TZ
14. 8. 2021 09:11 − 11397× − 22

Jan Černý bude po 11 letech chybět na startu Barum Rally

Český automobilový závodník Jan Černý v letošní sezóně pokračuje ve svém programu Mistrovství Evropy v Rallycrossu společně s MČR v rally.

Nyní se chystá na druhý start v letošní sezóně ME RX, který se uskuteční 21. a 22. srpna ve švédském Höljes. “Máme za sebou dva testovací dny v Sedlčanech a já věřím, že jsme se s našim Citigem posunuli zase o něco dál a potvrdíme to ve Švédsku. V Barceloně jsme ukázali, že jsme schopni bojovat o finále a to bychom chtěli dokázat také v Höljes," řekl ke svému startu ve Švédsku Jan Černý.

"Bohužel nám program rallycrossu letos zasáhl do programu s naší Fabií rally2 evo a my tak stáli před těžkým rozhodnutím. Ihned po švédském závodě se jede Barum Rally, na které jsem nechyběl posledních 11 let. Jenže hned týden po Barumce pokračujeme dalším závodem rallycrossu, tentokrát ve Francii (5. – 6. 9.)," konstatoval Jan Černý svůj nabitý program v nejbližších týdnech.

"V neděli byla uzávěrka přihlášek a tak jsme se museli rozhodnout, zda-li se na Barumku vydáme či nikoli. Obrovskou komplikací by pro nás byla nedostatečná příprava na jednotlivé závody. Vzhledem k logistice a časovým možnostem celého týmu. To bychom asi zvládli, ale nedostatek financí nás bohužel definitivně donutil na letošní Barumce nestartovat. Mrzí mě to, protože tento závod je pro mě už skoro domácí. Každoročně je u trati spoustu skvělých diváků a atmosféra na páteční superspeciálce se jinde nezažije. Rozhodl tedy rozum a né srdce, tak jako tomu bývalo v minulosti, ale už je prostě čas myslet na budoucnost. Budeme se teď soustředit na rallycross a na dva nastávající podzimní podniky MČR v rally, tedy Pačejov a Krumlov, kde chceme bojovat o pořádný výsledek a ukážeme fanouškům ten správný sport. Věřím, že bude stále šance bojovat o bednu v celkovém šampionátu," popsal Jan Černý rozhodnutí svého týmu.

"Držím všem pořadatelům i závodníkům palce aby se jubilejní 50. ročník Barumky povedl. Já se snad budu účastnit alespoň jako divák," dodal Jan Černý, jehož absence na Barum Rally bude poprvé od roku 2009, kdy startoval s vozem Subaru Impreza. Jeho nejlepším výsledkem je 3.místo z roku 2016 na voze Škoda Fabia R5. Při posledním startu v roce 2019 odstupoval po první etapě na technickou závadu.

ME RX Švédsko: 21. – 22. 8.
Barum Rally: 28. – 29. 8.
ME RX Francie: 5. – 6. 9.

Veškeré dění můžete sledovat na sociálních sítích Jana Černého.

Komentářů celkem: 22
16. 8. 2021 12:21
0 0
Původně napsal ladaalois
Původně napsal Novej
hujeru, teď jsi mě pobavil smajlík to už bylo v 21. století, nikoli ve století páry smajlík
Agroteam Slušovice v 21. století? To nějak nechápu.
se ti ani nedivím, já totiž o Agroteamu nic nepsal smajlík
16. 8. 2021 12:47
0 0
Původně napsal pelikan
Chlapi nelejte to pivo z vokna. Podívejte jak vypadám.....
Emil Triner - Škoda kontra Agroteam to asi né. V době Agroteamu Emil jezdil možná za nějaký ASK nebo spíš ještě vůbec.
"možná za nějaký ASK" smajlík ne za jen tak nějaký. Za ASK Stavby Praha. To by vám pan Mráz nandal, kdyby vás slyšel. smajlík Ale jinak máte pravdu. Emil vs. Agroteam nebylo časově možné, protože Emil šel do továrny až v roce 1992, pokud se nepletu.
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!