Jakub "kuře" Kura - eWRC.cz
10. 8. 2021 09:17 − 8660× − 21

Nový promotér, nové cíle pro ERC

Promotérství evropského šampionátu od příštího roku převezme Red Bull prostřednictvím společnosti WRC Promoter GmbH, doplní tak portolio WRC a RX.

V motorsportu pomalu spějeme do situace, ze které by neměl radost Gandalf ani ostatní obyvatelé Středozemě, protože tentokrát se namísto Mordoru moc koncentruje v jiném místě se jménem začínajícím na M – tedy Mnichově, kde Saruman, pardon WRC Promoter GmbH začíná vládnout všem a jednotlivé automobilové disciplíny přivádí do promotérské jednoty. Jestli je i do temnoty sváže, to se teprve uvidí. Ale nyní už bez tolkienovských přirovnání. Jak jsme již dříve informovali, kromě rallykrosového MS si promotér MS zajistil práva i na evropský rallyový šampionát a od příštího roku nahradí Eurosport Events, který se bude soustředit na "zelené" okruhové série. Proto jistě všechny zajímá, co to pro šampionát přinese a jak přináší první informace server Dirf Fish hlavním cílem bude zvýšit mediální dopad ERC a produkovat víc obsahu pro média. "Chceme pomoci ERC k růstu jeho významu nejen v hostitelských zemích, ale v rámci celého regionu. Respektujeme a obdivujeme, co Eurosport s šampionátem dokázal a cítíme se připravení na tom dále stavět za využití našich znalostí a médií, které máme z WRC," říká Simon Larkin, ředitel WRC Promotera.

Jedno ale vypadá poměrně jistě, soutěže by se neměly mezi WRC a ERC míchat, spíše by měl kontinentální šampionát fungovat jako odrazový můstek pro růst k potenciálnímu vstupu do světa. "Věříme v postupnou pyramidu růstu, která nabízí postup v kariéře jezdce až do mistrovství světa. Nemáme ale v plánu oba šampionáty propojovat z hlediska kalendáře. O tom to není. Spíše bude ERC jako odrazový můstek pro posádky, co chtějí do světa. A podobně může Evropa fungovat i pro soutěže. Chceme pracovat společně s vládami, které platí některé soutěže jako třeba v Maďarsku, Lotyšsku či Polsku a nabídnout jim ještě větší návratnost jejich investic. V podstatě půjde o to, že několik let budou platit evropskou soutěž, postupně připraví infrastrukturu a nakonec se budou moci posunout do světa. Vlády získají více za investované prostředky a soutěže v ERC postupně porostou na úroveň světového šampionátu." doplňuje vizi promotéra Simon Larkin.

Otázkou zůstává, jak na tyto záměry bude reagovat kalendář a zda uvidíme další posun ERC směrem na východ, který jsme mohli za poslední léta sledovat, protože už můžeme pouze vzpomínat na takové podniky jako byla Rallye International du Valais, Rallye Sanremo nebo Tour de Corse."Hodně soutěží má platné smlouvy se současným promotérem pro sezónu 2022 a vyhodnocujeme jejich pokračování. Pro příští rok je klíčová stabilita kalendáře." doplňuje ředitel WRC Promoter GmbH.

Komentářů celkem: 21
12. 8. 2021 20:12
0 0
No a máme to.WRC+ a teď k tomu ERC+.Chceš vidět? Tak zaplať.
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!