Vlastimil Resl - eWRC.cz
9. 7. 2021 17:58 − 1882× − 0

Nemyčeves bude po čtyřech letech patřit automobilům

Po čtyřleté pauze by se v sobotu 31. července opět měla uskutečnit Rallyshow Nemyčeves.

Zatímco v minulosti se jednalo o seriál několika závodů, nyní pořadatelé plánují zorganizovat jednorázovou akci. „Absolvovat větší počet závodů bylo pro mnoho účastníků časově velmi náročné. V potaz je potřeba také brát současnou nelehkou pandemickou situaci. Ta nějakému dlouhodobému většímu plánování moc nepřeje. Pevně však věřím, že v červencovém termínu bude možné závod uspořádat s minimálními restrikcemi,“ věří hlavní organizátor Martin Babák.

Rallyshow Nemyčeves patřila svého času k velmi populárním akcím. Své první závodnické zkušenosti zde sbírali i piloti, kteří se později prosadili ve vyšších patrech motoristického sportu. Asi nejvýraznějších úspěchů dosáhl Luděk Dubravský. Ten se loni stal autokrosovým republikovým šampiónem Divize6. Již čtyři roky však je na nemyčeveském závodišti klid. „Bylo to jako s mnoha jinými podobnými seriály. Původně vyloženě hobby závody se postupem času investicemi některých ambiciózních jezdců do vylepšení techniky stále více prodražovaly a rozevíraly nůžky mezi nimi a zbytkem startovního pole. Mnoho pravidelných účastníků navíc zestárlo, založilo rodiny, mají tudíž jiné priority. Navíc seriál tvořený nějakými šesti, sedmi závody bylo pro mnohé časově velmi náročné skloubit s pracovními a dalšími aktivitami,“ vysvětluje hlavní příčiny přerušení tradice Martin Babák.

Pořadatelé z Nemyčevsi nicméně rozhodně na pořádání své akce nerezignovali. Naopak. „Celou tu dobu jsme přemýšleli, jak akci uspořádat, aby udělala radost závodníkům i divákům a přilákala je v hojném počtu. Výsledkem je plán uspořádat nikoliv seriál, ale pouze jeden závod. Ten se uskuteční jako Rallyshow Nemyčeves a Memoriál Standy Šoltyse a Jardy Kareše, našich dlouholetých blízkých spolupracovníků. Akce je plánována na sobotu 31. července se začátkem v 8 hodin,“ informuje Martin, jenž se sám loni vrátil starty v Divizi2 na autokrosovou republikovou scénu. A přidává pravidla závodu. „Na každém autě se mohou střídat dva jezdci. Stejně jako v minulosti se bude závodit ve třech kategoriích – do 1400ccm, nad 1400ccm a Special. Plánujeme uskutečnit tréninky a kvalifikační fázi, kde si dostatečně zazávodí všichni. Vyvrcholením závodu by pak měla být vyřazovací část. Z té postoupí vždy rychlejší ze dvojice, jedoucí paralelně velký a malý okruh.“

A jaké jsou podmínky účasti? „Vzhledem k pandemické situaci a přehledu o počtu zájemců bychom chtěli požádat o zaslání přihlášek elektronickou formou na emailovou adresu motorsportbabak@seznam.cz nebo telefonní číslo 731 281 552. To vše do půlnoci 25. července. Doufáme, že se sejdeme v hojném počtu a akci si všichni náležitě užijeme. Napomoci tomu by měl i doprovodný program, chybět samozřejmě nebude občerstvení,“ těší se Martin Babák.

Komentářů celkem: 0
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!