Bohemia rally nahrazuje výpadek příbramské soutěže

Čermák a Hrachovec Adam Cup pokračuje druhou soutěží v Čechách.

Místo zrušené Rally Příbram budou účastníci poháru závodit na tratích Rally Bohemia. Startovní listina obsahuje sedm dvojic, které budou o pohárové body bojovat na tratích rychlostních zkoušek první etapy.

Po zveřejnění informací o neuskutečnění Rally Příbram se promotér Zdeněk Pekárek rozhodl situaci ihned řešit a hledat náhradní alternativy. Jednou z nich byl start ADAMů na Rally Bohemia. K tomu ovšem byla podmínka povolení Komise rally AS. Loni pohárové snahy o změny v kalendáři nedostaly zelenou, letos naštěstí ano. “Jsme rádi, že Komise rally povolila (po loňském zamítnutí) start cupu na ´velkém´ závodě – na Rally Bohemia, kde absolvujeme první etapu. Naše posádky pojedou až na konci celého startovního pole. I když je to trochu komplikace, už tento krok vnímám pozitivně," okomentoval Pekárek.

Posádky čeká devět rychlostních zkoušek na pěti úsecích na Mladoboleslavsku a Turnovsku, téměř osmdesát ostrých kilometrů. Zřejmě to letos bude největší porce závodních kilometrů v pohárovém kalendáři. Mezi přihlášenými nechybí čtyři nejrychlejší jezdci letošní sezóny, v čele s lídrem Čermák a Hrachovec ADAM Cupu Jaroslavem Petrášem.

„Po velmi povedené Plzni si na Bohemku s Petrem Jindrou věříme. Zrušená Příbram mě osobně hodně mrzí, jelikož ji beru jako svoji domácí soutěž. Nemám moc rád městské rychlostky, takže začneme spíše opatrně, abychom se vyvarovali zbytečných chyb. Po první sekci uvidíme, jak na tom budeme. Naším cílem je určitě dojet v TOP3. Moc se těšíme na všechny diváky a fanoušky, kteří k tratím Rally Bohemia dorazí,“ říká před startem Jaroslav Petráš.

Zkušenostmi z Rally Bohemia se může pyšnit Jan Pilař, jenž se postaví na start s Michalem Cibulkou. Pražský jezdec to však jako svou výhodu proti konkurentům nepovažuje: „Na Rally Bohemia mám krásné vzpomínky, startoval jsem zde poprvé se svou Verčou. Určitě jsem rád, že se Bohemia objevila v našem kalendáři, jakkoliv mě zrušená Příbram mrzí. Byť jsem na Bohemii startoval dvakrát, je to již dávno a tratě si vůbec nepamatuji. Rádi bychom navázali na letošní výsledky a pohybovali se v TOP3.“

Částečně jako domácí závod může brát start na Rally Bohemia krkonošský Tomáš Arnošt. Třetí muž průběžného pořadí opět pojede s Františkem Kubů: „Na Bohemku se moc těším. Nikdy jsem ji nejel. Bude to zase něco nového. A konečně taky další soutěž, která není na Moravě, naopak kousek od mého bydliště. Moje hlavní ambice je dojet do cíle, když k tomu vybojujeme dobré umístění do třetího místa, budu jenom rád. Chci si hlavně závod užít a získat nové zkušenosti.“

Rychlost na tratích měřených testů letos nechybí ani nováčkům Dominiku Šulcovi s Ondřejem Pickou. Na trať Bohemky vyrazí ze čtvrté příčky průběžné pohárové klasifikace.

„Zrušená Příbram nás mrzí, ale Rally Bohemia ji plně nahrazuje. Ještě minulý rok jsme se s Ondrou zúčastnili Bohemky jako diváci a v žádném případě nás tehdy nenapadlo, že tady budeme za rok stát na startu. Neskutečně se těšíme. Co se týče našich ambicí, v Plzni jsme se klukům vpředu přiblížili v cíli na pár sekund, chceme se pokusit tento rozestup udržet. Ale stojíme nohama na zemi, a tak největší cíl je dojet do konce soutěže a zkusit bojovat opět o první pětku,“ věří Dominik Šulc.

Bez šancí jistě nebude ani talentovaný Kryštof Zpěvák. V Hustopečích si vyzkoušel vůz specifikace Rally4, na Bohemii se vrací za volant pohárového ADAMa.

„Těším se jako na každý jiný závod. Je jen škoda, že nás odsunuli až na konec startovního pole. Rád bych v hodnocení cupu dojel na bedně, ale rychlostky jsou pro mě nové a kluci nám nedají nic zadarmo. Na Plzni jsme bojovali s brzdami, proto doufám, že nás tyto problémy nebudou provázet i tady. Pro tento závod vedle mě jednorázově usedne zkušený spolujezdec Honza Kubala, který před několika lety navigoval mého tátu ve voze Super2000,“ potvrzuje Kryštof Zpěvák.

Bohemia rally bude novým podnikem i pro dvojice Filip Kohn – Zdeněk Omelka, stejně jako Michal Kolář – David Uhříček.

„Rally Bohemia bude pro nás nová soutěž. Uvidíme, jaké budou místní rychlostky, ale těšíme se. Ambice jsou držet s klukama tempo. Aby nám moc neujížděli, musíme však zabrat. Průběžně uvidíme, jak to půjde a jak vyjde počasí. Hlavní je svést se, dovést auto celé do cíle a nový závod si užít,“ říká Michal Kolář.

Průběžné pořadí Čermák a Hrachovec ADAM Cup (včetně bonusových bodů, po Rallye Plzeň):

1. Petráš 51 (počet vyhraných RZ v sezoně 10), 2. Pilař 46 (1), 3. Arnošt 38, 4. Šulc 29 (1), 5. Jančík 28, 6. Zpěvák 28 (2), 7. Kolář 18, 8. Jakeš 14, 9. Kohn 12, 10. Hanuš 12, 11. Krotoszynski 0.

Komentářů celkem: 0
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!