7. 7. 2021 10:25 − 3846× − 0

Pech s Uhlem před Rally Bohemia

EuroOil team s Václavem Pechem jun. a Petrem Uhlem na voze Ford Focus WRC nebude o tomto víkendu chybět na startu slavné a tradiční Bohemia Rallye v Mladé Boleslavi.

Pro posádku to bude již 24 společný start na této soutěži. Obhájci loňského vítězství, kdy po těsné a dramatické bitvě zvítězili o 6 s před tovární posádkou Škodovky Kopecký-Hloušek, by rádi opět konkurovali domácím posádkám, kterých při oslavách 120 výročí Škody Motorsport bude hned několik.

„Na Bohemku se těšíme a máme ji rádi, i když si tam připadáme tak trochu jako na nepřátelské půdě. Loňské vítězství na Bohemce řadíme mezi ty nejtěžší a zároveň nejkrásnější. Odjet celý závod proti Honzovi naprosto vyrovnaně, s minimálními rozdíly v časech, neudělat žádnou sebemenší chybičku a vyhrát o pár sekund, se jen tak nepovede. O to větší je naše motivace. Proto do závodu půjdeme s respektem a s vědomím, že potřebujeme především co největší porci bodů do šampionátu a tedy vidět cíl,“ říká Pech a vzpomíná.

„Pamatuji si na naší první Bohemku v roce 1998. To se jezdily rychlostky v okolí Ralska, které místy připomínaly spíš Safari v písku. Ale především všude kolem cest byly po odchodu ruské armády cedule „Zaminovaný prostor“. O to větší jsme si museli dávat pozor, abychom neudělali nějaký větší výlet mimo silnici,“ říká s úsměvem Pech.

Rallye Bohemia odstartuje v sobotu 10.7. v 8.45 hod. ze Staroměstského nám. v Ml. Boleslavi, kde se následně uskuteční i první rychlostní zkouška v přilehlých ulicích. Cíl závodu je naplánovaný na neděli 11.7. v 16.00 hod. po ujetí tratě dlouhé více jak 473 km tamtéž. EuroOil team srdečně zve všechny fanoušky motorsportu do Mladé Boleslavi.

Komentářů celkem: 0
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!