TGR vyráží vybojovat další úspěch na Sardinii

Nedlouho po vítězství v Portugalsku se Toyota Gazoo Racing přesouvá na další náročný podnik na šotolině na Sardinii, která se jede 3.-6. června.


Žebříčku soutěžních jezdců světového šampionátu momentálně vévodí Sébastien Ogier a Elfyn Evans s vozy Toyota Yaris WRC, taktéž vítězové portugalské rallye, prvního podniku na šotolině v rámci sezóny 2021.

Oba jezdce přitom dělí pouhé dva body s náskokem dalších 20 bodů na nejbližšího soupeře. Pátým v pořadí je Kalle Rovanperä, šestým pak Takamoto Katsuta z programu Rally Challenge Program týmu TOYOTA GAZOO Racing WRC, jenž právě v Portugalsku nedávno dosáhl nejlepšího výsledku své dosavadní kariéry.

Italská rallye na Sardinii se letos vrací k tradičnímu červnovému termínu poté, co byla v roce 2020 přeložena na podzim. To by mělo znamenat návrat k jedněm z nejvyšších teplot sezóny v kombinaci s nerovnými a hrubými silnicemi s mimořádnými nároky na obutí i samotná vozidla. Měřené úseky tvoří rychlé a současně úzké cesty lemované křovisky, stromy a skálami, což komplikuje situaci i soutěžním jezdcům.

Servisní park se po sedmi letech přesouvá z města Alghero na západním pobřeží zpět do Olbia na severovýchodě ostrova, nicméně závod bude ve čtvrtek večer opět startovat z Alghera. V pátek a sobotu čekají jezdce podobné cesty jako v posledních letech.

V každém dni to budou dva průjezdy dvou měřených úseků dopoledne a poté další dva průjezdy dvou měřených úseků v odpoledních hodinách. Rychlostní zkouška naplánovaná na sobotní odpoledne (Bortigiadas – Aggius – Viddalba) se naposledy jela v roce 2005, nedělní program je však zcela odlišný a zahrnuje dva průjezdy erzety Arzachena – Braniatogghiu, naposledy zařazené do kalendáře v roce 2009, plus zbrusu novou rychlostní zkoušku Aglientu – Santa Teresa na severním pobřeží, která současně představuje závěrečnou Power Stage.

Jari-Matti Latvala (šéf týmu)

„V Portugalsku jsme zajeli úžasný výsledek, a tak na další šotolinový podnik na Sardinii vyrážíme s dobrými pocity. K tomuto podniku ale současně musíme přistupovat realisticky. Seb a Elfyn budou první den vyrážet na trať jako první, ale právě tato rallye je z hlediska čištění trati zpravidla jedna z nejobtížnějších, zejména nyní, když se opět koná v letních měsících. Ale z obtížného startu v Portugalsku jsme se rychle otřepali a opět se pokusíme získat co nejvíce bodů i na Sardinii. Uvědomujeme si, že to bude náročné, ale tak to v rallye prostě chodí.“

Sébastien Ogier (jezdec, vůz č. 1)

„Vím s jistotou, že Sardinie bude pro nás další náročnou rallye, jelikož stejně jako v Portugalsku čistíme trať. Ale upřímně mám radost z toho, že v šampionátu vedu: vždy se snažím získat maximum možných bodů, což bude cílem i na Sardinii. Výsledek v Portugalsku byl přesvědčivý, ačkoli jsem s naším tempem úplně spokojený nebyl. Ale bylo to poprvé, co jsme jeli na šotolině s novým obutím, a tak doufejme, že s novými zkušenostmi dokážeme již v příštím podniku vymáčknout z obutí o něco více.“

Elfyn Evans (jezdec, vůz č. 33)

„Portugalsko nám evidentně přineslo skvělý výsledek. V průběhu víkendu jsme hodně pokročili s nastavením vozu a hodně se naučili o novém obutí, ale přestože je prodleva mezi závody hodně krátká, myslím si, že všichni máme dost nápadů, jak setup pro Sardinii vylepšit. S ohledem na naše postavení na trati to nebude snadný víkend, a za horka a sucha, jak se očekává, by to mohlo být ještě větší nevýhodou než loni v říjnu, ale dáme do toho maximum jako vždy.“

Kalle Rovanperä (jezdec, vůz č. 69)

„Po Portugalsku upřímně doufám, že na Sardinii zajedeme nejlepší výsledek. Erzety jsou dost náročné a nejsem si jist, zda budou vyhovovat mému způsobu jízdy, přestože jsem tam v roce 2019 ve WRC2 vyhrál. Vloni to tam pro nás bylo trochu ožehavé, ale skutečně se tam chci zlepšit a ukázat lepší tempo, a tak jsem v rámci příprav erzety již dost studoval. V Portugalsku jsem hodně trpěl při prvním průjezdu, kdy byla horší přilnavost, avšak využili jsme neděli k otestování několika různých nastavení pro Sardinii, a tak doufejme využijeme vše, co jsme tímto zjistili.“

Komentářů celkem: 0
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!