14. 6. 2021 14:46 − 5691× − 16

Rally Bohemia zve diváky do racing arén

V označených zónách u atraktivních pasáží RZ bude zajištěno občerstvení a toalety. Průběh soutěže bude komentovat moderátor.

Příznivci automobilových soutěží se mohou v nadcházejícím ročníku Rally Bohemia těšit na několik zajímavých novinek, například na Racing arény, ve kterých budou vtaženi do rally ještě více, než je tomu na běžných diváckých místech. V označených zónách u atraktivních pasáží rychlostních zkoušek bude zajištěno občerstvení a toalety. Průběh soutěže bude komentovat moderátor.

Úplně první Racing arénou bude páteční Sosnová, která divákům nabídne celodenní program, včetně přejímek, shakedownu a paralelních jízd současných i historických vozidel, exponátů ze skupiny Group B Parade a souběžně jedoucí ECO energy Rally Bohemia. „Diváci si mohou vybrat mezi vstupenkou na hlavní tribunu za 350 Kč, vedlejší tribunu za 300 Kč, nebo míst na stání za 200 Kč, ze kterých bude též vidět většina trati. V ceně vstupenky je zdarma parkování na přilehlé louce. U vstupu do areálu bude možné zakoupit Program za 50 Kč.“ říká Petr Pavlát, ředitel Rally Bohemia.

Další Racing arény budou umístěné v sobotu na Chloudově, v Pelíkovicích a Hodkovicích nad Mohelkou. V neděli pak v Rokytovci, Dolním Cetně a Krásné vsi. Vstup bude stát 100 Kč, ale v této částce bude Program v hodnotě 50 korun. Ten bude k vyzvednutí výhradně na ředitelství Rally Bohemia v hotelu Věnec na Staroměstském náměstí. Program navíc obsahuje dvě poukázky na kávu v celkové hodnotě 100 Kč u čerpacích stanic OMV v Mladé Boleslavi. „Takže zaplatíte stovku, dostanete program, dáte si kávu a vyrazíte na skvělé, komentované a bezpečné divácké místo s občerstvením. Vstupenky do Racing arén se budou prodávat zhruba od poloviny června výhradně přes webové stránky Rally Bohemia, kde se zájemci mohou podrobněji seznámit také s přesným umístěním arén včetně onbordu z místa a ukázky průjezdu z každé Racing arény,“ upřesňuje Petr Pavlát. Všechny podrobnosti o Racing arénách naleznete na www.rallybohemia.cz

Racing aréna CHLOUDOV

Klasické místo na RZ Chloudov, diváci uvidí soutěžní vozy sjíždět už z protilehlého kopce s několika zatáčkami a dvěma vracáky, aby následně dalším vracákem přetnuly hlavní silnici a doslova pár metrů pod nohami diváků opustili tuto arénu. Příjezd a parkování bude výhradně na silnici od obce Koberovy, cca 200-500 m od arény. Silnice od Železného Brodu bude uzavřena hned za tímto městem a bude z důvodů bezpečnosti hlídána policií.

Racing aréna PELÍKOVICE

Atraktivní místo u seníku v Pelíkovicích na rychlostní zkoušce Radostín, s dlouhým rychlým úsekem na hřebenovce a terénní nerovností přímo před arénou. Parkování na louce v těsné blízkosti arény. Příjezd výhradně po místní komunikaci od nádraží z Rychnova. Ostatní příjezdové komunikace (od Rychnova od vleku a od Bezděčína) budou uzavřené pro veškerý provoz.

Racing aréna Hodkovice nad Mohelkou

Opět známé místo na rychlostní zkoušce Radostín s jednou velkou změnou a tou je objíždění kašny na náměstí. Můžeme očekávat velké táhlé smyky, což je vždy atraktivní podívaná pro fanoušky. Rychlý nálet po kostkách, velké brzdy a obkroužení kašny, po kterém následuje ostrá pravá zatáčka a odjezd z náměstí. Parkování u letiště v Hodkovicích cca 600 m od arény. Prostor této arény bude oplocen.

Racing aréna ROKYTOVEC

Nádherné nové místo na RZ Krásná, kde diváci uvidí soutěžní vozy hned dvakrát. Jednou při rychlém příjezdu do obce a následném levém odbočení na místní komunikaci, následují dvě pravé zatáčky, přičemž ta druhá vede na louku, po které posádky přejedou těsně vedle arény. Navazuje výjezd z louky zpět na silnici sérií úzké pravé a široké levé zatáčky. Dále vozy zmizí v obci Rokytovec, aby se následně po cca 25 sekundách objevily znovu před diváky, kde absolvují dvě pravé zatáčky na místní komunikaci. Parkování na okraji obce Rokytovec cca 500 metrů od arény.

Racing aréna DOLNÍ CETNO

Staronová aréna částečně v soukromém areálu v Dolním Cetně na RZ Krásná. Rychlý příjezd do areálu, vracák přes ručku na širokém asfaltu, potom pravá a levá přes úzký mostek a výjezd z areálu na silnici, kde následuje široká pravá a levá zatáčka na kostky a odjezd směr Podkováň. Parkování na travnatém parkovišti obce cca 300 metrů od arény.

Racing aréna KRÁSNÁ VES

Nová aréna rovněž na rychlostní zkoušce Krásná. V obci Krásná Ves se v této podobě ještě nikdy nezávodilo. Z arény je průjezd po místní komunikaci této obce vidět prakticky celý. Soutěžní vozy přijedou z protilehlého kopce a po sérii zatáček mezi domy projedou přímo pod nohami diváků. Těsně za arénou je cíl „erzety“. Parkování před obcí Krásná Ves, vzdálenost parkoviště od arény je cca 600 metrů.

