29. 7. 2021 10:38 − 2897× − 5

Souboje WRC vs. Rally2 na francouzské šotolině

Situace ve Francii konečně vypadá trochu příznivěji a po trojici asfaltových rally se odehrála i druhá na nezpevněných cestách.

Navázala tím na soutěž z úvodu července, která nabídnula hodně dramatický vývoj situace. Oba hlavní favorité s Fordy Fiesta Rally2 se potýkali s menšími či většími problémy a ten nakonec lepší z nich, Léo Rossel soutěž dokončil jako druhý. Stéphane Consani po havárii cíl vůbec neviděl a měl tak teď v Langres hodně co napravovat. Velkou hvězdou první etapy se stal v Rallye Castine Emmanuel Gascou se stařičkým Peugeotem 207 Super 2000. Bohužel po vyhraném prvním dnu přišla studená sprcha a kvůli problému s výfukem nemohl dále pokračovat. Hvězdou neděle se tak pro změnu stal jiný černý kůň rally Benjamin Clemencon. Za volant Hyundaie i20 R5 usednul vůbec poprvé a hned z toho bylo senzační premiérové vítězství. Piloti početně převažujících vozů Rally2 si ale museli dávat pozor na dva rychlé Citroëny WRC. S dnes už skoro historickým kouskem, C4 WRC startoval Cyrille Féraud a s novější DS3 WRC se objevil vloni zcela absentující šotolinový mistr roku 2019 Lionel Baud.

Baud začal druhou soutěž nejrychleji ze všech, když vyhrál úvodní trojici zkoušek a v půlce první etapy se na čele držel už se čtvrtminutovým náskokem. Pak ale došlo k poškození zavěšení a ze skvělého úvodu sezóny se stal jen jeden hořký víkend. Nic moc na tom nespravilo ani vítězství v závěrečné zkoušce rally po nedělním Restartu. Dvě ze čtyř nedělních zkoušek dokázal vyhrát Rossel. Bohužel i v jeho případě to ale už bylo jen v rámci návratu do soutěže a pouze ukázka toho, co by bylo kdyby. Stejně jako Bauda i Rossela po půlce sobotní etapy vyřadila technická závada. Problémy silnějších soupeřů daly opět vyniknout Gascouovi v 207 Super 2000, který se na chvíli vyšplhal i na čtvrtou příčku. Narozdíl od minulé rally tentokrát dorazil až do cíle, byť si užil i horké chvilky při jízdě s otevřenou kapotou. Ve finále se dočkal šestého místa. Lídr mistrovství Clemencon do soutěže provázené hodně nestabilním počasím, které z některých polních úseků udělalo doslova bahenní lázně, odstartoval s půlminutovou ztrátou. Poté už se ale jen zlepšoval a před koncem prvního dne to dotáhnul až pod pódium. V neděli ráno se hned procpal před Maxima Pottyho ve Fiestě Rally2 na třetí příčku. Pak si jezdec Hyundaie dovolil ještě útok na Féraudovo WRC, ale tam už neuspěl a musel se smířit s bronzem. Féraud se z druhého místa radoval dvojnásob, když na začátku rally chyboval a málem vůbec nepokračoval. Consani po Baudově odstoupení převzal otěže a do cíle první etapy dorazil s téměř minutovým náskokem. V neděli si jej už jen hlídal a po smolné úvodní rally se vítězstvím vrátil do hry.

Komentářů celkem: 5
29. 7. 2021 12:28
1 1
Doufám, že ta ošklivá WRC a řvoucí S2000 dají příští rok ve Francii do nějaké jiné "divize"....smajlík
29. 7. 2021 21:48
1 0
To by tam museli sedet v mistnim autoklubu zastupci nejvetsich R5 tymu a spolujezdci
29. 7. 2021 22:32
0 0
Šílený, zakázat ty hrozný WRC, že se jim tam pletou do toho celkovýho pořadí.
30. 7. 2021 11:22
1 0
asi měli dobrou petici..
30. 7. 2021 11:25
0 0
Hlavne je videt ta obrovska, jasna prevaha starych wrc oproti armade modernich r5
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!