla opravdu velký zážitek. Myslím si, že to byla i super podívaná pro diváky, kterých se nejen na šotolině sešlo hodně a mnoho z nich nás doslova hnalo dopředu. Všem lidem, kteří v této složité době dorazili na rychlostní zkoušky, děkujeme. Věřím, že podobná atmosféra bude i dalších závodech a že hlavně fanoušci zaplní i servisní zónu. Mé velké poděkování patří Kontakt škoda teamu, díky kterému máme možnost tuto sezonu startovat. Můžeme se tak soustředit na zlepšování našich výkonů. Dále bych chtěl poděkovat našim mechanikům z Rexteamu, kteří se postarali o naše auto do posledních detailů. Velkou podporu také vnímáme od našich rodin a fanoušků, velice si toho vážíme.“

Petr Šálek, jednatel společnosti KONTAKT: „Jsem rád, že naše rozhodnutí, podílet se na tomto projektu, bylo to správné. Už teď po zhodnocení předchozích dvou rally víme, že jsme udělali správnou věc a zapojili se do letošní sezóny. Věrda si zatím vede skvěle a já mu přeji, aby ho tyto úspěchy hnaly stále kupředu!”

Komentářů celkem: 0
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!