25. 8. 2021 12:58 − 3574× − 1

Rufa Motor-Sport na Barum Rally so Semerádom a Perseinom

Slovenský Rufa Motor-Sport ani v tomto roku nevynechá Barum Czech Rally v Zlíne.

V tomto prípade sa predstaví s dvojicou Petr Semerád – Danny Persein a Škodou Fabia Rally2. Mladá česká dvojica nahradí stabilnú dvojicu tímu, Grzegorza Grzyba a Michala Poradzisza, ktorí sa už v predstihu tešia z titulu absolútnych majstrov Slovenska v rally. Dôvodom je zranenie Grzegorza Grzyba, ktoré utrpel v rámci Rajdu Rzeszowski 2021.

Petr Semerád a Danny Persein patria medzi talenty českej rally scény, pričom obaja majú vek iba tesne prevyšujúci dvadsať rokov. Petr Semerád už v minulosti dokázal, že s ním musia jeho konkurenti počítať v súbojoch o popredné priečky. V slovenskom tíme sa však dvojica mladíkov predstaví prvýkrát, takže RUFA MOTOR-SPORT teraz čaká v tomto smere premiéra. Na druhej strane, slovenský tím rád „šokuje“ fanúšikov rally športu a angažovaním mladej, nádejnej posádky pokračuje v nastolenom trende. Keď sa pozrieme do minulosti, vo farbách tímu sa predstavili takí velikáni, ako P.G.Andrersson, Alexey Lukyanuk, Andreas Mikkelsen, či Čech Tomáš Kostka. A práve posledná trojica menovaných bude štartovať aj v rámci tohtoročnej Barum Czech Rally Zlín.

„Pôvodné plány boli štartovať s Grzegorzom a Michalom, tie však zmarila havária pri teste na Rajd Rzeszowski. Je pravda, že toto podujatie obaja nakoniec úspešne absolvovali a vybojovali pre náš tím šiesty titul absolútnych majstrov Slovenska v rally, no celú súťaž pretrpeli vo veľkých bolestiach. Preto sme sa rozhodli, že hlavne Grzegorz sa musí dať poriadne dokopy a doliečiť. Som rád, že za náš tím v rámci Barumky nastúpi spomínaná mladá talentovaná dvojica a verím tomu, že z toho v cieli bude aj dobrý výsledok, ktorým sa budeme môcť prezentovať aj pred partnermi tímu. Bez ich podpory by sme sa, na takom prestížnom podujatí akým jednoznačne Barum Rally je, nemohli zúčastniť. Za to im patrí moja veľká vďaka,“ vysvetlil manažér RUFA MOTOR-SPORT Teamu.

Jubilejná, 50. Barum Czech Rally Zlín 2021 odštartuje v dňoch 27. – 29.8.2021 ako súčasť tohtoročného kalendáru seriálu FIA European Rally Championship v Zlíne a jeho okolí. Tunajšie legendárne trate pritom preveria sily takmer sto päťdesiatky prihlásených z dvadsiatich štyroch krajín. Organizátor pre všetkých zúčastnených pripravil trať o celkovej dĺžke viac ako 785 kilometrov. V tomto počte je už započítaných aj 15 rýchlostných skúšok, ktoré dovedna merajú viac ako 210 kilometrov. K tomuto počtu treba ešte pripočítať aj viac ako 4 kilometre dlhú kvalifikačnú rýchlostnú skúšku, ktorá odštartuje v piatok (27.8.2021) dopoludnia. Na spomínaný piatok je pripravený aj slávnostný štart a prvá rýchlostná skúška, ktorá sa bude konať v uliciach Zlína. Najdôležitejšie súboje sa budú konať počas soboty a nedele (28. – 29.8.2021) na rýchlostných skúškach v okolí Zlína. Cieľ súťaže je naplánovaný rovnako na nedeľu od 17 hodiny a 15 minúty.

Komentářů celkem: 1
26. 8. 2021 07:26
0 0
Zřejmě nejmladší posádka letošní Barumky.Takže kluci kolama dolů, hodně štěstí a až na cílovou rampu. Užijte si nezapomenutelnou atmosféru a posbírejte zkušenosti na krásných a náročných tratích.
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!