TZ
23. 6. 2021 11:01 − 1289× − 0

Honza Černý v Hustopečích udržel třetí místo v šampionátu

Po výborném druhém místě na Rallye Šumava dojela teď o víkendu posádka Louda Auto Škoda Racing Jan Černý – Petr Černohorský na na čtvrté pozici na Agrotec Petronas Rally Hustopeče.

Udržela si tak třetí místo v průběžném pořadí.

V kraji plném vinic a krásných tratí se šotolinovými úseky se Honzovi v posledních letech dařilo. I proto se na letošní ročník velmi těšil. „Mám to tady moc rád, na rychlostních zkouškách se hodně často mění grip, navíc je zde velké množství šotolinových úseků. Poprvé byli kolem tratí konečně také diváci a na atmosféře to bylo znát,“ řekl Honza po soutěži.

Ve vysokých teplotách, které na jihu Moravy celý týden panovaly, vstoupili Honza s Petrem a vozem týmu Louda Auto Škoda Racing do soutěže dvojicí čtvrtých míst v uvodních rychlostních zkouškách. „Nedokázali jsme trefit správné nastavení auta ani správné pneumatiky. Testovali jsme v trochu jiných podmínkách, teď to upravíme a uvidíme,“ věřil v lepší časy Honza v průběhu prvního servisu. Bohužel výsledkový posun nepřišel, a tak Honza mířil rovnou za svým týmem. „Vůbec nevíme, proč se nám nedaří zrychlit. Já i Petr máme z jízdy dobrý pocit, ale časy tam prostě nepadají. Musíme s kluky všechno detailně analyzovat a přijít tomu na kloub. Čeká nás dlouhá noc,“ těšil se Honza do týmového zázemí po dojetí páteční etapy.

Přestože tým Louda Auto Škoda Racing odcházel ze servisu kolem druhé hodiny ranní, příčina neuspokojivých časů se naplno projevila až při v prvních sobotních průjezdech – technický problém na předním tlumiči společně s jeho uchycením. Dokonce hrozilo, že posádka Černý – Černohorský nedojede vůbec do cíle. „Musím poděkovat Honzovi Kopeckému i Filipovi Marešovi, kteří nám zapůjčili náhradní díly a my tak mohli dokončit soutěž. Naším úkolem je dát naší Fabii pořádně dohromady, vybrat kvalitní předzávodní testy, výborně se připravit a plně soustředit naší pozornost na Rally Bohemia. Věřím, že tam bychom si mohli s kluky pořádně zazávodit a být zase zpátky na pódiu. Na závěr bych chtěl také poděkovat všem fanouškům, kteří za námi dorazili do servisu a všem našim partnerům, bez kterých bychom zde nebyli,“ svěřil se a poděkoval v cíli soutěže Honza Černý.

Další startem bude Rally Bohemia v termínu 9. – 11. července v okolí Mladé Boleslavi.

Komentářů celkem: 0
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!