Prodej vstupenek bude možný jedině na webu Rally Bohemia a bude zahájen v polovině června. Počty vstupenek do jednotlivých arén jsou omezené, a i z důvodů epidemiologických opatření není možné jejich další navyšování. Proto je důležité, aby si zájemci zajistili vstupenky včas. Umožní-li KHS vstup diváků do servisu, bude i zde nutné zakoupit vstupenky za stejných podmínek, jako na sobotní a nedělní Racing arény, tedy v ceně 100 Kč včetně Programu a dvěma poukazy na skvělou kávu u čerpacích stanic OMV v Mladé Boleslavi. Sledujte nás i na www.facebook.com/rallybohemia a www.instagram.com/rallybohemia a dozvíte se víc než ostatní.

Organizační tým děkuje městu Mladá Boleslav a dalším partnerům za podporu a přeje všem divákům na Rally Bohemia spoustu příjemných zážitků.

Komentářů celkem: 16
14. 6. 2021 15:18
0 0
Pověstný Horst Fuchs by to nep(r)odal líp smajlík
14. 6. 2021 19:51
1 0
Rozumím tomu dobře, že když budu chtít jít do Koberov se synem, dám za to dvě kila, pro program si budu muset zajet do Boleslavi a tam si dám i ty kafe? A kdybych nedejbože chtěl jet jinam, tak další prachy?
14. 6. 2021 23:49
Upraveno 23:50
2 0
„Takže zaplatíte stovku, dostanete program, dáte si kávu a vyrazíte na skvělé, komentované a bezpečné divácké místo s občerstvením." smajlíksmajlíksmajlík ... a to je to jediné správné sledování rally... smajlík
15. 6. 2021 08:23
2 0
konec jedné tradice, kdy se na Bohemce, s výjimkou Sosnové, neplatilo...
15. 6. 2021 08:47
0 0
To je zatim nejhorší způsob řešení vládních nařízení od loňského jara. To budou místní třeba z Hodkovic určitě nadšeni, že se nemůžou jít podívat na náměstí, protože si nekoupili vstupenky na webu. Já teda, když pojedu na 4 místa ve dvou, tak dam už slušných 8 kil, ale zas budu mít 8 programů, akorát nevim, co s nima budu dělat - asi je budu prodávat těm lidem, kterým přijde jako blbost jet si z Hodkovic do Boleslavi pro program. Snad aspoň ten komentátor bude někdo, kdo tomu rozumí a ne nějakej bavič z místního radia, co je prvně na rally.
15. 6. 2021 10:53
Upraveno 10:53
0 0
Pro místní pravdu nic moc řešení. Na druhou stranu z pozice diváka i jezdce je na Bohemii daleko více lepších neplacených míst ke koukání než jsou tato.
15. 6. 2021 12:25
0 0
Divácká místa jsou spíš pro rodiny a nějaký kolemjdoucí než pro fanoušky. Ty si rozhodně najdou zajímavější místa než jsou vracaky.
15. 6. 2021 12:41
0 0
Neždrblejte všichni pořád...smajlíksmajlíksmajlík Já jsem spokojen - až třeba na servis v Sosnove bych na tato mista stejne nejel - a konečně s sebou nemusim tahat košík na houby... smajlíksmajlík
15. 6. 2021 13:33
0 0
Penguin: smajlík
15. 6. 2021 14:52
Upraveno 15:09
0 0
Divím se že ještě nechtějí platit za to, že v těch ,,Atraktivních diváckých místech" budete dýchat vzduch smajlík A beztak budou muset být po celou dobu v prostoru racing aren s rouškou na hubě + vstup s negativním testem smajlík A to se vyplatí smajlík
15. 6. 2021 15:40
1 0
Tyvado, tolik komentářů a on ještě nikdo nehejtuje elektromobily u tiskovky Bohemky? Co se stalo? smajlík
15. 6. 2021 17:24
0 0
Původně napsal Zajicek
Divácká místa jsou spíš pro rodiny a nějaký kolemjdoucí než pro fanoušky. Ty si rozhodně najdou zajímavější místa než jsou vracaky.
Mesic predem si nehodlam kupovat lupen ani ja, natoz kolemjdouci. Z toho duvodu jsem loni ani neuvazoval nad Estonskem - pevne dany misto a kdyz me "prekvapive" neuspokoji, tak nemam moznost jet jinam.

kure: Tak elektromobily mozna v budoucnosti zdrazej rohliky, ale tady se prave ted zdrazuje pivo smajlík
15. 6. 2021 17:42
0 0
A to mě řekl kardiochirurg " bez zátěže a nerozčilovat se!!"
Když to čtu,tak nevím,zda mám smajlík nebo smajlík.Ale hercna to rozhodla za mě.Ne dovolená Prachov,ne rally.Jestli se 9.7. vzbudím a budu mít trochu síly a dosah wifi,tak alespoň snad Mraveneček potěší.....
15. 6. 2021 19:16
0 0
No, jak já to vidím, tak polovina těch brblalů sklopí hlavu, ohne hřbet a zaplatí. A po závodech, aby nevypadali jako úplní srabi, budou vykládat, že to vlastně bylo docela fajn, pivo a hajzlíky hned za rohem a výhled taky ucházející.
To jde totiž čechům (a moravanům, abych se někoho nedotkl) úplně nejlíp - ohýbat hřbet a brblat...
16. 6. 2021 19:15
0 0
To jsou zase nápady.Ani se mě to nechce komentovat.Ach jo.To nejde ty peníze které potřebujete,vybrat nějak jinak?
16. 6. 2021 19:15
0 0
To jsou zase nápady.Ani se mě to nechce komentovat.Ach jo.To nejde ty peníze které potřebujete,vybrat nějak jinak?
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!