25. 6. 2021 06:23 − 4341× − 1

ČMPR 2021 startuje v Radouni

Stejně jako v loňském roce, tak i letos otevírá Radouňská rallye sezónu Českomoravského poháru v rallye.

Po loňském „osekaném“ ročníku, kdy se závodilo kvůli Covidu jen v rámci jednoho dne, se letos uskuteční pravá Radouňská rallye s nočními zkouškami a ve dvouetapovém formátu.

Pouhý den od spuštění přihlášek trvalo, aby se startovní listina zcela zaplnila. Toto pořadatelé v patnáctileté historii rallye ještě nezažili. Celkem 130 vozidel se tak postaví na start v Nové Včelnici a bude usilovat o dosažení co nejlepšího času na celkem 102 km rychlostních zkoušek.

Startovní listina je úžasná, což je hlavní deviza soutěží ČMPR a nikde v ČR nenajdete na závodech tak pestré startovní pole. Od Fabie R5 až po Trabanta. Od současné rally techniky až po historické skvosty ze šedesátých let minulého století.

Bohužel i letos musíme omezit vstup do servisní zóny kvůli pandemii Covid. Každý, kdo bude chtít vstoupit do servisní zóny, musí u vstupu předložit jedno z platných potvrzení ohledně negativity testu na Covid, absolvovaném očkování nebo prodělaném onemocnění. Přesné znění pravidel najdete na www.radounmotorsport.cz.

Co tedy čeká na posádky. V pátek 2 průjezdy 2 rychlostních zkoušek. První průjezd se odehraje za šera, ale druhý už se pojede na světelné rampy. Poslední rychlostní zkouška dne se startuje půl hodiny před půlnocí.

Druhý den ráno posádky zamíří na okruh, který nemůže chybět v harmonogramu Radouňské rallye. Dále pak posádky čeká z poloviny nový úsek rychlostní zkoušky, který se v této podobě ještě nikdy nejel. Cílovou rampu v Nové Včelnici by první posádka měla navštívit krátce po 16. hodině.

Pokud se chcete jet na Radouňskou rallye podívat, tak všechny informace najdete na www.radounmotorsport.cz.

Dodržujte všechna aktuálně platná Covid pravidla a hlavně dbejte pokynů pořadatele.

Rally zdar
Petr Michálek, ředitel Multi-S Radouňské Rallye

Komentářů celkem: 1
28. 6. 2021 10:34
0 0
Bylo to super, ostatně jako vždy smajlík
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!