TZ
22. 7. 2021 09:25 − 4195× − 0

Jan Černý odstartuje letošní ME v rallycrossu tento týden v Barceloně

Jediným jezdcem ze soukromé stáje, který dokázal na Rally Bohemia udržet krok se dvěma továrními týmy Škoda Auto, se stal Jan Černý.

V rakouském Fuglau bylo o víkendu rušno. Jan Černý se zde se svým týmem připravoval na nadchá-zející mistrovství Evropy na okruhu Circuit de Catalunya u Barcelony. „Na autě jsme hodně makali, abychom ho zase posunuli o kus dál. Dnes jsme si potvrdili, že jdeme dobrou cestou a věřím, že se nám v Barceloně bude dařit o trochu lépe než loni,“ komentuje Černý.

V minulé sezóně to byl jediný odjetý závod v rámci mistrovství Evropy v rallycrossu. V tréninkách i rozjížďkách se Honzovi dařilo, ale v semifinále v joker lapu urazil kolo a přišel tak o šanci se probojo-vat do finále. „Letos bych svou šanci nerad promarnil, můj cíl je dostat se do finále,“ říká Černý. Je-ho Škoda Citigo je kompletně připravené, tým věří v pozitivní změny díky úpravám a plně se sou-středí na závodní týden.

Mistrovství Evropy v Barceloně výjimečně probíhá v pátek 23. a sobotu 24. července. Nově mohou diváci sledovat závod na oficiálních stránkách www.fiaworldrallycross.com v rámci předplatného na kanále RX+. Kanál nabídne bohatý obsah z celého víkendu, včetně živých vysílání, on-boardů i celé-ho závodu. Fanoušci mají možnost si předplatit sledování jednotlivých závodů nebo celé sezóny.

„Věřím, že se nám bude dařit, jsem velmi dobře připraven. Je to trať, kde už jsem byl, po startu je jedna nová zatáčka, ale to myslím, že zvládnu,“ nepochybuje Černý. Celý tým bude v Barceloně už od úterý, fanoušci mohou sledovat všechny přípravy a španělské prostředí na všech sociálních sítích po celý týden.

„Děkuji za podporu společnosti PAJR, celému týmu a především fanouškům. Cením si veškerých vašich zpráv a slov podpory, dodává mi to velkou motivaci. Na závod se moc těším, cílem je dostat se do finále.“ slibuje Černý.

Komentářů celkem: 0
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!