Francouzský bouřlivák François Delecour dorazí na Pačejov

Na startu 42. INVELT Rally Pačejov se objeví další legendární jezdec světových rally s unikátním soutěžním automobilem.

Invelt rally Pačejov v letošním roce přivítá další hvězdu světových rally let minulých, kdy po Noru Henningu Solbergovi a skotském závodníkovi Jimmy McRae zavítá na západ Čech Francouzský bouřlivák François Delecour, který má na svém kontě čtyři vítězství v mistrovství světa v rally. Jeho kariéra je nejvíce spojována s továrními týmy Peugeot, Mitsubishi a Ford, kdy zejména na přelomu tisíciletí platil za jednoho z TOP pilotů v rally. François Delecour je jezdcem, který proslul jako geniální řidič vozů s předním náhonem a dařilo se mu i ve čtyřkolkách. Svůj talent ukazoval zejména na asfaltových soutěžích a proslul také jako velký bouřlivák a muž, který si nenechával nic pro sebe, což dost možná vedlo k ukončení angažmá v továrním týmu Peugeot, odkud odešel po neshodách s týmovým kolegou Panizzim a manažerem týmu Jean-Pierrem Nicolasem, který od sebe musel oba týmové kolegy doslova odtrhávat, jinak by došlo na pěstní souboj.

Delecourova bouřlivá povaha byla příčinou mnoha pikantních historek o něm, kdy se traduje, že například z hotelového pokoje vzteky vyhodil postel, se kterou nebyl spokojený a stejně tak je známé i jeho utrhnutí řadící páky v plném nasazení na rychlostní zkoušce. Tak jako tak, v Pačejově se mají diváci nač těšit a věřme, že si pačejovští pořadatelé předem ohlídají kvalitu hotelového pokoje ;-) François Delecour na Invelt Rally Pačejov odstartuje s unikátním rallyovým vozem, který si v České republice odbude svou premiéru a to s vozem Alpine A110 R-GT. Za startem francouzské hvězdy rally a za premiérou vozu Alpine na českých tratích nestojí nikdo jiný než Jiří Jirovec ze společnosti Invelt.

Jiří Jirovec: „V průběhu Rally Hustopeče jsme se po telefonu domluvil s Fracoisem Delecourem, že by mohl pro nás na Pačejově odřídit naše Alpine A110 R-GT, které jsem koupil pro syna Jakuba. Vizualizaci vozu, se kterým Delecour pojede vidíte na obrázcích. Delecour vlastní soukromě naprosto identický vůz a právě ten náš stavíme do stejné specifikace. Po různých jednáních s firmou Signatech ( procesuje LeMans program pro Alpine a staví Alpine A110 v okruhové a R-GT verzi) se snažíme uvést tento zajímavý vůz na rallyový „trh“ střední Evropy. Chceme k tomu přistoupit stejně důkladně jako s MINI, tzn. vyždímat z autíčka maximum možného. Nejúspěšnější jezdec s tímto vozem je Cederik Robert, který s ním v asfaltové mistrovství Francie zajíždí časy kolem 5. místa i výše ve velké konkurenci vozů R5.

Na vývoji vozu se u nás tradičně bude podílet Václav Pech jun., se kterým jsme dlouhodobě spolupracovali na projektu MINI a Porsche a Fiesta R5. Úvodní testík naší nové Alpinky proběhl před nedávnem v Bělé, kde si Ášín auto vyzkoušel. Start (viz foto). Start Fracoise Delecoura je mým přispěním k úspěšné a divácky populární Invelt Rally Pačejov a dodržením mého příslibu, že na start naší soutěže každý rok někoho zajímavého přivedu.“

Dodejme, že francouzská legenda rally sportu Francois Delecour odstartuje se svou nynější dvorní spolujezdkyní Sabrinou de Castelli do Invelt Rally Pačejov o prvním říjnovém víkendu, přesně ve dnech 1. až 3. října 2021.

Komentářů celkem: 13
7. 9. 2021 22:22
1 0
Krásná práce pane Jírovec, váhal jsem jestli na Pačejov pojedu,ale po tomto co jste předvedl přijedu stoprocentně se podívat na Alpinku.Uz se těším.
7. 9. 2021 23:15
0 1
Filo67: Píše se pane Jírovče. Oslovení v prvním pádu je něco strašnýho!

Panu Jírovci sekám poklonu, skvělé!
8. 9. 2021 00:37
3 0
@Ombre: Tak ještě dodejme, že se pán jmenuje "Jirovec" a ne "Jírovec". smajlík
8. 9. 2021 09:20
0 0
@WRCko ty jsi mi nějakej chytrej smajlíksmajlíksmajlík
8. 9. 2021 09:38
0 0
krásné autečko ve zkušených rukou, to bude paráda!
8. 9. 2021 20:49
1 0
Ombré, omlouvám se, myslel jsem si že to je diskuse a ne hodina češtiny.Priste se polepším.Hlavne že tam bude ta Alpinka.
9. 9. 2021 09:02
0 0
Kdyz je tu ten jazykovej koutek, je 3. pad spravne "Jirovci", nebo "Jirovcovi"?
9. 9. 2021 10:45
0 0
Nevím odkud je Fila67, ale na Plzeňsku se hodně používá místo 5, pádu úplně běžně 1.pád... ať je to hrozné nebo ne, takový trochu vliv němčiny... je to krajové a každý to používá tak jak mu zobák narostl...
9. 9. 2021 11:04
0 0
Na Mechovsku taky, navic ten 3. pad bych rek "Jirovcoj", tak proto se ptam smajlík
9. 9. 2021 14:29
0 0
Taky jsem dost váhal jestli ci, nebo covi smajlík

Já byl jednou přítomen tomu, ze za osloveni v e-mailu prvním pádem následoval vyhazov z prace. Nějak to ve mne zůstalo od te doby smajlík Dost velky procento lidi to opravdu nesnáší. Bylo to jen malá rada ;)

Za to dlouhy “í”se musim smát sám sobě smajlík
9. 9. 2021 21:04
0 0
Omlouvám se panu Jirovcovi za zkomolení příjmení, teď jsem si všiml že má krátké i.Jinak jsem ze Zlína.
11. 9. 2021 10:11
0 0
Nikdy by mě nenapadlo, že se stanu centrobodem jazykového klání....smajlíksmajlíksmajlík
12. 9. 2021 21:33
0 0
No vidíte,je to tak.Mejte se a při Pačejove držím palce ať vám to klapne.Doufam, že teď je to po stránce češtiny v pořádku.
Pro komentování je třeba se nejprve přihlásit!